reklama
3. července 1969: V 27 letech umírá za nevyjasněných okolností Brian Jones, zakládající člen kapely Rolling Stones.
Domů     Vesmír a technologie
Proč bychom si měli pořídit chytré hodinky?
Jiří Nechanický
od Jiří Nechanický 30.12.2021

komerční sdělení
274
SDÍLENÍ
2.4tis
ZOBRAZENÍ

Technologie se rozvíjejí a chytré hodinky také. Díky novým funkcím, které se přidávají každý den, se dnešní hodinky staly více než jen pěkným doplňkem. Jsou schopni dělat vše od připomenutí vašich schůzek nebo posílání rychlých zpráv na sociální média.

Majitelé chytrých hodinek nyní mohou využívat tuto technologii a zároveň držet krok se svým rušným životem, protože tato zařízení umožňují uživatelům přístup k informacím kdykoli a kdekoli, pokud je k dispozici připojení k internetu, díky čemuž jsou ideální pro ty, kteří často cestují.

Pojďme se tedy podívat na některé důvody, kvůli kterým si budete chtít jeden co nejdříve pořídit.

Dobrý společník na cesty

Když se vydáváte prozkoumávat svět, není nic děsivějšího než se ztratit. Naštěstí pro chytré hodinky s vestavěnou funkcí GPS jsou vaše obavy pryč, protože nyní může být veškerý život řízen zvukovými vlnami na našem zápěstí.

Obdržíte vibrace, díky kterým je sledování pokynů mnohem snazší. A lze je aktivovat pouhým poklepáním na zápěstí namísto neustálého koukání na obrazovku telefonu při jízdě vpřed, což by mohlo způsobit nehodu.

Chytré hodinky se dodávají s bateriemi s dobrou kapacitou, které vydrží dlouho. Můžete vyrazit na cestu a zůstat ve spojení až deset dní, takže si budete moci užívat všechny funkce této nové technologie, aniž byste se museli bát, že vám dojde energie.

Sledování vaší fyzické aktivity

S nedávným pokrokem v technologii jsou nositelná zařízení efektivnější pro sledování zdraví. Některé chytré hodinky dokážou měřit vaše kroky a tréninky a také odhadovat hladinu kyslíku v krvi pomocí jediného zařízení.

Tyto hodinky také uchovávají přehled o spálených kaloriích nebo srdečním tepu, takže víte, jak náročné cvičení ve skutečnosti je. Skvělý způsob, jak zůstat motivováni ohledně fitness cílů, jsou hmatatelné nástroje pro hodnocení, které nabízejí zpětnou vazbu v reálném čase od cvičebních rutin až do před spaním, díky čemuž se každý den cítí méně skličující, i když jde o dny plné práce.

Sledování spánku

Studie prokázaly, že kvalitní spánek je pro zdraví životně důležitý a naštěstí vám v tomto ohledu mohou pomoci téměř všechny chytré hodinky. Kromě motivace k vašemu nasazení, zajištění toho, že chodíte spát každou noc ve stejnou dobu, jsou nyní k dispozici hlídky, které zaznamenávají, kdy spíme, takže naše návyky se také více zakořenily v lepších regeneračních metodách.

Sledujte filmy a poslouchejte hudbu

S možností streamovat hudbu, sledovat videa a přehrávat filmy na svých chytrých hodinkách; není důvod ho nemít. Můžete dokonce připojit sluchátka, pokud se chcete plně ponořit do svých oblíbených melodií!

I když to nikdy nenahradí sledování filmu doma s kvalitou prostorového zvuku nebo přístup k vaší velké obrazovce, ale pro spontánní použití je to stále nepřekonatelné z hlediska pohodlí ve srovnání s jinými zařízeními, která dnes existují, která mohou tyto funkce také zcela postrádat.

Okamžitá komunikace

S chytrými hodinkami můžete odpovídat na textové zprávy a e-maily, když jste na cestě do práce, aniž byste se museli obtěžovat vytahováním telefonu, nebo můžete přijmout telefonní hovor v době, kdy je nutné použití handsfree, jako jsou schůzky nebo cvičení atd.

Nikdy vám také neunikne důležitá zpráva nebo upozornění, protože upozorní přímo na vás. Téměř všechny hodinky lze propojit přes Bluetooth s telefony Android nebo iOS.

Závěr

Chytré hodinky jsou funkční náhradou chytrého telefonu. Poskytuje důležité informace na vašem zápěstí, aniž byste museli sahat do kapsy nebo kabelky, a některé modely mají také vlastní síťová připojení, takže pro pokročilé úkoly, jako je odesílání e-mailů na cestách, nepotřebují párování s jiným mobilním zařízením.

Chytré hodinky jsou skvělými společníky na cesty, protože je můžete používat kdekoli, kde je připojení k internetu.

Připravili jste nějaké pro své přátele nebo blízké? Nyní je velká šance, protože díky naší akci jsou tentokrát levné vánoce levné. Pořiďte si chytré hodinky, než se vyprodají – čas už není ztráta času.

Foto: PX FUEL
reklama
Související články
od Mirek Brát 30.6.2022 790
Připomínat na začátku hlavních školních prázdnin události z měsíce září, zní možná sluchovým receptorům školáků a studentů poněkud provokativně, ale nemůžeme jinak. Ani po více letech nejsou tajemné události, ke kterým došlo 16. září 1994 v zimbabwském zemědělském centru Ruwa, uspokojivě vysvětleny! O co se jednalo? Celkem šedesát dva studentů a žáků ve věku od šesti do […]
od Filip Appl 28.6.2022 2.7tis
Vývoj robotů jde dopředu skutečně mílovými kroky. Dokládá to i oznámení miliardáře Elona Muska, šéfa americké společnosti Tesla. Právě ta nyní vyvíjí nového humanoidního robota jménem Optimus. Optimus má měřit 173 centimetrů a vážit 57 kilogramů. Je naprogramován tak, aby se dokázal orientovat v prostoru a plnit jednoduché povinnosti. Pomáhat by měl v továrnách a […]
od Mirek Brát 25.6.2022 1.7tis
Díla romanopisce Julese Verna udivují i v moderní současnosti množstvím faktografie, vizionářským přístupem a bohatstvím témat. Někteří badatelé se však domnívají, že je mezi řádky textu ukryté i cosi navíc. Konkrétní romány jsou dokonce spojovány se záhadou templářského pokladu. Jules Verne byl nejen skvělý vypravěč, který do svých děl umně začlenil mnoho technických a vědeckých poznatků. […]
od Mirek Brát 24.6.2022 821
Některé regiony, aby lapaly pocestného na večeři a nocleh rybářskou sítí. Jiné čelí celosvětové invazi záhadologů. Legendární Oblast 51 za „velkou louží“ zná asi většina z nás. A co takhle její evropský protějšek, kterým může být i francouzská vesnice Rennes-le-Château? V obci žije necelá stovka obyvatel. Každý rok sem však přijíždějí desítky tisíc lidí ze všech […]
od Mirek Brát 23.6.2022 1.7tis
Kde je voda, tam může být život. Tak zní ve zjednodušené podobě vědecká poučka. První molekula života se vykulila na souš právě z oceánu. I z toho důvodu je dávána možná existence živých organismů mimo naši planetu do souvislosti s vodním prostředím. Kde hledat ve vesmíru vodu? Voda ve vesmíru existuje. Najdeme ji v mezihvězdných […]