reklama
30. června 1908: V centrální Sibiři nedaleko řeky Podkamenná Tunguska dochází k extrémně silné ničivé explozi, která se do dějin zapisuje jako tunguská událost. Incident zůstává nevysvětlen.
Domů     Náboženství a okultismus
Psychický útok v japonské škole: Studentky se prý staly terčem místní čarodějnice
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 28.4.2021
6.3tis
Studentky tvrdí, že na ně spolužačka seslala temné síly, foto Pixabay
243
SDÍLENÍ
6.3tis
ZOBRAZENÍ

Útok temných sil na japonské dívčí škole, který si vyžádal hospitalizaci osmnácti dívek, otřásl studentským sborem v roce 2013. Z použití temných čarodějnických praktik byla obviněna jedna ze studentek. Její spolužačky dokonce žádaly zásah exorcisty.

Studentky tvrdí, že na ně spolužačka seslala temné síly, foto Pixabay Dívky musely být ze školy převezeny do nemocnice, foto Pixabay Podle některých se u studentek projevil spíše stres z náročného učiva, foto Pixabay

Je konec června, země vycházejícího slunce si užívá příchod léta a ve městě Kamigōri na jihozápadě ostrova Honšú probíhá na střední dívčí škole vyučování jako každé jiné. Zdánlivou idylku ale narušuje série podivných stavů, které se objevují u několika studentek.

Vše začíná asi 15 minut před polednem, kdy si jedna z nich stěžuje na nevolnost. Pak bez zjevné příčiny začíná jevit známky záchvatu paniky a lapat po dechu. Zdá se, že možná neunesla tlak končícího prvního trimestru na nové škole.

Japonský vzdělávací systém je přece pro svou náročnost proslulý. Jenže věci dostávají zcela jiný spád, když stejné příznaky postihnou dalších několik dívek a trvají celou hodinu. Hyperventilace (zrychlené, prohloubené dýchání – pozn.

red.) se objeví u celkem 17 studentek prvního ročníku a jedné ze třetího ročníku. Příčina je na první pohled neznámá. Co tyto potíže způsobilo?

Dívky musely být ze školy převezeny do nemocnice, foto Pixabay

SKONČILY V NEMOCNICI

Na místo je přivolaná záchranná služba a všech 18 dívek je odvezeno do dvou různých nemocnic. Lékaři ani jedné z nich nedokážou příčinu potíží určit. Poté, co se ujistí, že nehrozí žádné další komplikace, propustí studentky domů.

Studentský sbor však začíná věřit v nadpřirozený původ podivné události. „Nezdálo se to jako obyčejná hyperventilace. Existuje mnoho podezřelých zvěstí, které se šíří po internetu, zajímalo by mě, jestli radši nezavolali exorcistu,“ říká jedna ze spolužaček postižených dívek Kaisei Yoshimura.

O tom, že by byl zásah duchovního namístě, hovoří na sociálních sítích i další studentky. Případ začala vyšetřovat policie. Podle jejího vyjádření lidé ve škole věří, že se dívky staly terčem jedné ze studentek, která údajně disponuje paranormálními schopnostmi.

Její jméno ovšem orgány tají a dodávají, že obviněná dívka na tyto zvěsti nijak nereagovala.

Podle některých se u studentek projevil spíše stres z náročného učiva, foto Pixabay

ČERNÁ MAGIE NEBO JEN STRES?

Místní čarodějnice prý měla využít svých schopností a vyvolat tak vlnu psychických útoků, které způsobily zdravotní komplikace spolužaček. Mohou však mít jejich záchvaty i přirozené vysvětlení? Hyperventilace se objevuje při úzkostných stavech a může být reakcí na silný stres.

Školní rok v Japonsku začíná v dubnu a první trimestr končí v půlce července, možná měly studentky prvního ročníku ze začátku potíže či obavy ze zvládání náročného učiva. Svou roli mohla po prvním incidentu sehrát také masová hysterie, k níž byly mladé dívky v kolektivu náchylnější, a začaly tak vykazovat stejné příznaky.

Studentkám se však událost jeví příliš neobvyklá a tajemná. Věří proto, že se školou šířily temné psychické síly, které napadly několik z nich.

Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Adriana Vojtíšková 29.6.2022 1.7tis
Legendární Zlatý chrám byl postaven v indickém státě Paňdžáb u jezírka, kde podle legend rozjímal Buddha. Toto průzračné jezero dnes známe pod názvem Amritsar.   Jde prý o jezero nesmrtelnosti, protože v překladu jeho indický název značí nádobu nektaru nesmrtelnosti. A skutečně místí voda má podle mnohých svědectví léčivé účinky! Srdcem komplexu je chrám Hari […]
od Dalibor Vrána 29.6.2022 2.0tis
Všechno to začíná roku 2006 v třípokojovém domku na předměstí australského Sydney. George a Lina Tannousovi tu vedou poklidný život spolu se svým sedmnáctiletým synem Mikem. V září ale rodinu zasáhne strašlivá zpráva – Mikea srazilo auto a zemřel. Pak se začnou dít nevysvětlitelné věci… Rodiče jsou zdrceni ztrátou jediného dítěte a při svém zoufalství […]
od Adriana Vojtíšková 28.6.2022 2.0tis
Na hřbitově v irském městě Belfast bylo v létě roku 2012 rušněji než obvykle. Na pařezu, který se zde nachází, se totiž objevil obrázek nápadně připomínající tvář Ježíše Krista.     Je přitom záhadou, jak se na dřevo dostal. Pařez se nachází v těsné blízkosti hrobu Rebeccy Steven, která zde byla ve svých šestnácti letech […]
od Mirek Brát 22.6.2022 2.5tis
Za představitele nejstaršího univerzálního náboženství je považován Buddha, vlastním jménem Siddhártha Gautama. Na jeho počest bylo vztyčeno množství soch. V jedné takové soše představuje Buddha i originálního povodňového proroka. Co proroctví spojené s touto Buddhovou sochou říká? V okolí hory Emejšan v Čínské lidové republice se nachází oblast, kterou najdete i na mapě Světového kulturního dědictví UNESCO. Ve výčtu […]
od Mirek Brát 19.6.2022 2.7tis
Otázky: „Jak se jmenujete, jaké je vaše jméno?“, jsou těmi prvními replikami, kterými velmi často začíná obecná komunikace a dialog. S Božím jménem je to jinak. Jaksi se nesluší brát toto jméno do úst nadarmo. Příkladem je i křesťanství a judaismus. Jak tedy oslovovat Boha? Lidé se pídí po Božím jméně především v Bibli. To je […]