Tokio. Město jasných světel, neonových nápisů, obřích obrazovek a budov tyčících se až k mrakům. I mezi nimi lze dobře rozpoznat hranatý tvar slavného mrakodrapu Sunshine 60 – stavby, kterou doprovází tajuplná pověst.
Mrakodrapu stojícího na pozemku bývalé věznice pro disidenty, politické vězně nebo válečné zajatce, kde bylo popraveno oficiálně sedm, neoficiálně patrně ještě mnohem víc lidí.
Název Sunshine je pro stavbu vybrán záměrně, aby trochu vyvažoval ponurou auru místa. Jenže podle řady lidí se některé věci jen tak vymazat nedají.
Už samotnou stavbu provází série podivných nevysvětlitelných nehod, které nezřídka končí smrtí některého z dělníků. „Celý projekt začala provázet strašidelná pověst.
Mnozí tvrdili, že staveniště sužují neklidní duchové odsouzených z věznice Sugamo,“ uvádí americký záhadolog Brent Swancer. Navzdory všemu se stavbu podaří dokončit, tajemných incidentů však i poté dál přibývá.
PŘEBÝVÁ TAM POLTERGEIST?
Ačkoliv se mrakodrap rychle stává oblíbeným nákupním centrem, existuje nemálo lidí, kteří do něj odmítají chodit a kteří varují, že se v něm děje něco opravdu divného. Velká část svědků pochází z řad údržbářů.
Mnozí z nich tvrdí, že na chodbách zaslechli děsivý smích, sténání nebo bolestné výkřiky. Další spatřili podivný stín připomínající ploužící se postavu.
„Zákazníci zase hlásili pozorování děsivých tváří bez těla číhajících na odlehlých místech, jako jsou šatny nebo koupelny,“ dodává Brent Swancer. Netrvá dlouho a mezi obyvateli Tokia se začíná šířit zvěst, že se v mrakodrapu usadil zákeřný poltergeist.
Některé zákazníky prý jeho neviditelná síla dokonce srazila k zemi, jiným zase šeptal do ucha mrazivým hlasem. I dnes je tak Sunshine 60 oblíbeným cílem všemožných lovců duchů, z nichž někteří věří, že je budova prokletá.
Jsou snad duchové vězňů připoutaní k památnému kameni, který stojí vedle mrakodrapu a který jediný zbyl po zrušené věznici?