Příběh lodi Alkimos je ohraničen dvěma daty. Tím prvním je rok 1943, kdy bylo plavidlo spuštěno na vodu. Druhým pak květen 1963, kdy loď ztroskotala u pobřeží Austrálie. Legenda o tomto obchodním plavidlu však žije dál, byť už se jedná pouze o lodní vrak. A je to vyprávění plné děsu a hrůzy!
Alkimos patřil do programu lodí Liberty, které byly stavěny za druhé světové války, aby nahradily ztráty spojenecké obchodní lodní tonáže způsobené zejména útoky německých ponorek.
Po druhé světové válce se na jejím boku objevilo jméno vycházející z řecké mytologie, které je synonymem síly a udatnosti.
Nehoda, vražda i sebevražda
Temné kapitoly spojené s touto lodí se prý začaly psát již při samotné její stavbě. Říká se, že několik dělníků bylo při nýtování omylem uvězněno v lodním trupu. Všichni zemřeli udušením.
Tato tragédie byla spojována se zjevením záhadných přízraků děsících námořníky během následných plaveb v různých částech světa.
V roce 1944, když loď kotvila v italské Neapoli, došlo na její palubě k vraždě a následné sebevraždě pachatele. V roce 1952 měla loď namále. Jen o vlásek unikla ztroskotání. Její čas se však naplnil v roce 1963, kdy najela na útesy u pobřeží Austrálie.
Nález lidské lebky
V současnosti se údajně jedná o „prokletý lodní vrak“. Co to znamená? Mnoho lidí, kteří s vrakem přišli do kontaktu, zemřelo. Záhadná úmrtí se týkala potápěčů, záchranářů, ale i místních obyvatel.
Ti se dokonce báli přijít i na samotnou pláž, u které se vrak nachází. Prokletí se mělo přenést i na rodiny těchto nešťastníků. Na konci šedesátých let minulého století byla ve vraku nalezena lidská lebka. Podařilo se ji identifikovat.
Patřila australskému dálkovému plavci Herbertovi Voightovi, který se v této lokalitě pokoušel o místní plavecký rekord. Mohla za jeho smrt temná síla vyřazující z tohoto lodního vraku?
I v současnosti se mají někteří potápěči a rybáři vraku důsledně vyhýbat, byť už je jeho konstrukce hodně poničená. Zdá se, že temná síla zmizí až poté, co si oceán ukrojí z vraku poslední díl.