24. května 1665: Umírá Marie od Ježíše z Agredy, známá pro svou schopnost bilokace.
Domů     Zázraky
Záhadný pomocník zabránil katastrofě! Byl to anděl?
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 27.2.2019
4.2tis
176
SDÍLENÍ
4.2tis
ZOBRAZENÍ

Existují mezi námi lidé, které od neštěstí zachránil zásah vyšší moci. Někdy přitom dochází k tak nepochopitelným událostem, že jejich aktéři začnou hovořit o nadpřirozeném ochránci. Podobnou zkušenost prožívá i mladičký válečný pilot v roce 1943.

Kdo nad jeho osudem držel ochrannou ruku?

Na jaře roku 1943 je Evropa zmítána válkou. Proslulé letectvo spojenců teprve pracuje na získání převahy nad nepřítelem ve vzdušném prostoru a jakékoliv výpravy nad území protivníka jsou více než nebezpečné.

Onoho osudného dne sedá zkušený pilot britského letectva Dan Perrone do svého letounu. Má za sebou už dvacet bojových nasazení a v kontrastu s jeho sebejistotou nelze přehlédnout nervozitu druhého pilota.

Protože byl Perronův partner v poslední akci zraněn, jako náhradník tentokrát slouží mladíček, jenž se nad nepřátelské území chystá vůbec poprvé. Bez problémů a nepozorováni se dostávají až k cílové stanici ve frankfurtské konglomeraci a na první pohled by se mohlo zdát, že nad nimi skutečně vyšší moc drží ochrannou ruku.

Sotva však svrhnou bomby, vypukne peklo. Letoun se ocitá pod ostrou palbou německých messerschmittů, která nechává v trupu a kokpitu Perronova letadla bezpočet děr. Oběma letcům je jasné, že návrat na domovskou základnu pro ně bude malým zázrakem. A věci skutečně dostávají nečekaný spád…

Bombardér RAF

JSOU TO JEN ŠKRÁBANCE!

Zanedlouho se dostávají mimo dosah německých střel. Mladičký poručík pohlédne na svého velitele a sleduje, jak se na jeho uniformě rozšiřuje krvavá skvrna. V návalu zoufalství začíná zmatkovat a vše, co kdy věděl o řízení letounů, zmizelo v hlubinách jeho mysli.

Z paniky ho vyvede až Perronův rázný hlas: „Co se to s vámi k čertu děje? To jste snad ještě nikdy neviděl žádnej válečnej film? Tohle všechno jsou pro nás pouhý škrábance, jasný? Tak už s tou zatracenou krabicí něco udělejte!“ Když Perrone zahřímá tato slova, nervozita z nezkušeného letce opadá a je tak schopen celých 75 minut plnit rozkazy těžce raněného velitele, který se nemůže sám ujmout se řízení poškozeného stroje.

Jakmile se poručík vysílačkou spojí s domovskou základnou v Anglii, Perrone se zhroutí ve svém sedadle. Věděl snad, že už jsou v bezpečí a jeho instrukcí není třeba, protože se může spolehnout na někoho dalšího a teď vypětím zkolaboval?

To by bylo logické. Příhoda však má zcela nečekanou dohru.

Pomohl mladému pilotovi strážný anděl?

INSTRUKCE OD NEBOŽTÍKA

Mladý pilot skutečně přistává díky instrukcím řídícího střediska. Poté, co se vypotácí z letounu, zjišťuje, že „škrábance“, o nichž Perrone mluvil, ve skutečnosti stroj poškodily velice závažně a za to, že jej v takovém stavu dokázal udržet, dostává poručík skutečné uznání.

„To jsem nebyl já. To dokázal kapitán Perrone. Z Frankfurtu až sem mi uděloval přesné pokyny,“ přiznával podíl svému veliteli. Jenže to, co mu odpověděl lékař, který zatím pečoval o Perrona v sanitce, mu doslova vyrazilo dech.

„Kapitán Perrone s vámi prostě nemohl mluvit. Po prvním útoku byl na místě mrtev. To je nesporný fakt.“ Kdo tedy naváděl druhého pilota na letiště? Mohl Perrone vynaložit nevídané síly, aby jiného vojáka vyvedl z ohrožení života, nebo skrze něho promlouval jakýsi anděl strážný?

Ač se to zdá neuvěřitelné, vše nasvědčuje spíše druhé možnosti. Jeho tělo totiž bylo doslova poseto kulkami a tak závažná zranění nemohl přežít ani při té nejsilnější vůli. Oproti tomu mladý pilot vyvázl bez jediného škrábnutí. Zřejmě při něm stálo něco víc než pouhé štěstí.

Foto: www.flyinglegends.com, dg.imgix.net, ww2live.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 24.5.2022 444
11. září 2001 dochází v USA k teroristickým útokům, při nichž zemře 3000 lidí. Mohlo jich být ale mnohem víc, někteří ovšem unikli smrti jako zázrakem. Něco ten den bylo v jejich životě jinak, a proto tu dnes mohou ještě být. Holly Winter chce spolu s nejlepší kamarádkou překvapit jejich společného kamaráda pracujícího ve věži […]
od Dalibor Vrána 18.5.2022 2.8tis
Od roku 1998 si čtyřletý Luke Burgie z amerického Colorado Springs prochází peklem. Ze dne na den začne být nevysvětlitelně nemocný. Ze všeho nejvíc trpí žaludečními a zažívacími problémy. Ale když už se všichni obávají nejhorší, stane se něco, co si nikdo nedovede vysvětlit. Luke tehdy mívá po dobu půl roku až desetkrát denně silný […]
od Dalibor Vrána 18.5.2022 3.1tis
Statistika říká, že pád ze třetího patra domu přežije jen polovina lidí. Z desátého patra téměř nikdo. A ze 47. patra mrakodrapu? To přežije patrně jedině Alcides Moreno (*1970), bývalý umývač oken na výškových budovách! 7. prosince 2007 se spolu se svým mladším bratrem Edgarem vydává do práce, čeká je zakázka na Solow Tower, mrakodrapu […]
od Dalibor Vrána 17.5.2022 1.8tis
Papež František (*1936) bývá nazýván papežem plným překvapení, ale může být také papežem zázraků? Rodák z argentinského Buenos Aires vzbuzuje pozornost v březnu 2015. Při návštěvě italského města Neapol totiž údajně dokáže přeměnit usušenou krev svatého Januária (asi 272–305) zpět na kapalinu! To ale není vše. Svatý Januárius je patronem Neapole, jeho krev se uchovává […]
od Mirek Brát 14.5.2022 791
Dnes jeho jméno už žádné velké vášně nebudí, v minulosti však Apollónius z Tyany vzbuzoval pozitivní, nebo naopak negativní reakce. V každém případě nenudil…Už pozdní antika ho srovnávala s Ježíšem. Život a doba Apollónia z Tyany patřily do prvního století našeho letopočtu. Rodák z města na území dnešního Turecka se proslavil nejen jako filozof, ale i jako cestovatel. Jeho výpravy vedly […]