Námořní oblast mezi jižním cípem Floridy, Portorikem a Bermudami známá jako bermudský trojúhelník je obávanou zónou, se kterou je spjato mnoho děsivých příběhů o tom, jak někdo nebo něco nenávratně zmizelo.
Většina slavných příběhů se týká lodí, které se přes oblast plavily. To má být případ i Ellen Austin, jejíž posádka údajně zaplatí za pokus o záchranu jiné lodi!
Leden 1881. Anglická loď jménem Ellen Austin vplouvá do Sargasového moře, které geograficky spadá do bermudského trojúhelníku. Cílem cesty je New York, a ačkoliv je ještě daleko, plavba prozatím probíhá bez potíží.
Jednoho odpoledne se ale na dohled objevuje neidentifikovaný škuner. Posádka se snaží navázat s ním kontakt, ale nikdo na signály nereaguje. Kapitán dává rozhodnutí, že se zde zdrží a budou škuner dva dny sledovat.
Když se po jejich uplynutí nic nemění, bere si s sebou čtyři muže a vydává se na člunu směrem k lodi. Přiblížení probíhá bez problémů. Když se muži vyhoupnou na opuštěnou palubu, mají zvláštní nepříjemný pocit. Loď je v poměrně dobrém stavu.
Plachty svinuté, trup neporušený. Vše se nachází na svém místě, kromě lodního deníku a chybějícího názvu lodi, který byl z nějakého důvodu odstraněn. Co se na neznámém škuneru stalo?

Opakované zmizení
Kapitán rozděluje svou posádku a část posílá na škuner, aby ho po boku Ellen Austin dopravili do New Yorku. Cesta zpočátku ubíhá bez problémů, ale pak se nad mořem rozpoutá silná bouře. „Obě plavidla se zmítala v silném větru.
Po dvou dnech, když bouře konečně odezněla, hledala marně posádka Ellen Austin druhou loď.
Dalších několik dní se námořníci plavili v bermudském trojúhelníku a hledali pohřešovaný škuner,“ vypráví příběh americká autorka Jane Bingham. Nakonec kapitán loď zahlédne dalekohledem a po několika hodinách se jí skutečně podaří dohnat.
Proběhne druhé nalodění, které jako by z oka vypadlo tomu prvnímu. Po posádce z Ellen Austin není na lodi ani stopy. Smetla ji snad nějaká vysoká vlna? Takovou teorii mnozí badatelé napadají.
Posádku Ellen Austin prý tvořili samí zkušení námořníci, kteří moc dobře věděli, jak se chovat v bouři.

Historka starého námořníka
Pokračování příběhu Ellen Austin a nalezeného škuneru se již různí. Jedna verze hovoří o tom, že kapitán zanechal prázdnou loď na moři a vyrazil co nejrychleji směrem k New Yorku.
Jiná zase, že kapitán se v tu chvíli nechtěl vzdát a začal přesvědčovat posádku k ještě jednomu pokusu. Ten se nakonec odehrál a skončil podobně jako ten předchozí. Tentokrát však obě lodi nerozdělila prudká bouře, ale hustá mlha.
Dodnes přitom není úplně jisté, zda se celý příběh opravdu odehrál. Podle dostupných informací s ním přišel v roce 1935 vysloužilý britský důstojník Rupert T. Gould (1890–1948), kterému ho vyprávěl nějaký starý námořník.
Americký záhadolog Gian Quasar je přesvědčen, že příběh, který byl Gouldovi vyprávěn, má pravdivý základ. Je prý ale pravděpodobné, že loď se mohla jmenovat jinak. Pokud je tomu tak, co se tehdy tedy odehrálo na neznámém škuneru?