30. září 1888: Další útok děsivého sériového vraha zvaného Jack Rozparovač, jeho třetí obětí se stane Elizabeth Stride.
Domů     Paranormální jevy
Přízraky slavného hollywoodského Chinese Theatre
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 6.9.2022
1.9tis
Chinese Theatre v Hollywoodu. FOTO: Wilford Peloquin / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
194
SDÍLENÍ
1.9tis
ZOBRAZENÍ

Chinese Theatre je možná nejslavnější a nejlegendárnější kino vůbec. Nachází se přímo v srdci filmového světa, v Los Angeles, hned u Hollywoodského chodníku slávy. Vyskytují se v něm duchové?

Chinese Theatre v Hollywoodu. FOTO: Wilford Peloquin / Creative Commons / CC BY-SA 2.0 Herec Victor Kilian, jehož duch údajně straší v Chinese Theatre. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo Skrývá se nějaký duch i za oponou Chinese Theatre? FOTO: Bobak Ha'Eri / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Několikrát zde probíhá předávání prestižních Oscarů, poprvé tu diváci mohou žasnout na premiérách budoucích hitů stříbrného plátna. Po úspěchu tzv. egyptských kin jej nechává americký milionář Sid Grauman (1879–1950) vybudovat ve stylu čínských paláců a je to zkrátka trefa.

Kino patří dodnes k symbolům města andělů, jak se Los Angeles přezdívá. Za zářivými úsměvy hvězd a blikajícími blesky fotoaparátů novinářů se ale skrývá i temnější kapitola – ta, v níž mají místo herců hlavní roli vraždy a nadpřirozeno!

Herec Victor Kilian, jehož duch údajně straší v Chinese Theatre. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Duch pomsty

Victor Kilian (1891–1979) byl americký herec, který během kariéry účinkoval ve více než 150 filmech. Nikdy se nestane idolem, ale jeho tvář si diváci pamatují, tím spíš, když ve stáří přichází o oko. 11.

března 1979 možná ještě truchlí po brutální vraždě svého kamaráda a rovněž hereckého veterána Charlese Wagenheima (1896–1979), který byl pět dní předtím ubit k smrti svojí pečovatelkou. Netuší, že se i jemu odpočítávají poslední hodiny života.

V noci je nalezen mrtvý ve svém bytě, umlácený mnoha ranami na hlavě, krku a těle. Vrah zmizí beze stopy. Jedno vodítko ale policie přeci jen dostane a poskytne jí ho překvapivě sám Kilian, z „druhého břehu“!

Jistému médiu schopnému komunikovat se zesnulými prý prozradí, že pachatel má spojitost právě s Chinese Theatre. Případ zůstává nevyřešen, ale říká se, že Kilianova ducha je možné spatřit, jak obchází před kinem. Zřejmě stále pátrá po svém vrahovi?

Skrývá se nějaký duch i za oponou Chinese Theatre? FOTO: Bobak Ha’Eri / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Kdo se skrývá za oponou?

Kromě Kiliana je s Chinese Theatre spojován ještě jeden přízrak, jehož identitu neznáme. Přezdívá se mu „duch ze zákulisí“, protože ho diváci nejčastěji vídají postávat vedle provazů ovládajících oponu.

Údajně se plíží také zdejšími šatnami a obtěžuje každého, na koho narazí. Jako kdyby šlo o mizeru, co ostatním rád škodí. Schválně má u návštěvníků vytvářet nepříjemný pocit, že je někdo sleduje, schovávat jim věci, bouchat dveřmi, zhasínat světla a vyřazovat z provozu elektronická zařízení.

Může jít o bývalého zaměstnance kina? Nebo si tímto řáděním krátí čas někdo, kdo nechce vyjít ven, protože ví, že tam na něj čeká jednooký Kilian?

Foto:
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 30.9.2022 307
Neidentifikovatelné zvuky na moři jsou hlášeny z mnoha oblastí světa. Nejde však o fenomén moderní doby, který bychom mohli například spojovat se zásadním rozmachem námořní dopravy. Jedno takové hlášení totiž pochází již z roku 1867 z pobřeží Nikaraguy. Událost se týkala parníku Royal Mail Danube. Loď právě kotvila poblíž Greytownu, známého též jako San Juan […]
od Adriana Vojtíšková 29.9.2022 1.7tis
Krásný pták, velký asi jako orel, jehož peří září purpurovou a zlatou barvou, přilétá do svého hnízda. Usedá, skládá křídla, klopí hlavu a najednou zahoří jasnými plameny.     Zbude po něm jen hromádka popela jako smutná vzpomínka na někdejšího velikána. Jenže ostatky se rázem začnou probouzet. Co se to děje? Z popela vstává nový […]
od Adriana Vojtíšková 29.9.2022 1.8tis
Věříte na horoskopy a jste zákazníky kartářek, věštců a numerologů? Pak byste rozhodně měli vědět o pozoruhodném psychologickém fenoménu známém jako Forerův efekt.     Širší povědomí o tomto jevu by řadu nepoctivců z výše uvedených oborů mohlo velmi rychle připravit o práci a dychtivé klienty. Již v 50. letech minulého století totiž psychologové potvrdili […]
od Eva Soukupová 28.9.2022 1.7tis
Už po staletí se vypráví o bludičkách a tajemných světlech, která se objevují v lesích na jihu Čech a někdy jsou prý i životu nebezpečná. Podle pověstí svádějí pocestné a noční chodce z cesty, ti pak v lepším případě zabloudí, v tom horším zahynou v bažinách. Některá novodobá svědectví působí ještě zlověstněji. Co jsou záhadná […]
od Adriana Vojtíšková 27.9.2022 2.5tis
Na fotografie lze údajně zachytit ledacos. Zní až neuvěřitelně, že pouhý fotoaparát může zaznamenat i sféru nehmotnou. Co když to ale opravdu funguje?     Známým fenoménem jsou snímky, na nichž se mají zjevovat duchové. Existuje jich dokonce nepřeberné množství! Známým „duchařským“ snímkem je například fotografie bílé paní stojící uprostřed silnice v Quezon City na […]