Skip to content

Sad Satan: Upozorňuje hra z dark webu na násilí na dětech?

Podivná hra, která do internetové komunity pronikla před pěti lety, je plná brutálních obrazů mrtvých lidí, fotek slavných vrahů a dokonce i jejich zvukových nahrávek. Objevuje se také mnoho mrazivých odkazů na téma násilí na dětech.

Původ a účet kontroverzní hry zůstává neznámý.

Hra zřejmě poukazuje na násilí na dětech, foto YouTube/Obscure Horror Corner

V roce 2015 nahrává YouTube kanál Obscure Horror Corner takzvané walkthrough video (nahrávka, v níž autor od začátku do konce prochází počítačovou hrou–pozn. red.) ze hry Sad Satan. Doplňuje ho přitom legendou, která vzbudí zvědavost mnohých uživatelů.

Hra údajně pochází z dark webu, temné části internetu přístupné jen se speciálním programem, kde se obvykle odehrává velká část kriminálních aktivit, od prodeje drog až po obchod s dětmi. Právě ten má být jedním z motivů hry.

Hráč prochází monochromatickým labyrintem, zatímco v pozadí jsou přehrávány různé zvukové stopy. Často jde nahrávky rozhovorů s různými vrahy. Ve hře lze například zaslechnout hlas známého masového vraha Charlese Mansona (1934–2017). Někdy je hra přerušena a na obrazovce naskočí různé obrazy a fotografie, které nelze přeskočit nebo odstranit, dokud se po několika vteřinách samovolně nezavřou. Většina obrazů se zdá být odkazem na týrání a zneužívání dětí.

Co tato bizarní podívaná znamená?

Další z bizarních záběrů ze hry, foto YouTube/Obscure Horror Corner
SKRYTÁ OBVINĚNÍ

Jak hra postupuje dál, přibývá odkazů na téma násilí na dětech a začnou se také objevovat brutální obrazy mrtvých lidí. Hráč může v labyrintu rovněž narazit na osoby obžalované v operaci Yewtree, zejména Jimmyho Savileho (1926–2011), moderátora BBC, který půl století zneužíval děti, a Rolfa Harrise (*1930), australského baviče rovněž souzeného za zneužívání dětí.

Mezi slavnými jmény i jmény je také nechvalně známý japonský sériový vrah Tsutomu Miyazaki (1962–2008), který brutálně znásilnil a zavraždil čtyři děti a některé své oběti i jedl, za což byl později popraven.

Spatřit lze i obrazy některých politiků, kteří ovšem žádnému stíhání za podobné delikty nečelili. Snaží se snad autor hry naznačit, že ani tito lidé nejsou bez poskvrny? Že by i oni byli zapleteni do zneužívání dětí?

Sériový vrah dětí Tsutomu Miyazaki, foto YouTube/Obscure Horror Corner
KRVAVÉ OBRAZY

Jiné obrazy ve hře se točí kolem zločinu, a zahrnují lidi odsouzené nebo obviněné z vraždy. Dále se ve hře objevují fotografie obětí nehod a obětí vražd, vidět jsou například následky srážky s kamionem či popravy.

Jediné další „postavy“ ve hře jsou děti, které prostě stojí na jednom místě a na hráče nijak nereagují. V posledním videu, které nahrál Obscure Horror Corner, jedno z těchto dětí začíná hráče sledovat, což způsobuje „kontaktní poškození“. Vzhledem k tomu, že hráč nemá prostředky na sebeobranu nebo schopnost léčit poškození, hráč v tomto bodě hry nevyhnutelně zemře. Obscure Horror Corner se po zveřejnění těchto videí trvale odmlčel, poslední nahrané video pochází z července roku 2015 a je jím pátý díl hry Sad Satan.

Co se stalo s autorem kanálu, není známo. Nikdo neví, kdo hru vytvořil a jaký má mít účel. Ukrývá se v psychedelické hře nějaká převratná informace nebo dokonce důkazy o zneužívání dětí?

Snímek z Konopiště, foto YouTube/Obscure Horror Corner
ČESKÁ STOPA

Uživatelé internetu se snaží rozluštit, zda se ve hře nevyskytuje nějaké tajné sdělení, zdá se totiž, že se ve hře náhodně objevují různé šifry. Možná jde o nápovědu k postupu dál, nikdo je však zatím neprolomil.

Dvě z prvních fotografií, které na monitoru probliknou, zachycují muže na zámku Konopiště u Benešova. Muž ve starém obleku stojí v chodbě s loveckými trofejemi. Internetovým badatelům se podařilo zjistit, že mužem na obrázku je 9.

princ František Josef Thurn-Taxis (1893–1971), z německého Řezna. Tady ale stopa končí. Jedna z teorií tvrdí, že Sad Satan může být ve skutečnosti produktem tajných služeb obsahující vir, který umožní sledovat počítače příznivců dětské pornografie poté, co si hru se zavádějícím obsahem stáhnou.

Stále však jde o pouhou domněnku. Jaký je skutečný účel hry? Odpověď možná zná uživatel, který hru na YouTube poprvé nahrál. Ten ale ze sítě zmizel neznámo kam.

Foto: YouTube/Obscure Horror Corner
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky konspirace Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Krásná válka: Herecké sexbomby těší vojáky v zákopech
epochaplus.cz

Krásná válka: Herecké sexbomby...

Může se zdát, že přináší jen smrt a utrpení,...
Oslavte Valentýna s míchanými drinky jako od profesionála
iluxus.cz

Oslavte Valentýna s...

Nenechte si zkazit romantickou náladu a...
Magnetické nanočástice v mozku: možná souvislost s Alzheimerovou chorobou
epochalnisvet.cz

Magnetické nanočástice v...

Stává se málokdy, aby geolog zasahoval svým...
Experimenty na mezinárodní vesmírné stanici s pomocí Česka
21stoleti.cz

Experimenty na mezinárodní...

Létání do vesmíru i pobyt v něm se už...
Jak vybrat ty nejlepší spermie?
epochaplus.cz

Jak vybrat ty nejlepší...

Při umělém oplodnění lékaři vybírají ty...
Když oči svědí a pálí
nasehvezdy.cz

Když oči svědí a pálí

Syndrom suchého oka občas trápí každého z nás....
Lipno plnými doušky: Novinky pro letošní rok
epochanacestach.cz

Lipno plnými doušky: Novinky...

Rodinný skiareál Lipno pro...
Siemens představil ultra výkonnou dobíjecí stanici
21stoleti.cz

Siemens představil ultra...

Společnost Siemens Smart Infrastructure představila novou...
Pohnutá historie sídla Overlook v Severní Krolíně
epochanacestach.cz

Pohnutá historie sídla...

Některá místa mají...
Studna splněných přání: V indické studni se záhadně objevují různé předměty
epochalnisvet.cz

Studna splněných přání: V indické...

V tajemné studni v Indii se každý den objevují...
Polohování pro zdraví i relax
rezidenceonline.cz

Polohování pro zdraví i relax

Postel nemusí být určena jen ke spaní. Kromě standardní...
Na průjem a nevolnost
nasehvezdy.cz

Na průjem a nevolnost

Akutní zánět žaludku a střev je velmi nepříjemným...