18. ledna 1986: Končí podivuhodný případ Kena Webstera, který si měl dopisovat s mužem ze 16. století.
Domů     Vesmír a technologie
Proč bychom si měli pořídit chytré hodinky?
Jiří Nechanický
od Jiří Nechanický 30.12.2021

komerční sdělení
274
SDÍLENÍ
2.4tis
ZOBRAZENÍ

Technologie se rozvíjejí a chytré hodinky také. Díky novým funkcím, které se přidávají každý den, se dnešní hodinky staly více než jen pěkným doplňkem. Jsou schopni dělat vše od připomenutí vašich schůzek nebo posílání rychlých zpráv na sociální média.

Majitelé chytrých hodinek nyní mohou využívat tuto technologii a zároveň držet krok se svým rušným životem, protože tato zařízení umožňují uživatelům přístup k informacím kdykoli a kdekoli, pokud je k dispozici připojení k internetu, díky čemuž jsou ideální pro ty, kteří často cestují.

Pojďme se tedy podívat na některé důvody, kvůli kterým si budete chtít jeden co nejdříve pořídit.

Dobrý společník na cesty

Když se vydáváte prozkoumávat svět, není nic děsivějšího než se ztratit. Naštěstí pro chytré hodinky s vestavěnou funkcí GPS jsou vaše obavy pryč, protože nyní může být veškerý život řízen zvukovými vlnami na našem zápěstí.

Obdržíte vibrace, díky kterým je sledování pokynů mnohem snazší. A lze je aktivovat pouhým poklepáním na zápěstí namísto neustálého koukání na obrazovku telefonu při jízdě vpřed, což by mohlo způsobit nehodu.

Chytré hodinky se dodávají s bateriemi s dobrou kapacitou, které vydrží dlouho. Můžete vyrazit na cestu a zůstat ve spojení až deset dní, takže si budete moci užívat všechny funkce této nové technologie, aniž byste se museli bát, že vám dojde energie.

Sledování vaší fyzické aktivity

S nedávným pokrokem v technologii jsou nositelná zařízení efektivnější pro sledování zdraví. Některé chytré hodinky dokážou měřit vaše kroky a tréninky a také odhadovat hladinu kyslíku v krvi pomocí jediného zařízení.

Tyto hodinky také uchovávají přehled o spálených kaloriích nebo srdečním tepu, takže víte, jak náročné cvičení ve skutečnosti je. Skvělý způsob, jak zůstat motivováni ohledně fitness cílů, jsou hmatatelné nástroje pro hodnocení, které nabízejí zpětnou vazbu v reálném čase od cvičebních rutin až do před spaním, díky čemuž se každý den cítí méně skličující, i když jde o dny plné práce.

Sledování spánku

Studie prokázaly, že kvalitní spánek je pro zdraví životně důležitý a naštěstí vám v tomto ohledu mohou pomoci téměř všechny chytré hodinky. Kromě motivace k vašemu nasazení, zajištění toho, že chodíte spát každou noc ve stejnou dobu, jsou nyní k dispozici hlídky, které zaznamenávají, kdy spíme, takže naše návyky se také více zakořenily v lepších regeneračních metodách.

Sledujte filmy a poslouchejte hudbu

S možností streamovat hudbu, sledovat videa a přehrávat filmy na svých chytrých hodinkách; není důvod ho nemít. Můžete dokonce připojit sluchátka, pokud se chcete plně ponořit do svých oblíbených melodií!

I když to nikdy nenahradí sledování filmu doma s kvalitou prostorového zvuku nebo přístup k vaší velké obrazovce, ale pro spontánní použití je to stále nepřekonatelné z hlediska pohodlí ve srovnání s jinými zařízeními, která dnes existují, která mohou tyto funkce také zcela postrádat.

Okamžitá komunikace

S chytrými hodinkami můžete odpovídat na textové zprávy a e-maily, když jste na cestě do práce, aniž byste se museli obtěžovat vytahováním telefonu, nebo můžete přijmout telefonní hovor v době, kdy je nutné použití handsfree, jako jsou schůzky nebo cvičení atd.

Nikdy vám také neunikne důležitá zpráva nebo upozornění, protože upozorní přímo na vás. Téměř všechny hodinky lze propojit přes Bluetooth s telefony Android nebo iOS.

Závěr

Chytré hodinky jsou funkční náhradou chytrého telefonu. Poskytuje důležité informace na vašem zápěstí, aniž byste museli sahat do kapsy nebo kabelky, a některé modely mají také vlastní síťová připojení, takže pro pokročilé úkoly, jako je odesílání e-mailů na cestách, nepotřebují párování s jiným mobilním zařízením.

Chytré hodinky jsou skvělými společníky na cesty, protože je můžete používat kdekoli, kde je připojení k internetu.

Připravili jste nějaké pro své přátele nebo blízké? Nyní je velká šance, protože díky naší akci jsou tentokrát levné vánoce levné. Pořiďte si chytré hodinky, než se vyprodají – čas už není ztráta času.

Foto: PX FUEL
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 17.1.2022 1.1tis
METI je zkratkou pro mezinárodní neziskovou výzkumnou organizaci, která do vesmíru posílá zprávy a doufá, že na ně někdy dostane odpověď. A právě skutečnost, že jsme přes veškerou snahu nedostali z těch miliard hvězd a galaxií vůbec žádnou zpětnou vazbu, přivádí odborníky k myšlence, že tady něco nehraje… Mladá rodina se prochází po zoologické zahradě: […]
od Eva Soukupová 17.1.2022 1.4tis
Asteroid o velikosti přes jeden kilometr bezpečně proletí kolem Země a vrátí se za dalších 47 let. Objekt spadá do kategorie potenciálně nebezpečných asteroidů, které by se jednou mohly srazit ze Zemí. Zatím nejblíže se však dostal na vzdálenost 1.1 milionu kilometrů. Nový filmový hit K zemi hleď! (originální název Don’t Look Up, pozn. red.) […]
od Mirek Brát 16.1.2022 895
Jedno moudré arabské přísloví říká: Všichni lidé se bojí času, jen čas se bojí pyramid. Člověk se opravdu nemůže přímo měřit s těmito kolosálními prastarými stavbami. Arabští učenci ale nepočítali se zlatými českými ručičkami a českou kreativitou. Právě český fenomén totiž uvedenou citaci poopravil do podoby: Všichni lidé se bojí času. Výrobci holicích strojků se […]
od Mirek Brát 14.1.2022 1.7tis
I výzkum vesmíru někdy připomíná trhání okvětních lístků kopretiny. Jen obligátní slova dětské říkačky: má či nemá rád/ráda, nahradíme otázkou: jsou, nejsou? Kdo, co? Vodní kanály na Marsu!   Všechno začalo v roce 1877, kdy se na Mars okulárem jednoduchého  dalekohledu zahleděl astronom Giovanni Schiaparelli. Následně ohlásil sousedům, pekaři, trhovcům, známým, přátelům i světové veřejnosti, […]
od Pavel Polcar 12.1.2022 3.2tis
Zpráv o zaručeném pozorování UFO neboli neidentifikovaných létajících objektů koluje po internetu velké množství. Když se vám ale podaří některý z nich natočit a následně u vás zaklepou muži v černých oblecích, je asi něco špatně. V roce 2004 pětice členů někdejší posádky amerického armádního křižníku USS Princeton tvrdila, že viděla UFO, vládní příslušníci nařídili […]