25. září 2021: Na středověkém anglickém hradě Clitheroe vyfotí tým lovců duchů údajně hned tři přízračné bytosti.
Domů     Paranormální jevy
Přízračné tváře New Yorku: Kdo na vás hledí z prokletého zrcadla?
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 25.4.2022
3.0tis
Žijí za zrcadly děsivé bytosti? FOTO: Unsplash
325
SDÍLENÍ
3.0tis
ZOBRAZENÍ

New York, rok 1845. Slavné město teprve roste do své velkoleposti, ale o zážitky tam není nouze ani tehdy! Dochovalo se nám svědectví muže, který se prý zapletl do paranormálních her s jedním starým zrcadlem z viktoriánské Anglie.

Žijí za zrcadly děsivé bytosti? FOTO: Unsplash O tom, že se zrcadly něco není v pořádku, se ze světa doslýcháme docela často. FOTO: Pixabay

Jeho původní vlastníci se ho rozhodli zbavit, viděli do něj totiž vstupovat a zase z něj vystupovat zvláštní světla! Ale co je nejmrazivější – obličeje, které na ně ze zrcadla zíraly, údajně nebyly jejich vlastní.

O záhadném předmětu se dozvídá majitel zdejšího hotelu a probouzí to v něm zvědavost. Zrcadlo kupuje a vystavuje jej v nejprestižnější části svého podniku. Aniž by o jeho pověsti hostům cokoliv řekl. Pak čeká, co se bude dít.

Pozoruje, jak se kolem zrcadla postupně objevují bílá kulovitá světla a energie kolem nich se den po dni zvětšuje, až se začnou objevovat i tváře. Hotel postupně víc a víc nabývá pověsti strašidelného místa, vídají tu prý duchy gangsterů a malých dětí.

To vede ke spekulacím, jestli ono zvláštní zrcadlo nemůže být průchodem, kudy k nám přicházejí z onoho světa.

O tom, že se zrcadly něco není v pořádku, se ze světa doslýcháme docela často. FOTO: Pixabay

Transformace před očima svědků

Skupina zájemců o záhady se rozhodne za pomoci rituálu zkusit kontaktovat entity žijící za zrcadlem. Jeden z účastníků Willy (1787–?) další události líčí následovně: „Bylo nás tam šest. Postupně každý šel k zrcadlu a díval se do něj.

Zdálo se, jako kdyby v něm všechny tváře byly starší než ve skutečnosti. Držel jsem se zpátky, ale pak mi řekli, ať to jdu taky zkusit.“ Willy stojí před zrcadlem a několik minut jej hypnotizuje. Nic se však neděje.

Už to chce vzdát, když to najednou začíná. Jeho dlouhé vlasy se v zrcadle postupně začínají zkracovat, tvář nabývá více a více ženských rysů. Pět svědků fascinovaně sleduje, jak se 58letý muž v odrazu mění v mladou dívku.

Šlo snad jen o nějaký iluzionistický trik? Jenže se prý ukazuje, že dívka není pouze odrazem v zrcadle. I když Willy stojí na místě, ona se pomalu otáčí na přihlížející lidi a hýbe pusou, jako kdyby se je snažila oslovit.

Žádný hlas ale není slyšet. V tu chvíli to někteří nevydrží a odcházejí. Seance končí, tvář dívky mizí. Odkud byla a kam se poděla? A co samotné zrcadlo? Nemůže se dodnes nacházet v některém z newyorských starožitnictví?

Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 24.9.2022 1.2tis
Přízračná plavidla, takzvané lodě duchů, se zjevují ve všech světových oceánech. Patří k nim i plachetnice zmiňovaná v amerických folklorních legendách. Místo jejího jména se nám dochovala pouze identita kapitána. Byl to don Sandovate. Se svojí lodí je těsně spojený, a to doslova! Doba objevování, potažmo dobývání Nového světa, byla v Evropě příležitostí pro množství dobrodružných povah. Patřil […]
od Mirek Brát 23.9.2022 1.8tis
Rok 1948 byl nervózní dobou nejen v našich zeměpisných šířkách, ale i ve Spojených státech. Rozbíhala se epocha studené války, a tak klidu nepřidalo, když se u přísně střežených laboratoří v Los Alamos objevily záhadné světelné úkazy. Přiletěli jimi na exkurzi sovětští špióni, nebo se pod prsty tamních vědců chtěli podívat jejich mimozemští kolegové? Podivná létající zelená […]
od Eva Soukupová 23.9.2022 2.2tis
Hora, na které se údajně začaly psát dějiny českých zemí, je obklopena řadou pověstí a záhad. V okolí Řípu bývají často pozorovány podivné světelné jevy a piloti malých letadel při přeletu nad Řípem údajně zaznamenávají nevysvětlitelné poruchy přístrojů. Nad plochou krajinou Středočeské tabule vystupuje už z velké dálky viditelný 455 metrů vysoký kopec. Tím je […]
od Eva Soukupová 21.9.2022 2.9tis
Podle přesvědčení rozšířeného zejména mezi parapsychology jsou děti citlivější vůči všemožným paranormálním jevům. Dokáží například vidět duchy a jiné nehmotné entity, což často děsí nejen je, ale i jejich rodiče. Setkání, které v dětství prožila dnes již dospělá Diane Davis, je ale jiné než ta ostatní.     Setkání s nadpřirozenou entitou, které popsala dnes […]
od Dalibor Vrána 21.9.2022 3.1tis
Pokud chcete strávit noc jako v hororu, stačí se podle všeho ubytovat v hotelu Fort Garry, který najdete v kanadském městě Winnipeg. Konkrétně by měl být vaším cílem pokoj č. 202, protože zdejší nadpřirozené jevy jsou jako z fantazie spisovatele Stephena Kinga (*1947)! Okolo roku 1920 tu tráví svatební noc páreček novomanželů. Co čert nechtěl, […]