23. května 1964: Vzniká záhadná fotografie astronauta ze Solway, který se objevil v pozadí rodinného snímku.
Domů     Paranormální jevy
Sibiřský poltergeist: Policisté do strašidelného domu povolali exorcistu!
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 9.6.2021
5.6tis
V ruském domě se usadil poltergeist, foto Pixabay
290
SDÍLENÍ
5.6tis
ZOBRAZENÍ

Policisté v Tomské oblasti v roce 2018 vyjížděli k podivnému případu poté, co rodina žijící v obci Maraska zavolala na tísňovou linku, aby oznámila, že v jejich domě vzduchem létá nábytek, nádobí i ostré nože. Vrhá jimi prý neviditelná síla.

V ruském domě se usadil poltergeist, foto Pixabay Vzduchem prý létaly i nože, foto Pixabay Poltergeist prý interiér domu zcela zdevastoval, foto Pixabay Policie na místo povolala kněze, foto Pixabay

Chaotický a velmi neobvyklý hovor na tísňovou linku obdrželi ruští policisté během pondělního odpoledne 12. února roku 2018. Muž volající z obce Maraksa v Tomské oblasti do telefonu popisuje, že v jeho domě vzduchem létá nábytek a kuchyňské náčiní včetně ostrých nožů, které ohrožují obyvatele uvnitř.

Kromě volajícího se v tu chvíli v domě nachází i jeho manželka a patnáctiletý adoptivní syn, na místo je tedy vyslána policejní hlídka, která má situaci prověřit a ubezpečit se, že nikdo není v ohrožení života.

Jenže to, co na místě policisté spatří, jim vyrazí dech. Všude je nepořádek, po domě je různě poházený nábytek a další vybavení. V kuchyni ze zdi zlověstně trčí zabodnutý nůž. Způsobily tuto spoušť opravdu nějaké nadpřirozené síly?

Policisté mají po příchodu do domu přirozeně jisté pochybnosti a možná se domnívají, že se spíše dívají na následky násilné hádky. Záhy ovšem své ukvapené názory budou muset přehodnotit.

Vzduchem prý létaly i nože, foto Pixabay

PRÁCE PRO EXORCISTU

Rodina, která policii přivolala, tvrdí, že vše trvá už dva dny, během nichž se interiér domu mění k nepoznání. Podle oficiální zprávy adresované Alexandru Budnikovi z ministerstva vnitra, jevy pokračují i po příjezdu policistů.

Hlídka bezradně sleduje, jak v jedné místnosti spadne skříňka, z jiné prázdné místnost vyletí hůl a z police padají knihy. Zpráva, která se následně objevuje v tisku doplněné fotografiemi z místa, dále konstatuje, že policisté nedokázali najít žádné racionální vysvětlení toho, co se děje, proto se obrátili na kněze.

Zástupci místní církve byli pozváni do problémového domu, aby provedli obřad vysvěcení. Jaká tajemná síla se musela v domě v Marakse usadit, že i muži zákona upřednostňují zásah duchovního?

Poltergeist prý interiér domu zcela zdevastoval, foto Pixabay

CÍRKEV MÁ PODEZŘENÍ

Jak médiím potvrdil mluvčí místní diecéze, kněz do domu skutečně dorazil, ale k vymítání nepřistoupil. „Po příchodu kněze takzvaný poltergeist trochu ustoupil, ale pak tyto jevy znovu pokračovaly. Z naší strany jsme se rozhodli dohlížet na tuto rodinu a vynaložit veškeré úsilí, abychom zajistili, aby se v jejich domě už nic podobného nedělo,“ tvrdí mluvčí.

Kněz prý během své první návštěvy rozmlouval s rodinou a modlil se. Jako první se církev snaží zjistit, jaké vztahy panují v rodině a zda se některý ze členů nezačal věnovat esoterismu. Informace o dalším šetření sice nejsou známy, ale zdá se, že církev pojala podezření, že by ve hře mohly být skutečně nějaké paranormální síly, které do domu někdo možná nevědomky přivolal během nějakých esoterických rituálů.

V minulosti již byla zaznamenána řada případů, kdy se poltergeist skutečně v domě usadil například po neodborném použití ouija tabulky či jiném vyvolávání duchů. Mohl by to být i případ poltergeista v Rusku?

Policie na místo povolala kněze, foto Pixabay
Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Filip Appl 19.5.2022 1.6tis
I když by se mohlo zdát, že je tajemství jménem poltergeist, kdy dochází k podivnému poletování předmětů či praskání žárovek, je něco vzdáleného, co se nás rozhodně nemůže týkat, minulost ukazuje, že je opak pravdou. Novodobá česká historie nabízí hned několik příkladů. I v případě, že budeme protentokrát ignorovat nedostatečně zdokumentované případy údajných nadpřirozených sil, které měly […]
od Pavel Polcar 19.5.2022 3.1tis
Nevysvětlitelné nadpřirozené události mohou v lidských životech vést k mnoha nepohodlím a bolestem – skotský most Overtoun Bridge v Dumbartonu je toho dokonalým příkladem. Most, který lidi, včetně odborníků z celého světa, mate, má nevysvětlenou pověst jako most, kde umírají psi. Zapomeňte na duhový most Ne, není to nic jako duhový most, o kterém se […]
od Adriana Vojtíšková 16.5.2022 3.0tis
Byl antrax biologická zbraň, na titulce kterého sportovního magazínu není radno být a vážně je měsíční prach jedovatý? Čtěte dál…      OTÁZKA 1.: Byl v tajném sovětském zařízení vyráběn antrax  jako biologická zbraň? Jedna malá chyba, která vyústí ve smrt desítek lidí. To je katastrofa, která se stane v roce 1979 v bývalém sovětském […]
od Adriana Vojtíšková 15.5.2022 1.6tis
Strach a zděšení zažívá v roce 2011 rodina Britky Lisy Manning. Podivné jevy v domě nejprve hlásí její dvě malé děti Ellie (11 let) a Jaydon (6 let). Děsí je nevysvětlitelné zvuky a samovolný pohyb předmětů.     Matka tomu však nevěnuje pozornost. Dětská fantazie je přece tak veliká! Jenže v tomto případě to neplatí. […]
od Lucie Kubešová 14.5.2022 1.5tis
Lesní porosty jsou zdrojem odpočinku, načerpání sil a pohody. Proto jsou lidmi tak oblíbené. Ale jsou oblasti, kdy se les může tvářit také nepřátelsky. Vzpomeňme známý a obávaný Branišovský les u Českých Budějovic, který je opředený celou řadou děsivých pověstí. V cizině mezi ty obávané lesy patří také rumunský, zvaný Hoia – Baciu. LES HOIA […]