reklama
2. července 1951: Na Floridě se najde hromádka popela a kus nohy, která zbyla po Mary Reeser, oběti děsivého samovznícení.
Domů     Neobjasněné události
Přistání UFO v Německu: Co viděly děti a policisté z Messelu?
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 16.5.2022
1.5tis
Přistání UFO v lese pozorovaly i policejní hlídky, foto Pixabay
160
SDÍLENÍ
1.5tis
ZOBRAZENÍ

Manévry záhadných světel doprovázené přistáním obrovského létajícího kotouče nedaleko německého Frankfurtu pozorovala početná skupina svědků včetně šesti policistů. Přistání je doprovázeno poruchami rádiových a televizních signálů a událost potvrzují na svém radaru pracovníci blízké vojenské základny.

Přistání UFO v lese pozorovaly i policejní hlídky, foto Pixabay Početná skupina lidí pozorovala UFO, ze kterého vyšel blesk, foto Pixabay Incident provázely výpadky televizního signálu, foto Pixabay

Za chladné jarní noci v pátek 12. března roku 1982 se v Messelu u Darmstadtu jen pár kilometrů od Frankfurtu nad Mohanem odehrává cosi zvláštního a děsivého.

Německý novinář, historik a zapálený ufolog Michael Hesemann (*1964) tuto událost označuje za „nejpřesněji dokumentované přistání UFO v Německu“. Všemu totiž přihlíží velké množství svědků, mezi nimi jsou mladí návštěvníci místní diskotéky, ale také několik dospělých a příslušníci německé policie.

Další nezávislí svědci v době domnělého přistání hlásí poruchy televizních signálů. A konečné potvrzení, že se ve vzdušném prostoru nad oblastí pohybovalo neznámé létající těleso přichází také z americké vojenské základny v Německu.

Co tehdy vystrašení přihlížející vůbec spatřili, zůstává nejasné. Stali se nedobrovolnými svědky přistání mimozemské technologie?

Početná skupina lidí pozorovala UFO, ze kterého vyšel blesk, foto Pixabay

PŘISTÁNÍ OBŘÍHO DISKU

Vše začíná těsně po deváté hodině večer, kdy se dvě messelské školačky čtrnáctiletá Manuela Helm a její o rok starší kamarádka Sonja Bohrmann vracejí domů. Po cestě prý spatří podivné světlo, které se chová, jako by do nich chtělo narazit.

Zvláštní manévr světlo dvakrát zopakuje, což dívky vystraší natolik, že v panice prchají do místního domu mládeže, kde bratr Manuely Werner tráví páteční večer na diskotéce. O pět minut později on a skupinka dalších deseti mladých lidí vycházejí ven, aby se na údajné UFO podívali.

Před sebou spatří asi 20 metrů dlouhý kotouč, který se ve výšce stromů vznáší nad hřištěm opodál.

„Přiblížili se až na 40 metrů, když z UFO vyšlehl modrý blesk. Mladí běželi zpět do střediska; při cestě domů pozorovali, jak kotouč stoupá k nebi,“ zaznamenává Hesemann.

Sledovala německá mládež přistání nějakého zvláštního létajícího stroje? Mohl by objekty teenagerům ublížit, kdyby se nerozprchli?

Incident provázely výpadky televizního signálu, foto Pixabay

SVĚTLO NAD LESEM

Jeden ze svědků v 21:30 na UFO upozorní také svou matku. V tuto chvíli se objekt jeví jako pronikavé světlo manévrující po obloze. Pro ženu je úkaz natolik znepokojivý, že raději zavolá na policii. Dvoučlenná policejní hlídka dorazí za pár minut, zaprotokolují hlášení svědkyně a vyrazí zpět do terénu.

Během zpáteční cesty policisté nad lesem spatřují blikající bod snášející se k zemi. Hlídka vyrozumí kolegy, kteří jejich pozorování potvrdí. Ve 22:00 celkem šest policistů ze tří různých hlídek pozoruje čtyři jednotlivá UFO letící ve formaci.

„Současně při stoupání UFO, které přistálo v lese, se ozývá praskání v reproduktorech hlídkových vozů. V témže čase docházela k televizním poruchám a vypadávání obrazu v celém regionu, pak opět UFO uletěla,“ uzavírá Hesemann.

Stali se obyvatelé Messelu svědky několikanásobného přistání UFO? Skeptici by jistě rádi namítli, že svědkové pozorovali nějaký bizarní klam, jenže manévry neznámého objektu v čase 21:30 až 22:00 jsou současně pozorovány na radarech základny USA Rhein-Main ve Frankfurtu. Co tedy oné noci nad městem létalo

Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Adriana Vojtíšková 30.6.2022 2.5tis
Vědcům se podařilo odhalit souvislost mezi sebevraždami a prvokem jménem Toxoplasma gondii, původcem známé toxoplazmózy.     Tento parazit je ještě nebezpečnější, než se předpokládalo. V napadeném organismu totiž způsobuje závažné změny v mozku, které mohou vést až k sebevražedným myšlenkám. „Předchozí výzkum ukázal příznaky zánětu v mozku obětí sebevražd a lidí bojujících s depresemi. […]
od Dalibor Vrána 29.6.2022 2.9tis
Finská divočina údajně nabízí podivné jevy! V odlehlé oblasti na severu, v zemi nikoho, jak se podobným krajinám říká, lidé slýchají podivné věci. Nebo tam s nimi přeci jen někdo nebo něco je? Když se finští chlapci při kempování ukládají ke spánku ve stanu, slyší zvenčí hlasy a hluk nějakého stroje. Přemýšlí, jestli mohl nedaleko […]
od Dalibor Vrána 28.6.2022 2.5tis
George Bush starší (1924–2018) je podle mnohých prezidentem, který toho o UFO ví nejvíc. Říká se, že je u moci v době, která by byla pro zveřejnění takové informace ideální. Dokonce tomu mají být nakloněni i nejvýše postavení představitelé tajných služeb. Proč se tedy nakonec nic nestalo? „Během období jeho vlády končí studená válka. Dveře […]
od Eva Soukupová 27.6.2022 2.8tis
Prokleté zrcadlo údajně připravilo o život celou řadu předchozích majitelů. Francouzská policie se pokusila tuto sérii tragických úmrtí přerušit umístěním zrcadla do jednoho ze svých skladů. V roce 1997 však nebezpečný artefakt záhadně mizí. Zřejmě byl ze skladu odcizen. „Zrcadlo bylo drženo na policejní stanici poté, co v roce 1910 zabilo dva lidi. Myslíme si, že […]
od Pavel Polcar 26.6.2022 3.3tis
Marfa Lights: První historická zmínka o tzv. Marfa Lights se objevila v roce 1883, kdy jeden farmář pracující v této oblasti hlásil, že v dálce vidí tančící světla. Brzy zjistil, že místní osadníci také často viděli prazvláštní světla, pohybující se sem a tam. Padající hvězdy? Domorodí Američané tento jev údajně připisovali padlým hvězdám. Současníci pro […]