3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Sibiřský poltergeist: Policisté do strašidelného domu povolali exorcistu!
Sibiřský poltergeist: Policisté do strašidelného domu povolali exorcistu!
od 9.6.2021
5.6tis
V ruském domě se usadil poltergeist, foto Pixabay
290
SDÍLENÍ
5.6tis
ZOBRAZENÍ

Policisté v Tomské oblasti v roce 2018 vyjížděli k podivnému případu poté, co rodina žijící v obci Maraska zavolala na tísňovou linku, aby oznámila, že v jejich domě vzduchem létá nábytek, nádobí i ostré nože.

Vrhá jimi prý neviditelná síla.

V ruském domě se usadil poltergeist, foto Pixabay Vzduchem prý létaly i nože, foto Pixabay Poltergeist prý interiér domu zcela zdevastoval, foto Pixabay Policie na místo povolala kněze, foto Pixabay

Chaotický a velmi neobvyklý hovor na tísňovou linku obdrželi ruští policisté během pondělního odpoledne 12. února roku 2018. Muž volající z obce Maraksa v Tomské oblasti do telefonu popisuje, že v jeho domě vzduchem létá nábytek a kuchyňské náčiní včetně ostrých nožů, které ohrožují obyvatele uvnitř.

reklama

Kromě volajícího se v tu chvíli v domě nachází i jeho manželka a patnáctiletý adoptivní syn, na místo je tedy vyslána policejní hlídka, která má situaci prověřit a ubezpečit se, že nikdo není v ohrožení života.

Jenže to, co na místě policisté spatří, jim vyrazí dech. Všude je nepořádek, po domě je různě poházený nábytek a další vybavení. V kuchyni ze zdi zlověstně trčí zabodnutý nůž. Způsobily tuto spoušť opravdu nějaké nadpřirozené síly?

Policisté mají po příchodu do domu přirozeně jisté pochybnosti a možná se domnívají, že se spíše dívají na následky násilné hádky. Záhy ovšem své ukvapené názory budou muset přehodnotit.

Vzduchem prý létaly i nože, foto Pixabay
Vzduchem prý létaly i nože, foto Pixabay

PRÁCE PRO EXORCISTU

Rodina, která policii přivolala, tvrdí, že vše trvá už dva dny, během nichž se interiér domu mění k nepoznání. Podle oficiální zprávy adresované Alexandru Budnikovi z ministerstva vnitra, jevy pokračují i po příjezdu policistů.

reklama

Hlídka bezradně sleduje, jak v jedné místnosti spadne skříňka, z jiné prázdné místnost vyletí hůl a z police padají knihy.

Zpráva, která se následně objevuje v tisku doplněné fotografiemi z místa, dále konstatuje, že policisté nedokázali najít žádné racionální vysvětlení toho, co se děje, proto se obrátili na kněze.

Zástupci místní církve byli pozváni do problémového domu, aby provedli obřad vysvěcení. Jaká tajemná síla se musela v domě v Marakse usadit, že i muži zákona upřednostňují zásah duchovního?

Poltergeist prý interiér domu zcela zdevastoval, foto Pixabay
Poltergeist prý interiér domu zcela zdevastoval, foto Pixabay

CÍRKEV MÁ PODEZŘENÍ

Jak médiím potvrdil mluvčí místní diecéze, kněz do domu skutečně dorazil, ale k vymítání nepřistoupil. „Po příchodu kněze takzvaný poltergeist trochu ustoupil, ale pak tyto jevy znovu pokračovaly.

reklama

Z naší strany jsme se rozhodli dohlížet na tuto rodinu a vynaložit veškeré úsilí, abychom zajistili, aby se v jejich domě už nic podobného nedělo,“ tvrdí mluvčí. Kněz prý během své první návštěvy rozmlouval s rodinou a modlil se.

Jako první se církev snaží zjistit, jaké vztahy panují v rodině a zda se některý ze členů nezačal věnovat esoterismu.

Informace o dalším šetření sice nejsou známy, ale zdá se, že církev pojala podezření, že by ve hře mohly být skutečně nějaké paranormální síly, které do domu někdo možná nevědomky přivolal během nějakých esoterických rituálů.

V minulosti již byla zaznamenána řada případů, kdy se poltergeist skutečně v domě usadil například po neodborném použití ouija tabulky či jiném vyvolávání duchů. Mohl by to být i případ poltergeista v Rusku?

Policie na místo povolala kněze, foto Pixabay
Policie na místo povolala kněze, foto Pixabay
Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 1
Černá Volha, tak se říká městské legendě rozšířené v Polsku, Rumunsku, Maďarsku, Rusku, Bělorusku, na Ukrajině, v Řecku a Mongolsku především v 60. a 70. letech 20. století. Vypráví o vozu GAZ-21 nebo GAZ-24, který byl údajně používán k únosům a vraždám lidí. Podle různých verzí jím jezdila komunistická tajná policie, ruská mafie, satanisté nebo sám Satan. Legenda nejspíš souvisí s faktem, že t
od 2.12.2022 1.3tis
Může člověk při transplantaci srdce přijmout i chuť vraždit? Ve Španělsku to raději nehodlají riskovat. Za všechny mluví případ vraha Juana Carlose Alfara. Ten se zastřelí zabarikádovaný ve svém domě v roce 2012 poté, co spáchá dvojnásobnou vraždu ve vesnici Salobral. Americký sériový zabijá
od 2.12.2022 1.8tis
Popularita proutkaření neustále stoupá, nyní se s virgulí hledají například nemoci v lidském těle. Údajně se může proutkařem stát každý z nás. Otestujte se, zda máte talent! Na začátek budete potřebovat svou vlastní virguli. Důležité je, že se vůbec nemusí jednat o dřevěnou vidlici, každému proutkaři vyhovuje jiný nástroj, materiál i tvar, někteří
od 30.11.2022 2.5tis
Je noc. Dům je tichý, všichni už spí. V tom se pomalu otevřou dveře pokoje, ozve se slabé zavrzání. Opatrné kroky. Mladá žena, která tu leží na posteli, se posadí na posteli. To, co se stane vzápětí, si bude pamatovat celý život. Žena v pokoji je 24letá Eva Kočová. Zamžourá do tmy ke knihovně, kde kdosi postává: „Tati, ty si jdeš pro knížku? Tak já ti rozsvítím.“ Podobná příhoda by nebyla ničím
od 30.11.2022 3.1tis
Město Malbork se stejnojmenným hradem najdeme nyní v severním Polsku. Kdysi se jednalo o lokalitu s „pruským“-německým osídlením. Nepřekvapí tak, že město i hrad založili ve třináctém století rytíři Řádu německých rytířů. Podle všeho se duchům těchto bojovníků nechce Malbork opustit ani v moderní současnosti… Hrad Malbork je nejrozsáhlejší o