Skip to content

Proč zkoumal Issac Newton kódy skryté v Bibli?

Anglický matematik, fyzik a astronom Issac Newton patří k největším vědcům na světě. Velmi se ale zajímal i okultismus, alchymii či biblická proroctví.

Newton se zajímal nejen o přírodní vědy, ale i o ty, které se tak snadno nedají vysvětlit. To dokazují nepublikované práce a poznámky, které byly objeveny až po jeho smrti v roce 1727. Zabýval se posvátnou geometrií Šalamounova chrámu nebo čísly zakletými v pyramidách v Gíze a velmi ho zajímala i bájná Atlantida.

VŠE ZŮSTALO SKRYTÉ

Během svého života ovšem nic z toho nepublikoval. Vše bylo zveřejněno až v roce 1936, kdy šly jeho rukopisy do aukce. Newton nikdy neodděloval přírodovědu od náboženství a tvrdil, že Bůh neustále aktivně zasahuje do fyzikálního chodu vesmíru a udržuje jeho stabilitu svou nadpřirozenou mocí.

Zajímal se i o kámen mudrců a sám se pokoušel přijít na kloub elixíru života.

O globální katastrofě nebyla řeč. FOTO: PX FUEL
KDY BUDE KONEC SVĚTA?

Newton strávil hodně času Bibli, když se snažil odkrýt v ní obsažené kódy. Sám sebe považoval za vyvoleného, který dokázala porozumět Písmu svatému. Byl přesvědčený, že biblické proroctví nebude nikdy pochopeno.

Podle něj svět neskončí dříve než v roce 2060. Nikdy ale nehovořil o globální katastrofě, nýbrž o tom, že starý svět nahradí nový a lidstvo přejde do éry božského míru.

Foto: Wikimedia Commons - úvodní foto, Godfrey Kneller, PX fuel
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky konspirace Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články