Skip to content

Samotářští lovci ryb s vlčí hlavou. Tak popisují legendy skotské Wulvery

Objeví-li se před námi spojení záhad a vody, okamžitě se nám vybaví tajemná vodní monstra jako je třeba světoznámá Nessie. Pod hladinou se však prý ukrývají i jiní tvorové. Ve Skotsku například mnoho lidí věří ve Wulvery, vlčí lidi s podivnou zálibou v pobytu ve vodě.

Tvor přezdívaný Wulver nám v mnohém připomíná známějšího vlkodlaka. Ani vzhledem se tyto dvě bytosti údajně příliš neliší. Wulver má podle skotského folklóru i mnoha údajných svědků, kteří se měli s touto bytostí setkat, tělo vzrostlého člověka, které je porosté hustými tmavými chlupy.

Hlava tohoto tvora nejvíce ze všeho připomíná hlavu vlčí, s čumákem a ostrými zuby, které by byly schopné vmžiku roztrhat člověka.

Samotářský rybář

Namísto lidského masa si ale Wulver prý mnohem raději pochutnává na rybách. Wulveři jsou údajně plaší a lidem se vyhýbají. Celé dny pak tráví lovem ryb v odlehlých jezerech. Wulveři jsou pýr skvělí plavci, kteří se ve vodě pohybují s nečekanou rychlostí.

Vydrží také neobvykle dlouho pod vodou. K lovu své oblíbené pochoutky tak nepotřebují žádné nástroje. Wulver se prý prostě vrhne do vody a ryby díky své hbitosti chytí do svých drápů. Přesto se, obzvlášť ve skotských pověstech, dodnes udržuje obraz Wulvera s rybářským prutem nebo dřevěným bodcem na lov ryb.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články