Skip to content

Řádění ducha považoval za žert. Vše prý ustalo, když dům opustila sekretářka

Slovo poltergeist pochází z německého výrazu pro hlasitého ducha, nebo hlasitou duši. A právě v Německu se jeden z nejzáhadnějších případů řádění údajného poltergeista odehrál, a to ve městě Rosenheim v roce 1967.

V domě právníka Sigmunda Adama se začala sama rozsvěcovat světla a zapínat domácí přístroje. Právník to zprvu přehlížel, intenzita podivných událostí však rostla. Nábytek měnil pozice, žárovky zcela mizely a ze zdí se začaly ozývat rány.

Adam to vše považoval za nějaký rozsáhlý a nejapný žert, přesto ale zlepšil zabezpečení svého domu, ve kterém měl také svou právnickou kancelář, kde pracovalo několik jeho kolegů. Podivné řádění však stále pokračovalo a gradovalo.

Mladá dívka, která měla být zdrojem paranormálních jevů. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
Kdo za to může?

O dům se proto začal zajímat nadšenec do paranormálních jevů Hans Bender. Ten prý v domě nainstaloval kamery, které zachytily pohybující se nábytek a mnoho dalších věcí. Jeho měřící zařízení navíc ukazovala jasnou přítomnost nadpřirozena v domě.

Bender později zjistil, že podivné jevy se dějí vždy jen v určitý čas a napadlo jej, že s jejich přítomností možná bude spojený pobyt některé osoby v domě. Jeho pozornost se zaměřila na mladou Adamovu sekretářku Annemarie Schneider, která byla v domě vždy, když se něco podivného dělo.

Později zjistil, že se žena potýká s řadou psychických potíží, které podle jeho názoru řádění v domě odstartovaly. Ta nařčení z viny na strašidelných jevech v domě nejprve popírala. Svou práci ale opustila poté, co na několik dní odjela z města a veškeré nadpřirozené počínání v domě prý zcela ustalo.

Od té chvíle se pak prý dům Sigmunda Adama vrátil do normálu.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články