26. září 2020: Trevor Ross z města Inverness prý spatří lochnesskou příšeru poblíž části jezera, kde byla pozorována i dříve.
Domů     Záhady historie
Kino Lincoln Theatre: Sedí v jeho sálu přízračné publikum?
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 7.9.2022
3.5tis
Je Lincoln Theatre domovem duchů? FOTO: Unsplash
339
SDÍLENÍ
3.5tis
ZOBRAZENÍ

Kino Lincoln Theatre v městě Decatur bývá díky svým mnohým mezipatrům, závratně vysokým balkonům a hlubokým podzemním prostorům přirovnáváno k labyrintu. Skrývají se v něm temná tajemství?

Je Lincoln Theatre domovem duchů? FOTO: Unsplash V Lincoln Theatre vystupuje také tajemný mág Harry Houdini. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Otevřeno je v říjnu 1916 a to přímo na místě hotelu, kde v dubnu předchozího roku propuká rozsáhlý požár, který stojí život dva lidi. Pohybují se tu právě jejich duše dodnes? Na tajuplnosti mu přidává také legendami opředený výstup slavného kouzelníka a iluzionisty Harryho Houdiniho (1874–1926).

Pamětníci se totiž přou, jestli vůbec proběhl. Filmy tu živá představení postupně zcela vytlačí, ale napínavé situace návštěvníci zažívají nejen kvůli dění na plátně! Paranormální jevy zde pozorují už od 30.

let, a nadpřirozeno si „nedává pohov“ ani v současnosti. Nejznámější duch Lincolnu se jmenuje Red a má to být zesnulý kulisák, který umírá při strašlivé nehodě. Údajně se zřítí z lešení ve více než 20 metrové výšce tak nešťastně, že si při pádu ve snaze o zachycení utrhne ruku.

Až pak zemře dole v tratolišti krve. Jiná varianta příběhu ale tvrdí, že Red v kině naposledy vydechl během odpoledního „šlofíku“ a o ruku přišel dávno předtím, ve vřavě 1. světové války. V průběhu let v Lincolnu desítky lidí slýchají kroky a smích z prázdného sálu a sedačky se prý někdy samy od sebe sklápí, jako kdyby se zvedalo neviditelné publikum.

Na různých místech dochází k náhlým poklesům teploty, návštěvníci vídají stínové postavy a mají pocit, že se jich někdo dotýká. Je to Red?

V Lincoln Theatre vystupuje také tajemný mág Harry Houdini. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Přízračný chodec

Americký publicista Troy Taylor se v Decatur narodil a s nadpřirozenem v Lincoln Theatre má bohaté zkušenosti. Na Halloween roku 2002 zde během odpoledne chystá scénu pro večerní show. Je zrovna za oponou, když uslyší kroky na dřevěném pódiu.

Rychle vyběhne, protože ví, že tam kromě něj nikdo není. Zamrazí ho, když zjistí, že se nemýlí. K nejděsivějším místům budovy patří kovové spirálové schodiště v rohu kinosálu, kde občas pracovníci pozorují přízračné postavy, slyší šepot či kroky.

Stalo se to i Taylorovi v říjnu 1995 se štábem lokální televize. „S kameramanem jsme vystoupali nahoru a čekali na reportérku. Oba jsme slyšeli přibližující se kroky, ale pak jsme se pořádně lekli. Zjistili jsme, že reportérka si prohlíží něco na druhé straně místnosti!“ Kdo se to tedy za nimi nahoru drápal?

Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 24.9.2022 769
Debata o proutkaření by jistě byla v mnohém barvitější, než politická show v předvečer významných voleb. Naším cílem však není hodnotit tuto metodu, ale podívat se, jak na takové proutkaření pohlížela katolická či protestanská církev. Není to pěkný pohled, navíc to v něm docela i páchne sírou! Proutkaření vzniklo již v dávné historii, kdy se s ním zacházelo […]
od Mirek Brát 23.9.2022 2.6tis
Rok 1948 byl nervózní dobou nejen v našich zeměpisných šířkách, ale i ve Spojených státech. Rozbíhala se epocha studené války, a tak klidu nepřidalo, když se u přísně střežených laboratoří v Los Alamos objevily záhadné světelné úkazy. Přiletěli jimi na exkurzi sovětští špióni, nebo se pod prsty tamních vědců chtěli podívat jejich mimozemští kolegové? Podivná létající zelená […]
od Eva Soukupová 23.9.2022 2.8tis
Hitlerovi inženýři za války vkládají veškeré úsilí do vývoje „wunderwaffe“, zázračné zbraně, která nemá obdoby. Jejich inovativní přístup dalece předčí svou dobu, díky čemuž prý zvládnou navrhnout a sestrojit dosud nevídané akustické zbraně. Jakkoliv zavrženíhodné činy nacistická třetí říše pod vedením diktátora Adolfa Hitlera (1889–1945) páchá, nelze jí upřít neskutečný bleskový technologický vývoj, který se […]
od Eva Soukupová 23.9.2022 3.0tis
Hora, na které se údajně začaly psát dějiny českých zemí, je obklopena řadou pověstí a záhad. V okolí Řípu bývají často pozorovány podivné světelné jevy a piloti malých letadel při přeletu nad Řípem údajně zaznamenávají nevysvětlitelné poruchy přístrojů. Nad plochou krajinou Středočeské tabule vystupuje už z velké dálky viditelný 455 metrů vysoký kopec. Tím je […]
od Adriana Vojtíšková 23.9.2022 3.3tis
Obraz visí v anglickém paláci Hampton Court. Je na něm neznámá žena, která vypadá jako těhotná. Říká se, že jde možná o anglickou a irskou královnu Alžbětu I. Ta však oficiálně žádného potomka neměla…     Tajemný obraz, který visí na stěně londýnského sídla Hampton Court Palace, je možná klíčem k jedné z největších historických […]