Rozsáhlá říše s několika centry v podobě bohatých měst a s armádou, které se žádná jiná na světě nemohla rovnat. K tomu všemu bohaté znalosti umožňující budovat pokročilé stavby nebo se plavit po otevřeném oceánu.
Tak údajně vypadala první rozsáhlá civilizace na území Afriky, ze které později vznikl mimo jiné i starý Egypt nebo část východních indických civilizací.
Tato říše Zingh, jak bývá označována, těžila údajně z bohatých oblastí západní Afriky, která v té době byla deštivá a zelená a podle některých informací zahrnovala i obrovské vnitrozemské moře.
Na jeho březích se mělo nacházet množství vesnic a měst, které živilo pokročilé zemědělství a rybolov. Opravdu tato říše používala na vlajkách červenou, černou a zelenou, což jsou dodnes barvy některých afrických zemí?
PŘEDOBRAZ ATLANTIDY?
Informace o říši Zingh se ovšem dlouhodobě potýkají s nedostatkem věrohodných důkazů a většinou tak jde o spekulace. To je i případ teorie, že Zingh byla ve skutečnosti přímo říší, které dnes říkáme Atlantida.
Mají to dokazovat náznaky o vyspělosti a rozloze africké země. „Existuje vztah mezi prehistorickou říší Zingh ze západní Afriky a Atlantidou?
Byla snad Atlantida součástí říše Zingh nebo šlo přímo o Atlantidu samotnou?“ ptá se americký historik a záhadolog Paul Barton (*1961).
Podle něj by tomu mohly nasvědčovat především legendy o technologické vyspělosti říše Zingh, které se těm o Atlantidě velmi podobají.
A co víc, Barton poukazuje na to, že podle dosavadního zkoumání je nejpravděpodobnější umístění Atlantidy někde u pobřeží západní Afriky, a to zhruba ve stejné době, v jaké měla existovat i říše Zingh.
A protože neexistují žádné zmínky o tom, že by mezi těmito dvěma národy panoval nějaký vztah, je podle Bartona dost dobře možné, že šlo o národ jediný.
ZALOŽILI CIVILIZACE I JINDE?
A při svých úvahách jde ještě dál. Podle něj je velmi pravděpodobné, že říše Zingh disponovala pokročilými námořními technologiemi a že v dávných dobách vysílala své lodě k jiným kontinentům, mimo jiné do severní a střední Ameriky.
Dokazují to údajně archeologické nálezy z dob Olméků – národa, který v oblasti dnešního Mexika působil kolem roku 1200 před naším letopočtem. Po něm se zachovaly mimo jiné sochy, které svými rysy připomínají černošské obyvatele Afriky.
„Nejen, že Afričany připomínají olmécké kamenné hlavy, ale i praktiky olméckých kněží byly podobné těm, které se prováděly na africkém kontinentě – včetně šamanismu nebo studia některých vesmírných objektů, jako třeba Venuše,“ dodává Barton. A není jediný.
Představená teorie má stále více zastánců, kteří věří, že Olmékové nebyli jediní. Opravdu má většina prastarých národů africké předky?