reklama
29. června 1968: Během letu z amerického Illinois do Texasu z paluby letadla za nejasných okolností mizí jeden z cestujících - Jerrold Potter.
Domů     Paranormální jevy
Proroctví slepého mládence: Jsme blízko okamžiku velké zkázy?
Adriana Vojtíšková
od Adriana Vojtíšková 14.6.2022
1.9tis
Apokalypsa a mnohá neštěstí, než k ní dojde, jsou chlapcovou specialitou. Foto: Pixabay
175
SDÍLENÍ
1.9tis
ZOBRAZENÍ

Tajemný muž známý jen jako slepý mládenec je asi nejznámějším českým věštcem. Ve svých vizích hovoří o střídání vládců Čech, druhé světové válce, upadání mravů, ale také o genetickém inženýrství, jehož rozkvět prý předznamená blízký konec.

Apokalypsa a mnohá neštěstí, než k ní dojde,  jsou chlapcovou specialitou. Foto: Pixabay Hocha pozve do Prahy osobně Karel IV. Foto: CC - volné dílo Předpoví i druhou světovou válku? Foto: CC - volné dílo

Jeho proroctví ovšem pro Čechy nekončí nijak dobře. Měli bychom slovům slepého mládence věnovat pozornost, nebo je připomínání jeho odkazu pouhým patriotismem?

Slepý mládenec je slavný český věštec, jehož vize ze 14. století se připomínají až do dnešních dní. Jeho proroctví jsou tak známá, že se dostala až do Starých pověstí českých spisovatele Aloise Jiráska (1851–1930).

Slepý mládenec údajně pochází z venkova kolem Domažlic a po celém okolí je proslulý díky své schopnosti nahlížet do budoucnosti.

Teprve v dospělém věku má přesídlit do hlavního města Prahy, kam jej po krátkém osobním setkání pozval sám král Karel IV. (1316–1378). Prosťáček mu totiž vyložil budoucnost českého panovnického stolce na mnoho generací dopředu.

Král je jeho schopnostmi natolik fascinován, že mu nabídne zaopatření na svém hradě v Praze. Slepý mládenec pak úspěšně předpovídá českému národu všemožná neštěstí.

Trefil se i v případě 2. světové války. „Dokud třešně zrají, nechci být Němcem. Když ale třešně jsou zralý, nechci být Čechem,“ věští v jinotajích slepý mládenec.

Tato jeho slova se dnes vykládají jako odkaz na rok 1945, kdy se 2. světová válka chýlí ke konci a zvěrstva Němců jsou střídána nelítostnou pomstou Čechů.

VIDĚL DNEŠNÍ DOBU?

Slepý mládenec předpovídá, že naše země bude v historii mnohokrát zmítána útoky cizích národů, které se budou snažit si Čechy podmanit. Máme podle něj překonat mnohé, ale ne vše.

„Ale pak během časů upadnou Čechové v nekázeň a v nesvornost a nastane veliká zkáza mravů. Cizozemci, Němci, Vlaši a Francouzové, budou jim milejší a Češi budou chodit v krojích divně a pyšně vymyšlených.

Konšelé budou brát úplatky, spravedlnost pohyne, neboť soudcové jenom dle stavu, bohatství a vážnosti budou soudit,“ předpovídá slepý mládenec.

Mluví o současné době globalizace, korupce a vlády peněz? Těžko soudit. Prorok ale údajně varoval před tím, že až nastane popsaná doba, s českými zeměmi bude zle.

Předpoví i druhou světovou válku? Foto: CC – volné dílo

BLÍŽÍ SE ZKÁZA

Jaká proroctví českého věštce se ještě mají naplnit? Hovoří údajně i o genetickém inženýrství, alespoň tedy podle současných výkladů. Vzestup tohoto vědního oboru údajně předznamená nějakou velkou tragédii.

„Všechno to tak přijde, jelikož lidé Boha opustili a Bůh opustí a zřekne se jich. Když si budou myslet, že můžou napodobovat boží stvoření, je konec blízko,“ varuje prorok.

Slepý mládenec ale předpovídá třeba i zkázu Prahy. Hovoří o tom, že se město změní v hromadu trosek. Neštěstí ovšem nemá postihnout jen Prahu, ale i celou zemi. Neblahý osud předpovídá i sousednímu Německu. Není ovšem jasné, co by tuto všeobecnou zkázu mělo zapříčinit.

„Kdy to přijde? Bude to dlouho trvat a hodně vody proteče Vltavou. Od nás nebude nikdo nic vědět a pastýř vrazí svou hůl do země a řekne: Zde stála Praha. Když to ale přijde, pak to sjede jak blesk do shromaždiště mravenců a ono to neušetří ani toho pastýře,“ varuje slepý mládenec. Dozvíme se, co se skrývá za jeho zlověstnými slovy?

Foto: Pixabay, Creative commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 27.6.2022 1.2tis
Tragické krveprolití, při němž umírá šest členů rodiny DeFeových, se stává předlohou několika hororů. Skutečný příběh odehrávající se v roce 1974 v městečku Amityville je přitom stejně děsivý a záhadný jako jeho verze filmové verze.     Krvavá scéna se policistům naskytne v noci 13. listopadu 1974 poté, co vtrhnou do domu na Ocean Avenue […]
od Mirek Brát 26.6.2022 1.4tis
Broumovský klášter Řádu svatého Benedikta je spojen nejen s takzvanou kopií Turínského plátna, ale i s fextem, člověkem, jehož ostatky se po smrti jaksi odmítají rozložit. Důkaz se nachází v klášterním podzemí. Do východočeského Broumova se v roce 2000 dostal soubor desítek mumifikovaných těl ze sedmnáctého a osmnáctého století. Původně byly uchovávány v kryptě farního kostela svatého Prokopa ve Vamberku. […]
od Pavel Polcar 24.6.2022 3.3tis
Top 10 nejstrašidelnějších silnic Spojeného království – 2. část Obchvat Stocksbridge, Stocksbridge Ve srovnání s ostatními se jedná o poměrně novou silnici, i tak se ale k Stocksbridge váže plno paranormálních událostí. Silnice spojuje M1 s A1616 a od zahájení stavby v roce 1988 se stala místem pro řadu strašidelných podvodů. Během prací dva hlídači […]
od Pavel Polcar 23.6.2022 1.7tis
Top 10 nejstrašidelnějších silnic Spojeného království – 1. část Cesta duchů, A75 od Gretny po Annan Jen na skotské straně hranice je trasa pověstná extrémně špatně osvětlenou silnicí. Od Gretny po Annan si mohou tmavé cesty pohrát s myslí člověka a vyvolají obzvláště děsivé představy. Zejména paranormální minulost této silnice je velmi dobře známa. Policie […]
od Dalibor Vrána 22.6.2022 2.5tis
Koncem podzimu 1974 se tehdy ještě začínající spisovatel Stephen King (*1947) trápí se svou novou knihou. Spolu s manželkou Tabithou (*1949) jedou na výlet do Boulderu v Coloradu. Netuší, že mu to změní jak kariéru, tak vlastně i celý život… Místní dají Kingovým tip, ať vyrazí do hor, pročistit si hlavu. Stephenovi to přijde jako […]