Skip to content

Co zabíjí kozy v Lexington Hills? Místní mluví o útoku Chupacabry

Chupacabra je podle pověstí a historek tajemné monstrum, které obývá Portoriko, kde se vyžívá v zabíjení koz, kterým následně saje krev. Historky o tomto tvorovi se ale už dávno rozšířily i za hranice Portorika.

Třeba do Ameriky, kde nyní mnozí vinní Chupacabru za záhadná úmrtí koz v Silicon Valley.

Příběh začal dopisem, který obdržel novinář z Bay Area News Group od farmáře z oblasti Lexington Hills v americké Kalifornii. V dopise se píšu o podivných úmrtích koz, které byly nejspíše napadeny zvířetem, ale zároveň jejich těla nic nesežralo.

Farmáři nejprve z útoků vinily pumy, ale právě fakt, že těla koz zůstala téměř nedotčená, nedával v tomto ohledu žádný smysl. Pumy totiž loví především proto, aby se nažraly. Svou kořist si navíc ve většině případů odtáhnou na nějaké klidné místo, kde ji spořádají.

Dalšími podezřelými byli kojoti. Ale i oni běžně ihned po lovu na své kořisti hodují. Navíc by kojoti nedokázali vybít najednou celé stádo koz.

Asi nejznámější ilustrace záhadného predátora původem z Portorika. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
Neznámý predátor

Právě mezery v obou racionálních verzích zanechaly místo pro třetí záhadnou verzi příběhu. Podle některých lidí stojí za útoky na kozy v Sillicon Valley právě v úvodu zmíněná Chupacabra, nebo alespoň tvor, který je jí velmi podobný.

Této verzi může nahrávat fakt, že v místě útoku nebyly nalezeny žádné stopy, stejně jako se to děje v případech údajných útoků Chupacabry. Na druhou stranu nechává Chupacabra těla svých obětí téměř nedotčená, ale svými dlouhými zuby jim vysává krev.

To se ovšem v Lexington Hills nepotvrdilo.

Pokud ale za útokem na kozy nestojí ani pumy a kojoti, ani mystická Chupacabra, kdo tedy? Zatímco někteří místní stále pátrají po racionálním vysvětlení, další už splétají podobu nového záhadného lovce, který by se jednou mohl stát součástí místního folklóru.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články