Ten podivný příběh začíná před více než 150 lety na farmě otrokáře Jacoba Cooleyho ve státě Kentucky. Právě tam dojde na sérii úmrtí, které dodnes někteří lidé spojují s temnou voodoo kletbou. Co přesně se stalo?
Pro černošské obyvatele Spojených států je to obzvláště těžká doba. Většina z nich jsou otroci sloužící téměř do roztrhání těla na plantážích a ve fabrikách. Plantáž Jacoba Cooleyho patří k těm nejtvrdším. Časté tresty, těžká práce a téměř žádné soukromí.
Jednoho dne pověřuje pán svého otroka jménem Hosea vyřezáním dřevěné truhly, kterou chtěl darovat svému prvorozenému synovi. Hosea dělá, co může a vyrábí tu nejlepší možnou truhlu. Jenže to nestačí.
Nespokojený Cooley ho ubíjí k smrti, čímž ale na sebe přivolá hněv ostatních otroků. Ti následně provádí voodoo rituál a truhlu proklínají. Začíná tak zkáza rodiny Cooleyových.
Nejprve umírá za nejasných okolností prvorozený syn a později i všichni ostatní členové rodiny. Tím všechno ale teprve začíná.
SEDMNÁCT OBĚTÍ
Truhla se následně dědí z generace na generaci. A netuše, co se v ní dost možná ukrývá, si ji potomci Jacoba Cooleyho uchovávají doma. A mnozí z nich údajně kvůli tomu také trpí.
Jeden z Cooleyho synů je nejprve ubodán, jeho dcera Melinda umírá poté, co ji opustí manžel a později umírá několik dalších členů rodu, mimo jiné potom, co si obléknou nějaký kus oblečení, který byl předtím uložen do truhly.
V druhé polovině 20. století se truhla dostává k Američance Virginii Cary Hudson.
Ta, vědoma si děsivých osudů svých předchůdců, nechává truhlu prohlédnout senzibilkou jménem Annie a následně se s její pomocí snaží o odstranění kletby.
Dle legendy při tomto rituálu umírá Annie jako poslední, sedmnáctá oběť. Od roku 1976 je truhla v historickém muzeu ve státě Kentucky. Nakolik je tento příběh pravdivý a kde v něm začíná fikce? To už se dnes můžeme pouze domýšlet.