3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Přistání UFO v Německu: Co viděly děti a policisté z Messelu?
Přistání UFO v Německu: Co viděly děti a policisté z Messelu?
od 16.5.2022
1.5tis
Přistání UFO v lese pozorovaly i policejní hlídky, foto Pixabay
160
SDÍLENÍ
1.5tis
ZOBRAZENÍ

Manévry záhadných světel doprovázené přistáním obrovského létajícího kotouče nedaleko německého Frankfurtu pozorovala početná skupina svědků včetně šesti policistů.

Přistání je doprovázeno poruchami rádiových a televizních signálů a událost potvrzují na svém radaru pracovníci blízké vojenské základny.

Přistání UFO v lese pozorovaly i policejní hlídky, foto Pixabay Početná skupina lidí pozorovala UFO, ze kterého vyšel blesk, foto Pixabay Incident provázely výpadky televizního signálu, foto Pixabay

Za chladné jarní noci v pátek 12. března roku 1982 se v Messelu u Darmstadtu jen pár kilometrů od Frankfurtu nad Mohanem odehrává cosi zvláštního a děsivého.

reklama

Německý novinář, historik a zapálený ufolog Michael Hesemann (*1964) tuto událost označuje za „nejpřesněji dokumentované přistání UFO v Německu“.

Všemu totiž přihlíží velké množství svědků, mezi nimi jsou mladí návštěvníci místní diskotéky, ale také několik dospělých a příslušníci německé policie.

Další nezávislí svědci v době domnělého přistání hlásí poruchy televizních signálů. A konečné potvrzení, že se ve vzdušném prostoru nad oblastí pohybovalo neznámé létající těleso přichází také z americké vojenské základny v Německu.

Co tehdy vystrašení přihlížející vůbec spatřili, zůstává nejasné. Stali se nedobrovolnými svědky přistání mimozemské technologie?

Početná skupina lidí pozorovala UFO, ze kterého vyšel blesk, foto Pixabay
Početná skupina lidí pozorovala UFO, ze kterého vyšel blesk, foto Pixabay

PŘISTÁNÍ OBŘÍHO DISKU

Vše začíná těsně po deváté hodině večer, kdy se dvě messelské školačky čtrnáctiletá Manuela Helm a její o rok starší kamarádka Sonja Bohrmann vracejí domů. Po cestě prý spatří podivné světlo, které se chová, jako by do nich chtělo narazit.

reklama

Zvláštní manévr světlo dvakrát zopakuje, což dívky vystraší natolik, že v panice prchají do místního domu mládeže, kde bratr Manuely Werner tráví páteční večer na diskotéce.

O pět minut později on a skupinka dalších deseti mladých lidí vycházejí ven, aby se na údajné UFO podívali. Před sebou spatří asi 20 metrů dlouhý kotouč, který se ve výšce stromů vznáší nad hřištěm opodál.

„Přiblížili se až na 40 metrů, když z UFO vyšlehl modrý blesk. Mladí běželi zpět do střediska; při cestě domů pozorovali, jak kotouč stoupá k nebi,“ zaznamenává Hesemann.

Sledovala německá mládež přistání nějakého zvláštního létajícího stroje? Mohl by objekty teenagerům ublížit, kdyby se nerozprchli?

Incident provázely výpadky televizního signálu, foto Pixabay
Incident provázely výpadky televizního signálu, foto Pixabay

SVĚTLO NAD LESEM

Jeden ze svědků v 21:30 na UFO upozorní také svou matku. V tuto chvíli se objekt jeví jako pronikavé světlo manévrující po obloze. Pro ženu je úkaz natolik znepokojivý, že raději zavolá na policii.

Dvoučlenná policejní hlídka dorazí za pár minut, zaprotokolují hlášení svědkyně a vyrazí zpět do terénu.

Během zpáteční cesty policisté nad lesem spatřují blikající bod snášející se k zemi. Hlídka vyrozumí kolegy, kteří jejich pozorování potvrdí. Ve 22:00 celkem šest policistů ze tří různých hlídek pozoruje čtyři jednotlivá UFO letící ve formaci.

reklama

„Současně při stoupání UFO, které přistálo v lese, se ozývá praskání v reproduktorech hlídkových vozů. V témže čase docházela k televizním poruchám a vypadávání obrazu v celém regionu, pak opět UFO uletěla,“ uzavírá Hesemann.

Stali se obyvatelé Messelu svědky několikanásobného přistání UFO? Skeptici by jistě rádi namítli, že svědkové pozorovali nějaký bizarní klam, jenže manévry neznámého objektu v čase 21:30 až 22:00 jsou současně pozorovány na radarech základny USA Rhein-Main ve Frankfurtu.

Co tedy oné noci nad městem létalo

Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 489
24. února 2022 zahájilo Rusko rozsáhlou invazi na Ukrajinu. Během kyjevské ofenzivy, která začala první den bojů, se na sociálních sítích začala šířit videa stíhaček a  tvrzení o pilotovi, který sestřelil několik ruských letadel. Pak se objevilo tvrzení, že to byl pilot MiGu-29 přezdívaný "Kyjevský duch". Ukrajinské ministerstvo obrany nejprve tvrdilo, že Duch z Kyjeva by mohl být jedním z desí
od 2.12.2022 1.6tis
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola
od 1.12.2022 1.7tis
V závěru devatenáctého století začaly oblast západní Afriky děsit záhadné útoky. Těla obětí byla navíc zbavena části vnitřní orgánů. Letmé ohledání těl naznačovalo, že se tito nešťastníci stali cílem brutálního útoku velké kočkovité šelmy – leoparda. Pravda však byla mnohem temnější!   Koloniální úřady se snažily poskytnout nějaké logické v
od 30.11.2022 2.7tis
Moře čas od času vyplaví opravdové podivnosti, které se nedaří úplně jednoduše identifikovat. Tentokrát bylo na jedné brazilské pláži nalezeno cosi připomínající velkou kostlivou ruku. "Myslíme si, že to není člověk kvůli velikosti a množství kostí," říká Leticia Gomes Santiago, která strašidelnou část kostry objevila při procházce společně s přítelem. Ač by mohl někdo tipovat, že jde jen o něj
od 29.11.2022 2.7tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.