30. listopadu 1989: V Belgii začíná série pozorování UFO ve tvaru trojúhelníku. Postupně ho spatří 30 různých skupin svědků.
Domů     Psychopat Max Headroom: Bizarní divadlo šokovalo diváky
Psychopat Max Headroom: Bizarní divadlo šokovalo diváky
od 27.12.2021
2.7tis
Hudební stanici MTV naruší vysílání dodnes neodhalený pachatel. FOTO: Unsplash
270
SDÍLENÍ
2.7tis
ZOBRAZENÍ

Max Headroom je v 80. letech nesmírně populární fiktivní televizní postava. Prezentují ho coby prvního počítačově vytvořeného moderátora na světě, i když ve skutečnosti jde o herce v masce.

A právě on se stává součástí možná vůbec nejznámějšího případu narušeného televizního vysílání, které rovněž zůstává nevysvětlené.

Hudební stanici MTV naruší vysílání dodnes neodhalený pachatel. FOTO: Unsplash Neznámý muž v masce dělá evidentní narážku na krále popu Michaela Jacksona. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Dne 22. listopadu 1987 probíhá na chicagské televizní stanici WGN-TV fotbalový zápas. Moderátor rekapituluje nejlepší momenty, když přesně ve 21:14 obrazovka náhle zhasíná. Když se znovu rozsvítí, stojí tam místo něj postava ve velké gumové masce.

reklama

Jde o masku Maxe Headrooma s černými slunečními brýlemi. Pohupuje se před kamerou, pozadí za ním se otáčí ze strany na stranu, zvuk bzučí, není ničemu rozumět. Po 30 vteřinách je zase pryč a v záběru se objevuje i nervózní, zmatený moderátor:

„No, pokud si říkáte, co se to právě stalo, he-he… tak to jsme na tom stejně.“ Studioví inženýři ihned začnou prohledávat budovu televize a chtějí dopadnout maskovaného narušitele. Nikoho ale nenachází. V 11:15 se postava v masce objevuje ve vysílání znovu.

Tentokrát na sesterské stanici WWTW, kde přerušuje epizodu seriálu Pán času nazvanou Horor na ostrově Fang Rock. A už funguje i zvuk.

Neznámý muž v masce dělá evidentní narážku na krále popu Michaela Jacksona. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo
Neznámý muž v masce dělá evidentní narážku na krále popu Michaela Jacksona. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Minuta a půl naprostého šílenství

Diváci sledující počínání falešného Maxe Headrooma jsou paralyzováni a nevěří vlastním očím. Maniakální smích střídá hlasitý řev a nesrozumitelné výkřiky. Chvílemi se Max raduje, že je v televizi, pak cituje slogan z reklamy a brouká si znělku seriálu.

reklama

Po chvíli křičí hrůzou, že po něm někdo jde a že pro něj přijdou, poté naříká a mumlá si pro sebe. Nasazuje si jednu rukavici, jako to v té době dělával Michael Jackson (1958–2009), a říká: „Tu druhou nosí můj brácha. Ale tahle je špinavá!

Jako kdyby na ní byly skvrny od krve!“ Následuje střih a před kamerou někdo drží jen samotnou sundanou masku. Nakonec se muž ohýbá a od ženské ruky dostává výprask na holý zadek. A to je vše.

Přenos končí. Záznam nechává diváky konsternované. Někoho pobaví, jiného pohorší. Všem ale připadá stejně bizarní a záhadná. Kdo to udělal? A proč?

K dopadení autora či autorů nepomohlo ani vyhlášení vysoké odměny pro toho, kdo dodá o pachatelích informace, ani hrozba pokuty či vězení za narušení vysílacího signálu. Muž v masce, ať už to byl kdokoliv, nebyl nikdy odhalen.

Lokalita:
reklama
Související články
od 29.11.2022 1.1tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.
od 28.11.2022 2.0tis
Bizarní příběh zaznamenaný v Anglii roku 1912 popisuje neobyčejný případ spontánního a zcela jistě nechtěného přesunu v čase. Ve vlaku do Londýna se náhle objevil a poté zase zmizel záhadný cestující – muž z minulosti.     K velkému štěstí hlavního aktéra trvá jeho nedobrovolné cestování v čase jen krátce, přesto je svým zážitkem těžce poz
od 28.11.2022 2.1tis
Díky populární filmové sérii má většina z nás muže v černém podvědomě stále uložené jako pohledné, elegantně oblečené hrdiny bránící Zemi před padouchy z vesmíru. Jenže podle četných svědectví je jejich reálná podoba mnohem děsivější a hlavně – nejsou to jen muži! Máme se setkání s ženami v černém obávat, nebo dokážou nastavit i laskavější tvář? Nepřiroze
od 27.11.2022 2.1tis
V oboru kryptozoologie jsou tyto pojmy notoricky známé. Někteří lidé se domnívají, že jde o jednoho tvora, jen pokaždé jinak pojmenovaného, jiní soudí, že jde o vícero rozdílných tvorů.     Podle popisů svědků se jejich výška pohybuje v rozmezí 2–3 metry a mohou prý vážit zhruba 200 kg. Jejich chůze má být po dvou nohou, jen jsou trochu na
od 26.11.2022 1.2tis
Lucidní nebo také „vědomé“ snění je stav, během něhož lze údajně ovládat vlastní sny a vytvářet si během spánku vize a příběhy dle vlastních představ...     Je prokázáno, že indická kultura zná lucidní snění již přes 3000 let. Nejstarší doklady pocházejí z posvátných indických textů, Upanišád. Můžeme zde nalézt popis stavu, p