27. května 1963: Britský letec a novinář sir Peter Masefield se setkává se slavným duchem letiště Montrose.
Domů     Paranormální jevy
Přízračné tváře New Yorku: Kdo na vás hledí z prokletého zrcadla?
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 25.4.2022
3.0tis
Žijí za zrcadly děsivé bytosti? FOTO: Unsplash
325
SDÍLENÍ
3.0tis
ZOBRAZENÍ

New York, rok 1845. Slavné město teprve roste do své velkoleposti, ale o zážitky tam není nouze ani tehdy! Dochovalo se nám svědectví muže, který se prý zapletl do paranormálních her s jedním starým zrcadlem z viktoriánské Anglie.

Žijí za zrcadly děsivé bytosti? FOTO: Unsplash O tom, že se zrcadly něco není v pořádku, se ze světa doslýcháme docela často. FOTO: Pixabay

Jeho původní vlastníci se ho rozhodli zbavit, viděli do něj totiž vstupovat a zase z něj vystupovat zvláštní světla! Ale co je nejmrazivější – obličeje, které na ně ze zrcadla zíraly, údajně nebyly jejich vlastní.

O záhadném předmětu se dozvídá majitel zdejšího hotelu a probouzí to v něm zvědavost. Zrcadlo kupuje a vystavuje jej v nejprestižnější části svého podniku. Aniž by o jeho pověsti hostům cokoliv řekl. Pak čeká, co se bude dít.

Pozoruje, jak se kolem zrcadla postupně objevují bílá kulovitá světla a energie kolem nich se den po dni zvětšuje, až se začnou objevovat i tváře. Hotel postupně víc a víc nabývá pověsti strašidelného místa, vídají tu prý duchy gangsterů a malých dětí.

To vede ke spekulacím, jestli ono zvláštní zrcadlo nemůže být průchodem, kudy k nám přicházejí z onoho světa.

O tom, že se zrcadly něco není v pořádku, se ze světa doslýcháme docela často. FOTO: Pixabay

Transformace před očima svědků

Skupina zájemců o záhady se rozhodne za pomoci rituálu zkusit kontaktovat entity žijící za zrcadlem. Jeden z účastníků Willy (1787–?) další události líčí následovně: „Bylo nás tam šest. Postupně každý šel k zrcadlu a díval se do něj.

Zdálo se, jako kdyby v něm všechny tváře byly starší než ve skutečnosti. Držel jsem se zpátky, ale pak mi řekli, ať to jdu taky zkusit.“ Willy stojí před zrcadlem a několik minut jej hypnotizuje. Nic se však neděje.

Už to chce vzdát, když to najednou začíná. Jeho dlouhé vlasy se v zrcadle postupně začínají zkracovat, tvář nabývá více a více ženských rysů. Pět svědků fascinovaně sleduje, jak se 58letý muž v odrazu mění v mladou dívku.

Šlo snad jen o nějaký iluzionistický trik? Jenže se prý ukazuje, že dívka není pouze odrazem v zrcadle. I když Willy stojí na místě, ona se pomalu otáčí na přihlížející lidi a hýbe pusou, jako kdyby se je snažila oslovit.

Žádný hlas ale není slyšet. V tu chvíli to někteří nevydrží a odcházejí. Seance končí, tvář dívky mizí. Odkud byla a kam se poděla? A co samotné zrcadlo? Nemůže se dodnes nacházet v některém z newyorských starožitnictví?

Lokalita:
reklama
Související články
od Jiří Nechanický 26.5.2022 83
Polorozbořené ruiny se ztrácejí ve tmě pozdního večera. Trosky pohltila příroda. Krvavé drama, k němuž tu došlo, dosud vyzařuje do okolí svou negativní energii. Tohle místo místní lidé považují za prokleté a vyhýbají se mu. Jiní sem naopak míří, aby odhalili pravdu. Na první pohled běžné domy, chaty a zahrady za sebou mají pohnutou historii. Dosud […]
od Eva Soukupová 25.5.2022 1.8tis
Vědci se již desetiletí pokoušejí najít způsob, jak ve zlomku vteřiny přenést objekt z jednoho místa na jiné. Zatímco věda tápe, některým lidem se teleportace přihodí zcela samovolně, aniž by o takový zážitek stáli. Britskému spiritistovi však spontánní teleportace velice pomohla.     Major Wellesley Tudor Pole (1884–1968) byl nejen ctihodným členem armády, který za […]
od Dalibor Vrána 25.5.2022 2.6tis
Mount Everest je se svými 8848 metry monstrem mezi všemi vrcholy, které v koutku duše touží setnout každý horolezec. Těla těch, kteří svůj boj prohráli, leží na svazích Everestu zmrzlá dodnes. Zůstávají k nim připoutány i jejich duše? V září 1975 si britští horolezci Dougal Haston (1940–1977) a Doug Scott (*1941) myslí, že nadešla jejich […]
od Dalibor Vrána 24.5.2022 2.6tis
Řada kultur v našich dějinách věřila a věří, že jsou zrcadla branou do říše duchů. Že jejich lesklá plocha představuje poslední hranici mezi světem živých a mrtvých. Můžeme v nich prý najít pravdu, ale i ztratit vlastní duši. Jen pověry? Nebo byste doma měli ta svá raději zakrýt, nestojíte-li o nezvanou, přízračnou návštěvu? Američanka Destiny […]
od Adriana Vojtíšková 23.5.2022 2.9tis
Další případ, který vypadá jako útok poltergeista, je zasazen do britského městečka South Shields. V roce 2006 zde neznámá síla začne terorizovat rodinu, jejíž příjmení nebylo z etických důvodů v médiích uveřejněno.     Manželský pár Marc a Marianne (jména byla změněna) se bojí o sebe i svého tříletého syna. Vypadá to totiž, že bytost, […]