3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Proroctví slepého mládence: Jsme blízko okamžiku velké zkázy?
Proroctví slepého mládence: Jsme blízko okamžiku velké zkázy?
od 14.6.2022
1.9tis
Apokalypsa a mnohá neštěstí, než k ní dojde, jsou chlapcovou specialitou. Foto: Pixabay
175
SDÍLENÍ
1.9tis
ZOBRAZENÍ

Tajemný muž známý jen jako slepý mládenec je asi nejznámějším českým věštcem. Ve svých vizích hovoří o střídání vládců Čech, druhé světové válce, upadání mravů, ale také o genetickém inženýrství, jehož rozkvět prý předznamená blízký konec.

Apokalypsa a mnohá neštěstí, než k ní dojde, jsou chlapcovou specialitou. Foto: Pixabay Hocha pozve do Prahy osobně Karel IV. Foto: CC - volné dílo Předpoví i druhou světovou válku? Foto: CC - volné dílo

Jeho proroctví ovšem pro Čechy nekončí nijak dobře. Měli bychom slovům slepého mládence věnovat pozornost, nebo je připomínání jeho odkazu pouhým patriotismem?

reklama

Slepý mládenec je slavný český věštec, jehož vize ze 14. století se připomínají až do dnešních dní. Jeho proroctví jsou tak známá, že se dostala až do Starých pověstí českých spisovatele Aloise Jiráska (1851–1930).

Slepý mládenec údajně pochází z venkova kolem Domažlic a po celém okolí je proslulý díky své schopnosti nahlížet do budoucnosti.

Teprve v dospělém věku má přesídlit do hlavního města Prahy, kam jej po krátkém osobním setkání pozval sám král Karel IV. (1316–1378). Prosťáček mu totiž vyložil budoucnost českého panovnického stolce na mnoho generací dopředu.

Král je jeho schopnostmi natolik fascinován, že mu nabídne zaopatření na svém hradě v Praze. Slepý mládenec pak úspěšně předpovídá českému národu všemožná neštěstí.

reklama

Trefil se i v případě 2. světové války. „Dokud třešně zrají, nechci být Němcem. Když ale třešně jsou zralý, nechci být Čechem,“ věští v jinotajích slepý mládenec.

Tato jeho slova se dnes vykládají jako odkaz na rok 1945, kdy se 2. světová válka chýlí ke konci a zvěrstva Němců jsou střídána nelítostnou pomstou Čechů.

VIDĚL DNEŠNÍ DOBU?

Slepý mládenec předpovídá, že naše země bude v historii mnohokrát zmítána útoky cizích národů, které se budou snažit si Čechy podmanit. Máme podle něj překonat mnohé, ale ne vše.

reklama

„Ale pak během časů upadnou Čechové v nekázeň a v nesvornost a nastane veliká zkáza mravů. Cizozemci, Němci, Vlaši a Francouzové, budou jim milejší a Češi budou chodit v krojích divně a pyšně vymyšlených.

Konšelé budou brát úplatky, spravedlnost pohyne, neboť soudcové jenom dle stavu, bohatství a vážnosti budou soudit,“ předpovídá slepý mládenec.

Mluví o současné době globalizace, korupce a vlády peněz? Těžko soudit. Prorok ale údajně varoval před tím, že až nastane popsaná doba, s českými zeměmi bude zle.

Předpoví i druhou světovou válku? Foto: CC - volné dílo
Předpoví i druhou světovou válku? Foto: CC – volné dílo

BLÍŽÍ SE ZKÁZA

Jaká proroctví českého věštce se ještě mají naplnit? Hovoří údajně i o genetickém inženýrství, alespoň tedy podle současných výkladů. Vzestup tohoto vědního oboru údajně předznamená nějakou velkou tragédii.

„Všechno to tak přijde, jelikož lidé Boha opustili a Bůh opustí a zřekne se jich. Když si budou myslet, že můžou napodobovat boží stvoření, je konec blízko,“ varuje prorok.

Slepý mládenec ale předpovídá třeba i zkázu Prahy. Hovoří o tom, že se město změní v hromadu trosek. Neštěstí ovšem nemá postihnout jen Prahu, ale i celou zemi. Neblahý osud předpovídá i sousednímu Německu. Není ovšem jasné, co by tuto všeobecnou zkázu mělo zapříčinit.

„Kdy to přijde? Bude to dlouho trvat a hodně vody proteče Vltavou. Od nás nebude nikdo nic vědět a pastýř vrazí svou hůl do země a řekne: Zde stála Praha.

Když to ale přijde, pak to sjede jak blesk do shromaždiště mravenců a ono to neušetří ani toho pastýře,“ varuje slepý mládenec. Dozvíme se, co se skrývá za jeho zlověstnými slovy?

Foto: Pixabay, Creative commons
Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 291
Černá Volha, tak se říká městské legendě rozšířené v Polsku, Rumunsku, Maďarsku, Rusku, Bělorusku, na Ukrajině, v Řecku a Mongolsku především v 60. a 70. letech 20. století. Vypráví o vozu GAZ-21 nebo GAZ-24, který byl údajně používán k únosům a vraždám lidí. Podle různých verzí jím jezdila komunistická tajná policie, ruská mafie, satanisté nebo sám Satan. Legenda nejspíš souvisí s faktem, že t
od 2.12.2022 1.4tis
Může člověk při transplantaci srdce přijmout i chuť vraždit? Ve Španělsku to raději nehodlají riskovat. Za všechny mluví případ vraha Juana Carlose Alfara. Ten se zastřelí zabarikádovaný ve svém domě v roce 2012 poté, co spáchá dvojnásobnou vraždu ve vesnici Salobral. Americký sériový zabijá
od 2.12.2022 2.0tis
Popularita proutkaření neustále stoupá, nyní se s virgulí hledají například nemoci v lidském těle. Údajně se může proutkařem stát každý z nás. Otestujte se, zda máte talent! Na začátek budete potřebovat svou vlastní virguli. Důležité je, že se vůbec nemusí jednat o dřevěnou vidlici, každému proutkaři vyhovuje jiný nástroj, materiál i tvar, někteří
od 30.11.2022 2.6tis
Je noc. Dům je tichý, všichni už spí. V tom se pomalu otevřou dveře pokoje, ozve se slabé zavrzání. Opatrné kroky. Mladá žena, která tu leží na posteli, se posadí na posteli. To, co se stane vzápětí, si bude pamatovat celý život. Žena v pokoji je 24letá Eva Kočová. Zamžourá do tmy ke knihovně, kde kdosi postává: „Tati, ty si jdeš pro knížku? Tak já ti rozsvítím.“ Podobná příhoda by nebyla ničím
od 30.11.2022 3.1tis
Město Malbork se stejnojmenným hradem najdeme nyní v severním Polsku. Kdysi se jednalo o lokalitu s „pruským“-německým osídlením. Nepřekvapí tak, že město i hrad založili ve třináctém století rytíři Řádu německých rytířů. Podle všeho se duchům těchto bojovníků nechce Malbork opustit ani v moderní současnosti… Hrad Malbork je nejrozsáhlejší o