reklama
30. června 1908: V centrální Sibiři nedaleko řeky Podkamenná Tunguska dochází k extrémně silné ničivé explozi, která se do dějin zapisuje jako tunguská událost. Incident zůstává nevysvětlen.
Domů     Záhady historie
Raymond Robinson: Znetvořený muž se stal strašákem malých dětí
Matěj Soukup
od Matěj Soukup 8.2.2022
3.1tis
Robinson se často procházel uprostřed noci podél silnic za městem, kde nepotkával lidi. FOTO: Pixabay
308
SDÍLENÍ
3.1tis
ZOBRAZENÍ

Nestává se často, aby se ukázalo, že nějaká stvůra, kterou se straší neposlušné malé děti, je skutečným žijicím člověkem. Ve Spojených státech v oblasti Pittsburghu se ale něco takového stalo. Raymond Robinson, který málem zemřel už jako chlapec, se kvůli svému znetvoření stal doslova legendou.

Prožil však relativně dlouhý a dobrý život a i se svým znetvořením byl oblíbeným člověkem.

Robinson se často procházel uprostřed noci podél silnic za městem, kde nepotkával lidi. FOTO: Pixabay Robinsona málem zabil proud na mostě za městem Beaver Falls. FOTO: Mvincec, Public domain, via Wikimedia Commons Fotka Raymonda Robinsona od neznámého řidiče. FOTO: Neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

MÁLEM HO ZABIL PROUD

Raymond Robinson se narodil v roce 1910. Když mu bylo osm let, dostal nápad, že vyšplhá na sloup na mostě, aby se dostal k ptačímu hnízdu. Nevěděl, že jen o rok dříve tam podobným způsobem zemřel jiný chlapec.

Most totiž nesl elektrické vedení s vysokým napětím. Robinson ale zásah proudem přežil, zůstal však zle znetvořený – přišel o obě oči, nos a pravou ruku.

Robinsona málem zabil proud na mostě za městem Beaver Falls. FOTO: Mvincec, Public domain, via Wikimedia Commons

Naučil se však i se svým znetvořením žít. Bydlel s rodinou, a přestože byl slepý, vyráběl peněženky, pásky a rohožky, které prodával. Kvůli svému znetvoření se však bál ukazovat se během dne, aby nevyvolával zbytečnou paniku.

Začal se tedy procházet během noci, kdy u silnic za městem skoro nikdo nebyl. Používal při tom rovný klacek stejným způsobem jako slepeckou hůl.

STAL SE LEGENDOU

Řidiči, kteří ho náhodou u silnice potkali, často nevěřili vlastním očím, protože Robinson v noci připomínal nějakého démona. Někteří si s ním však dokonce popovídali a vyfotili ho výměnou za pivo nebo cigarety.

Ačkoliv Robinsona nepozorní řidiči několikrát srazili, svých vycházek se nevzdal až do pozdního věku. Zemřel v roce 1985.

Fotka Raymonda Robinsona od neznámého řidiče. FOTO: Neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Z Robinsonova příběhu se v okolí Pittsburghu stala legenda. Lidé o něm říkali, že po úrazu odešel od rodiny a schovával se v opuštěném domě. Přezdívali mu „Zelený muž“, protože kůže mu měla následkem zásahu proudem zezelenat.

Když se pak lidé dozvěděli, že příběh, který se v oblasti tradoval celé roky, není smyšlený, a že Robinson skutečně žil, často nevěřili vlastním uším. O jeho životním osudu chtěli filmaři natočit celovečerní snímek už v roce 2008, ale z projektu nakonec sešlo. Pro některé je Robinson pořád jen legendou, jiní, kteří se s ním setkali, ovšem vědí své.

Foto: Creative Commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 29.6.2022 838
Jako Avalon je označován mýtický ostrov známý z artušovských legend. Poprvé je Avalon zmiňován v díle Historia Regum Britanniae. To, že se od té doby stal Avalon symbolem artušovské mytologie, nijak neřeší základní otázku… Kde se vlastně ostrov Avalon nacházel? Avalon bývá obvykle spojován s lokalitou Glastonbury, konkrétně pak s horou Glastonbury Tor v jihozápadní […]
od Dalibor Vrána 29.6.2022 1.2tis
V Egyptském městečku Dendera se nachází tisíce let starý chrámový komplex. Jedna ze zdejších staveb je zasvěcena bohyni Hathor a právě tam archeologové objeví nástěnný motiv, před nímž zůstanou v úžasu stát. Výjev zobrazuje několik postav držících cosi, co na první pohled připomíná klasickou žárovku, jen v mnohem větším provedení! Z jejího konce navíc jako […]
od Dalibor Vrána 28.6.2022 1.6tis
V roce 2016 vzbudí pozdvižení nález starověkých egyptských mincí. Dojde k němu během rekonstrukce jednoho domu na jihu Egypta, jak informuje web zaměřený na konspirační teorie mysteriousearth.net. Mince zachycují výjevy, které jako kdyby vůbec nebyly z našeho světa! Na rubu vidíme hlavu a ramena stvoření, které zcela odpovídá současným představám o vzhledu mimozemšťanů. Snad jediné […]
od Adriana Vojtíšková 28.6.2022 1.7tis
Na indonéském ostrově Jáva leží unikátní chrámový komplex nazvaný tajemným přízviskem Borobudur. Kruhové terasy, reliéfní panely a všudypřítomní Buddhové mají za sebou nevšední, často pohnutý osud.     Celá záhadná stavba Borobudur připomíná obří zvon, který je obklopen dalšími 72 zvony. Každý ze zvonů je prý připraven pro 72 sedících Buddhů. Je pravděpodobně dílem královského […]
od Eva Soukupová 27.6.2022 1.4tis
Při severozápadním pobřeží Malajsie v Malackém průlivu sedí ostrov, kterému se místní už dlouhá léta vyhýbají. Věří totiž, že je od konce 18. století prokletý. Za vším stojí obyčejný lidský příběh o lásce a závisti.     Legenda praví, že tu kdysi žila krásná ostrovní dívka jménem Mahsuri. Byla provdaná za válečníka známého jako Wan […]