Dva letopočty, čtyři úmrtí. V dubnu 1980 umírá Zdena Werichová, manželka herce Jana Wericha, na rakovinu. Poslední říjnový den téhož roku stejná nemoc dostihne také Jana Wericha. Květen následujícího roku se stane osudným pro jejich dceru Janu. Příčina smrti?
Rakovina! Zůstává po ní dcera, třináctiletá Zdena. Zanedlouho se stává úplným sirotkem – roku 1981 umírá i její otec, dnes prakticky neznámý herec Jiří Kvapil. Má tohle všechno na svědomí jedna prokletá vila stojící na pražské Kampě?
Známý ostrov na řece Vltavě v Praze je až do konce 15. století neobydlený, bují tu hustý porost až prales. Stavět se zde začíná až v poslední čtvrtině 16. století. Z tohoto období pozdní gotiky pochází i sklepení dnešní, tzv. Werichovy vily.
Vystřídá se v ní řada obyvatel. Prvním z těch slavných je Josef Dobrovský (1753–1829), který po zranění na honu trpí depresemi a výbuchy zuřivosti. Pět let na Kampě (1798–1803) na něj působí doslova blahodárně.
Obtíže ustupují a Dobrovský tu píše svá zásadní díla: Slavín a Slovník německo-český. Odejít se mu prý nechtělo ani po smrti – Dobrovského duch má dodnes procházet místnostmi vily.
Staňte se naším Premium čtenářem a odemkněte si tento i tisíce dalších skvělých článků.
Navíc od nás obdržíte i celou řadu hodnotných bonusů!
Zprávu ve tvaru "CTU CLANEK" odešlete na číslo 903 33 20.