5. prosince 1945: V oblasti bermudského trojúhelníku mizí pětičlenná letka amerických torpédových bombardérů Avenger.
Domů     Proč zemřela slavná Marilyn Monroe?
Proč zemřela slavná Marilyn Monroe?
od 4.7.2022
2.7tis
Božská kráska ve snímku Mustangové. Foto: Creative commons – volné dílo
280
SDÍLENÍ
2.7tis
ZOBRAZENÍ

Slavná, krásná a prokletá. Tak by se dala popsat americká filmová herečka, zpěvačka a modelka Marilyn Monroe (vl. jm. Norma Jeane Mortenson, 1926–1962). Její osud je totiž nejen plný úspěchu a bohatství, ale také podivných situací. A to včetně posledních okamžiků jejího života.

Božská kráska ve snímku Mustangové. Foto: Creative commons - volné dílo Herečka se prý zaplete s oběma bratry, prezidentem JFK i Bobbym Kennedym. Foto: Cecil W. Stoughton / CC - volné dílo Krypta, kde idol mnoha srdcí odpočívá. Foto: Oleg Alexandrov / CC - volné dílo

Dne 5. srpna roku 1962 celý svět obletí šokující zpráva, že Marilyn Monroe je mrtvá. Jak k tragédii došlo? Je vlahá srpnová noc, když hospodyně Eunice Murray (1902–1994) klepe na dveře ložnice slavné herečky, ale nikdo neodpovídá. Vstoupí proto dovnitř.

reklama

Na posteli s hedvábným povlečením leží nahá Marilyn a nejeví známky života. Na nočním stolku stojí prázdná lahvička od silných léků na spaní.

Herečka se prý zaplete s oběma bratry, prezidentem JFK i Bobbym Kennedym. Foto: Cecil W. Stoughton / CC - volné dílo
Herečka se prý zaplete s oběma bratry, prezidentem JFK i Bobbym Kennedym. Foto: Cecil W. Stoughton / CC – volné dílo

SEBEVRAŽDA. VÁŽNĚ?

Závěry policejního vyšetřování říkají, že se s nevětší pravděpodobností jednalo o sebevraždu. O pravdivosti výroku ale panují vážné pochybnosti.

reklama

Marilyn nebyla nikdy považována za fyzicky nebo psychicky odolnou. Nesnadný životní úděl a stres z hvězdné kariéry ji vlákaly do náruče léků a drog. Fakt, že by sama ukončila svůj život požitím medikamentů, se tak jeví jako velmi pravděpodobný. Proti ale hovoří řada dalších indicií.

Nepřímé důkazy přitom vedou do nejvyšších pater politiky.

O tom, že má Marilyn poměr s americkým prezidentem Johnem Fitzgeraldem Kennedym (1917–1963), se vedou řeči až do 19. května 1962. V ten den totiž diva vystoupí na prezidentově narozeninové oslavě v Madison Square Garden.

„Lehce udýchaným, zastřeným hlasem zazpívala Happy Birthday, Mr. President a bylo víc než zřejmé, že očividně nepůjde o řadovou voličku,“ píše publicista Karel Pešek. Aférka herečky a prezidenta vyplouvá na povrch.

Krypta, kde idol mnoha srdcí odpočívá. Foto: Oleg Alexandrov / CC - volné dílo
Krypta, kde idol mnoha srdcí odpočívá. Foto: Oleg Alexandrov / CC – volné dílo

JE ZA TÍM VZTAH S PREZIDENTEM?

Právě románek s prezidentem dá po smrti Marilyn vzniknout řadě konspiračních teorií. Říká se, že byla odstraněna, protože o svém vztahu s nejmocnějším mužem Ameriky chtěla veřejně promluvit.

reklama

Spekulace hovoří i o tom, že se nemělo jednat jen o informace intimního rázu, ale také o vážné záležitosti týkající se státní a zahraniční politiky.

Otázek zůstává nespočet, odpovědi ale chybí. Bez bližších důkazů je dnes možné už jen spekulovat, zda si Marilyn přivodila smrt sama, nebo se jednalo o čin někoho jiného.

Foto: Creative commons
Lokalita:
reklama
Související články
od 5.12.2022 169
Během druhé světové války se odlehlá vesnice ve Švýcarsku stala místem podivných událostí, a to když tam zůstala britská rota vojáků. Nejprve začalo mizet dřevo, následovaly plachty a cennosti, až jednoho dne zmizelo dítě. Když pak zmizelo více dětí a také řadový voják z britské společnosti, po okolí se rozšířily zvěsti o monstru. [cap
od 5.12.2022 297
Od nepaměti kolují po světě legendy o bytostech vyznačujících se velikou silou a nadměrným vzrůstem. Tito giganti většinou vystupují jako obludní, dlouhovlasí obři. Archeologické průzkumy kosterních pozůstatků těchto bytostí a vykopávky různých nástrojů nasvědčující tomu, že na Zemi opravdu žili a možná, že i dosud stále žijí. I když oficiální věda tuto domněnku odmítá, není vyloučeno, že tomu
od 4.12.2022 1.1tis
Pod povrchem francouzské metropole se ukrývá tajemný svět katakomb. Podzemí v minulosti posloužilo jako úložiště lidských ostatků z rušených hřbitovů. Sto devadesát kilometrů chodeb je zároveň nebezpečnou pastí pro ty, kteří by chtěli vstoupit do katakomb bez patřičného vybavení a odpovídajících znalostí. Podzemí současné Paříže začalo vznikat již
od 3.12.2022 2.3tis
24. února 2022 zahájilo Rusko rozsáhlou invazi na Ukrajinu. Během kyjevské ofenzivy, která začala první den bojů, se na sociálních sítích začala šířit videa stíhaček a  tvrzení o pilotovi, který sestřelil několik ruských letadel. Pak se objevilo tvrzení, že to byl pilot MiGu-29 přezdívaný "Kyjevský duch". Ukrajinské ministerstvo obrany nejprve tvrdilo, že Duch z Kyjeva by mohl být jedním z desí
od 2.12.2022 2.7tis
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola