26. ledna 1966: Během dopoledne opouští dům v australském Adelaide Jane, Arnna a Grant Beaumontovi. Je jim mezi pěti až devíti lety. Nikdy se nenajdou.
Domů     Neobjasněné události
Prokletá auta, která rozsévají smrt
Dominika Eliášová
od Dominika Eliášová 19.5.2021
5.7tis
Některé vozy jsou prokleté. Foto: Unsplash
153
SDÍLENÍ
5.7tis
ZOBRAZENÍ

Auto je pohodlný způsob, jak se dostat z bodu A do bodu B, a bez nich by se naše civilizace nejspíš zhroutila. Jenže některé automobily mají pod kapotou ďábla a způsobují chaos kdekoliv, kde se ocitnou.

Vozu značky Gräf & Stift zachutná lidská krev. Foto: Alexander Migl / Creative Commons / CC BY-SA 4.0 Kolem sporťáku Jamese Deana si nikdo nemůže být jist životem. Foto: Lothar Spurzem / Creative Commons / CC BY-SA 2.0 de Za jízdy autu Dodge selhávají brzdy, volant i motor, dveře se samovolně otevírají... Foto: Greg Gjerdingen / Creative Commons / CC BY 2.0

Jedním z takových strojů je i automobil značky Graf &Stift, ve kterém se 28. června 1914 v Sarajevu veze František Ferdinand d’Este. Vozu ale najednou vypoví motor – a zrovna v místě, kde už na Františka čeká atentátník Gavrilo Princip.

Vozu značky Gräf & Stift zachutná lidská krev. Foto: Alexander Migl / Creative Commons / CC BY-SA 4.0

Majitelé umírají

To se ale vůz Graf &Stift teprve zahříval. Během dalších 12 let hned patnáctkrát změní majitele – někteří v něm za podivných okolností umírají. Krátkou dobu ho vlastní i jeden místodržící Jugoslávie a přežije v něm hned čtyři nehody. Při té poslední ale přijde o ruku.

Povídačky o prokletém autě ale vzbudí pozornost jeho skeptického přítele, jistého doktora Sikrise, který od něj vůz koupí, aby guvernérovi dokázal, jak se mýlí – brzy ale zahyne rozdrcený pod převráceným vozem.

Dalšími oběťmi jsou rumunský majitel garáže Tiber Hirshfeld a pět jeho přátel na cestě na svatbu, kam nikdy nedojedou, protože automobil se najednou vymkne kontrole a nabourá.

Konečně v roce 1926 se vůz ocitá ve vídeňském Vojenském historickém muzeu, kde snad už nikomu neublíží.

Kolem sporťáku Jamese Deana si nikdo nemůže být jist životem. Foto: Lothar Spurzem / Creative Commons / CC BY-SA 2.0 de

 

Prokleté auto Jamese Deana

Americký idol James Dean má slabost pro rychlá auta a v roce 1955 si koupí Porsche Spyder 550. „Jestli do toho auta sedneš, do týdne se zabiješ,“ komentuje koupi herec Alec Guiness. A skutečně – přesně o týden později Dean umírá při nehodě.

A pak se začnou dít divné věci. Jiné automobily, kam mechanici namontovali části z havarovaného Porsche, za podivných okolností bouraly, zatímco dvě pneumatiky z Porsche ve stejnou chvíli praskly a způsobily další nehodu.

V bezpečí ale nejsou ani mechanici, kteří Porsche rozebírají nebo přemisťují – jejich setkání s autem skončí minimálně zlomeninou obou nohou.

Za jízdy autu Dodge selhávají brzdy, volant i motor, dveře se samovolně otevírají… Foto: Greg Gjerdingen / Creative Commons / CC BY 2.0

Zasahuje i církev

Kam se ale oba vozy hrabou na Dodge 330 z roku 1964? Tohle auto je prvních několik let ve službách policie v Maine. Za tu dobu se v něm vystřídají tři policisté – a každý z nich posléze z nevysvětlitelných důvodů zamorduje svou rodinu, než zabije sám sebe.

Další majitelé si stěžují, že automobilu nečekaně selhávají brzdy, motor i volant, nemluvě o tom, že se za jízdy samovolně otevíraly dveře. Jiná svědectví pak hovoří o vandalech, kteří si troufnou vztáhnut na auto ruku a pak umírají ošklivou a bolestivou smrtí. Jindy prý v blízkosti Dodge jiná auta srazí a zabijí dvě děti.

V roce 2010 s ďábelským vozem dojde trpělivost místním kněžím a nechají auto rozebrat na součástky a ty pak pošlou do autodílen napříč kontinentem.

Foto: Alexander Migl / Creative Commons / CC BY-SA 4.0, Lothar Spurzem / Creative Commons / CC BY-SA 2.0 de, Greg Gjerdingen / Creative Commons / CC BY 2.0, úvodní foto Unsplash
Lokalita:
reklama
Související články
od Filip Appl 25.1.2022 1.0tis
Lidská pověrčivost je silná a po celá tisíciletí budovaná vlastnost. Velmi často je už od začátku zjevné, že nemá žádné opodstatnění, čas od času se ale objeví něco, u čeho ji lze naprosto pochopit. Jedním z takových fenoménů je i tzv. krysí král. Může jít o přírodní znamení blížící se tragédie? Krysí král. Klubko mrtvých krys, […]
od Dalibor Vrána 24.1.2022 792
Muže v černém si často představujeme jako vládní agenty pracující v maximálním utajení. Co když to ale spíše než lidští agenti, chránící Zemi, jsou agenti mimozemští, kteří tu po svých druzích jen zahlazují průšvihy? Právě tomu nasvědčují některá děsivá svědectví o jejich výskytu a podivném chování. Mladý muž si dopřává horkou koupel v bazénku. Nachází […]
od Mirek Brát 24.1.2022 2.1tis
Její příběh je přirovnáván k jinému mysterióznímu plavidlu: plachetnici Mary Celeste. V obou případech platí, že zmizení početné posádky nebylo nikdy uspokojivě vysvětleno. Příběh lodi MV Joyita je však o poznání mladší, než zmiňovaná záhada brigantiny Mary Celeste z druhé poloviny devatenáctého století. MV Joyita byla americká obchodní loď, původně postavená jako dřevěná luxusní jachta […]
od Mirek Brát 23.1.2022 2.4tis
Dobrovolníci křížových výprav do Svaté země měli za účast v těchto kruciátách přislíbeno odpuštění svých osobních hříchů. To se jistě hodilo i pro samotnou křížovou výpravu, protože tyto válečné akce nebyly samozřejmě oproštěny od mnoha ukrutností. Patřil k nim i kanibalismus! Kanibalismu se měli křižáci dopouštět při dobývání pevnosti Maarat v Antiochii (dnešní Sýrie). Psal se rok 1098. […]
od Pavel Polcar 21.1.2022 2.5tis
V srpnu 2016 se v severním Londýně začal 26letý Kennedy Ife chovat divně a agresivně poté, co ho bolelo v krku. Údajně kousl svého otce, vyhrožoval, že si uřízne penis, a stěžoval si na krajtu nebo hada v sobě, než ho jeho rodina připoutala k posteli pomocí kabelových svazků a nadměrné síly. Náhle zemřel Kennedy […]