10. srpna 2019: Federální letecká správa USA uzavírá vzdušný prostor nad Oblastí 51, mohlo to souviset s testováním utajovaných technologií?
Domů     Neobjasněné události
Proč zemřela slavná Marilyn Monroe?
Adriana Vojtíšková
od Adriana Vojtíšková 4.7.2022
2.7tis
Božská kráska ve snímku Mustangové. Foto: Creative commons – volné dílo
280
SDÍLENÍ
2.7tis
ZOBRAZENÍ

Slavná, krásná a prokletá. Tak by se dala popsat americká filmová herečka, zpěvačka a modelka Marilyn Monroe (vl. jm. Norma Jeane Mortenson, 1926–1962). Její osud je totiž nejen plný úspěchu a bohatství, ale také podivných situací. A to včetně posledních okamžiků jejího života.

Božská kráska ve snímku Mustangové. Foto: Creative commons - volné dílo Herečka se prý zaplete s oběma bratry, prezidentem JFK i Bobbym Kennedym. Foto: Cecil W. Stoughton / CC - volné dílo Krypta, kde idol mnoha srdcí odpočívá. Foto: Oleg Alexandrov / CC - volné dílo

Dne 5. srpna roku 1962 celý svět obletí šokující zpráva, že Marilyn Monroe je mrtvá. Jak k tragédii došlo? Je vlahá srpnová noc, když hospodyně Eunice Murray (1902–1994) klepe na dveře ložnice slavné herečky, ale nikdo neodpovídá.

Vstoupí proto dovnitř. Na posteli s hedvábným povlečením leží nahá Marilyn a nejeví známky života. Na nočním stolku stojí prázdná lahvička od silných léků na spaní.

Herečka se prý zaplete s oběma bratry, prezidentem JFK i Bobbym Kennedym. Foto: Cecil W. Stoughton / CC – volné dílo

SEBEVRAŽDA. VÁŽNĚ?

Závěry policejního vyšetřování říkají, že se s nevětší pravděpodobností jednalo o sebevraždu. O pravdivosti výroku ale panují vážné pochybnosti.

Marilyn nebyla nikdy považována za fyzicky nebo psychicky odolnou. Nesnadný životní úděl a stres z hvězdné kariéry ji vlákaly do náruče léků a drog. Fakt, že by sama ukončila svůj život požitím medikamentů, se tak jeví jako velmi pravděpodobný. Proti ale hovoří řada dalších indicií.

Nepřímé důkazy přitom vedou do nejvyšších pater politiky. O tom, že má Marilyn poměr s americkým prezidentem Johnem Fitzgeraldem Kennedym (1917–1963), se vedou řeči až do 19. května 1962. V ten den totiž diva vystoupí na prezidentově narozeninové oslavě v Madison Square Garden.

„Lehce udýchaným, zastřeným hlasem zazpívala Happy Birthday, Mr. President a bylo víc než zřejmé, že očividně nepůjde o řadovou voličku,“ píše publicista Karel Pešek. Aférka herečky a prezidenta vyplouvá na povrch.

Krypta, kde idol mnoha srdcí odpočívá. Foto: Oleg Alexandrov / CC – volné dílo

JE ZA TÍM VZTAH S PREZIDENTEM?

Právě románek s prezidentem dá po smrti Marilyn vzniknout řadě konspiračních teorií. Říká se, že byla odstraněna, protože o svém vztahu s nejmocnějším mužem Ameriky chtěla veřejně promluvit. Spekulace hovoří i o tom, že se nemělo jednat jen o informace intimního rázu, ale také o vážné záležitosti týkající se státní a zahraniční politiky.

Otázek zůstává nespočet, odpovědi ale chybí. Bez bližších důkazů je dnes možné už jen spekulovat, zda si Marilyn přivodila smrt sama, nebo se jednalo o čin někoho jiného.

Foto: Creative commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 10.8.2022 361
V období let 1817-1819 došlo u pobřeží Gloucesteru ve Spojených státech k mnoha pozorováním velkého mořského hada. Dokonce se podařilo najít údajné mládě tohoto legendárního tvora. Zdálo se, že záhada mořských hadů je jen krůček od vyřešení… Mořský had v lokalitě Gloucesteru na pobřeží Atlantského oceánu byl poprvé pozorován již v sedmnáctém století. Sporadická hlášení o jeho výskytu se […]
od Dalibor Vrána 10.8.2022 777
Britský hasič Jim Templeton (1920–2011) pořídí 23. května 1964 v hrabství Cumbria na severozápadě Anglie snímek, který ho následně pronásleduje celý život… Hovoří o něm i krátce před smrtí pro televizi BBC: „Byla to normální odpolední procházka. Posadili jsme se do trávy a já řekl dcerce, že ji vyfotím v jejích nových šatech. Nikdy by […]
od Jan Kukrál 9.8.2022 484
Více než 60 pozorování velké kočkovité šelmy s černou srstí a žlutě žhnoucíma očima dalo v britském hrabství Cornwall vzniknout historkám o nadpřirozeném stvoření, které se plíží vřesovištěm Bodmin Moor. Prý ohrožuje lidi i zvěř a ze všeho nejvíc připomíná černého pantera. Roku 1995 na základě mnoha svědeckých výpovědí nařídí oficiální vyšetřování dokonce i britská […]
od Eva Soukupová 8.8.2022 2.7tis
Někdy během 20. století si rodina nejmenovaného majitele cirkusu, který právě zemřel na infarkt, nechá povolat exorcistu. Je totiž přesvědčena, že jeho smrt nebyla přirozená, nýbrž výsledkem kletby.     V pozůstalosti mrtvého je totiž nalezen svazek několik let starých pohlednic s nápisem „Šťastný den úmrtí“ a datem, kdy muž skutečně skonal. Slavný britský exorcista […]
od Pavel Polcar 7.8.2022 2.3tis
V 50. letech minulého století se v Japonsku jednomu řidiči přihodila skutečně podivuhodná věc. „Jezdím jako o život. Jednou v noci, když jsem projížděl průchodem pod dálničním mostem v Kanagawě, uviděl jsem starou ženu stát na kraji silnice na chodníku za zábradlím. Je to pěší zóna a vůbec ne rušná ulice, takže jsem to příliš neřešil.“ Stála […]