3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Raymond Robinson: Znetvořený muž se stal strašákem malých dětí
Raymond Robinson: Znetvořený muž se stal strašákem malých dětí
od 8.2.2022
3.1tis
Robinson se často procházel uprostřed noci podél silnic za městem, kde nepotkával lidi. FOTO: Pixabay
308
SDÍLENÍ
3.1tis
ZOBRAZENÍ

Nestává se často, aby se ukázalo, že nějaká stvůra, kterou se straší neposlušné malé děti, je skutečným žijicím člověkem. Ve Spojených státech v oblasti Pittsburghu se ale něco takového stalo.

Raymond Robinson, který málem zemřel už jako chlapec, se kvůli svému znetvoření stal doslova legendou.

Prožil však relativně dlouhý a dobrý život a i se svým znetvořením byl oblíbeným člověkem.

Robinson se často procházel uprostřed noci podél silnic za městem, kde nepotkával lidi. FOTO: Pixabay Robinsona málem zabil proud na mostě za městem Beaver Falls. FOTO: Mvincec, Public domain, via Wikimedia Commons Fotka Raymonda Robinsona od neznámého řidiče. FOTO: Neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

MÁLEM HO ZABIL PROUD

Raymond Robinson se narodil v roce 1910. Když mu bylo osm let, dostal nápad, že vyšplhá na sloup na mostě, aby se dostal k ptačímu hnízdu. Nevěděl, že jen o rok dříve tam podobným způsobem zemřel jiný chlapec.

reklama

Most totiž nesl elektrické vedení s vysokým napětím. Robinson ale zásah proudem přežil, zůstal však zle znetvořený – přišel o obě oči, nos a pravou ruku.

Robinsona málem zabil proud na mostě za městem Beaver Falls. FOTO: Mvincec, Public domain, via Wikimedia Commons
Robinsona málem zabil proud na mostě za městem Beaver Falls. FOTO: Mvincec, Public domain, via Wikimedia Commons

Naučil se však i se svým znetvořením žít. Bydlel s rodinou, a přestože byl slepý, vyráběl peněženky, pásky a rohožky, které prodával. Kvůli svému znetvoření se však bál ukazovat se během dne, aby nevyvolával zbytečnou paniku.

Začal se tedy procházet během noci, kdy u silnic za městem skoro nikdo nebyl. Používal při tom rovný klacek stejným způsobem jako slepeckou hůl.

STAL SE LEGENDOU

Řidiči, kteří ho náhodou u silnice potkali, často nevěřili vlastním očím, protože Robinson v noci připomínal nějakého démona. Někteří si s ním však dokonce popovídali a vyfotili ho výměnou za pivo nebo cigarety.

reklama

Ačkoliv Robinsona nepozorní řidiči několikrát srazili, svých vycházek se nevzdal až do pozdního věku. Zemřel v roce 1985.

Fotka Raymonda Robinsona od neznámého řidiče. FOTO: Neznámý autor / Creative Commons / volné dílo
Fotka Raymonda Robinsona od neznámého řidiče. FOTO: Neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Z Robinsonova příběhu se v okolí Pittsburghu stala legenda. Lidé o něm říkali, že po úrazu odešel od rodiny a schovával se v opuštěném domě. Přezdívali mu „Zelený muž“, protože kůže mu měla následkem zásahu proudem zezelenat.

Když se pak lidé dozvěděli, že příběh, který se v oblasti tradoval celé roky, není smyšlený, a že Robinson skutečně žil, často nevěřili vlastním uším. O jeho životním osudu chtěli filmaři natočit celovečerní snímek už v roce 2008, ale z projektu nakonec sešlo.

Pro některé je Robinson pořád jen legendou, jiní, kteří se s ním setkali, ovšem vědí své.

Foto: Creative Commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 536
Historie pevnosti Akershus v norské metropoli Oslo je dlouhá již sedm století. V minulosti hrad býval i vězením, což vysvětluje i přítomnost mnoha paranormálních jevů v lokalitě. Kromě řinčení řetězů vás však může vyděsit i setkání se zlým psem a dámou bez tváře. Pozor, tito duchové zvaní Malcanisen (zlý pes) a Mantelgeisten (dáma bez tváře), mohou přivodit i smrt! [gallery ids="112787,112788,1
od 1.12.2022 2.1tis
Jen jediný Necronomicon dokázal zamotat hlavu i expertům. Říká se mu Simonův. Má být temným učením až ze starověké Mezopotámie. Knihu ukořistili mniši a poté dali na překlad okultnímu knihkupectví Magickal Child. Pravda je ale trochu jiná, kniha vznikla kolem roku 1976 v USA v kruhu špičkových mágů z Warlock Shop jako funkční grimoár, který otestuje ad
od 30.11.2022 1.6tis
Období antiky je spojeno i se zbraněmi, které patří do sféry záhad. Patří k nim údajné parní dělo, jehož konstruktérem měl být slavný Archimédés. Opravdu existovala starověká zbraň, která využívala sílu páry? Archimédés (287 př. n. l. – 212 př. n. l.) se proslavil výrokem: Udejte mi pevný bod a já pohnu celou Zemí. Jeho ctižádost se však neomezoval
od 30.11.2022 3.2tis
Jednoho večera v červnu 1950 uprostřed rušné křižovatky na Times Square umírá neznámý chodec. Při pátrání po jeho identitě policisté s překvapením zjišťují, že jde o muže, který beze stopy zmizel před 74 lety.     Asi třicetiletý muž má na sobě starodávné oblečení a boty s výraznými přezkami, jaké se nosily před sto lety, a působí nanejvýš
od 29.11.2022 2.9tis
Stále další archeologické nálezy na našem území dosvědčují plány starověkého Říma vytvořit severně od Dunaje novou římskou provincii. Pronikání římských legií do oblasti Moravy začalo již za vlády císaře Tiberia a vrcholilo v časech panování císaře Marca Aurelia. Záhadou zůstává, zda se na naše území tehdy dostaly i tajné rituály související s uctíváním exotického boha Mithry? [gallery ids="112