Zejména v prefektuře Yamagata v severním Japonsku je od 11. století až do konce 19. století je praktikován rituál sokushinbutsu, dlouhý, náročný a bolestivý proces, během kterého se členové sekty dobrovolně mění v mumie, zatímco jsou stále naživu a při plném vědomí.
Proč?
Živými mumiemi se dobrovolně stávají stoupenci Shingonské školy buddhismu, jejíž zakladatel japonský mnich Kūkai (774–835) po smrti znám jako Kōbō-Daishi přichází s myšlenkou, že osvícení lze dosáhnout skrze fyzické utrpení.
Proces sebemumifikace trvá několik let a každý další krok je o mnoho náročnější než ten předchozí. V první fázi je to náročný asketický cvičební program a přísná dieta, která rychle a drasticky spálí tělesný tuk. Stravu potenciálních živoucích mumií tvoří voda, semena a ořechy.
V další fázi mniši pijí čaj z mízy škumpy lakodárné. Tradičně se tato černá tekutina využívá k lakování nábytku či nádob a pro člověka je prudce jedovatá. Toxiny z mízy v čaji vyvolávají intenzivní zvracení, které mnicha silně dehydruje.
Staňte se naším Premium čtenářem a odemkněte si tento i tisíce dalších skvělých článků.
Navíc od nás obdržíte i celou řadu hodnotných bonusů!
Zprávu ve tvaru "CTU CLANEK" odešlete na číslo 903 33 20.