Skip to content

Šílený Al Capone: Připravil slavného gangstera o rozum duch jeho oběti?

Duchové zavražděných se prý nezdržují jen v místech, kde se brutální zločin odehrál, ale také v blízkosti těch, kteří je o život připravili. Dnes již legendární gangster to prý poznal na vlastní kůži!

Šlo jen o podivné halucinace, nebo ho skutečně pronásledoval duch muže, kterého nechal zabít?

Mezi zločinci snad není slavnějšího jména. Americký gangster, potomek italských přistěhovalců, Al Capone (1899–1947) má na svědomí celou řadu zločinů a bezpochyby i mnoho lidských životů. Drtivou většinu z nich se mu však nepodaří prokázat a jsou to jen daňové úniky, co mu nakonec zlomí vaz.

Zřejmě nejslavnějším z celého seznamu neprokázaných činů je masakr na Den svatého Valentýna. V únoru roku 1929 se zločinci převlečení za policisty vrhne na členy konkurenčního gangu a sedm z nich nemilosrdně popraví.

Sám Al Capone má v tu dobu být na Floridě. Někteří jsou ovšem přesvědčeni, že i on se masakru osobně zúčastnil. Další věří, že jej přinejmenším zosnoval. Ačkoli světskými soudy za něj potrestán nikdy nebyl, spravedlnost do určité míry přišla ze záhrobí.

Byl přízrak, který gangstera zejména v jeho posledních letech života terorizoval, skutečně jednou z obětí valentýnského masakru?

Caponova cela.
ZAČALO TO VE VĚZENÍ

Navzdory počtu lidských obětí, které jsou na jeho účet připisovány, nebyl Al Capone nikdy odsouzen za vraždu. Do vězení ve Filadelfii putuje za skryté nošení zbraně, ke kterému je v USA nutné speciální povolení.

Tehdy se měl poprvé objevit duch, který zločince pronásledoval po zbytek života a zřejmě ho alespoň částečně připravil o rozum. Capone je brzy po svém příchodu do věznice přesvědčen, že jeho celu s jedinou postelí ve skutečnosti obývají dva muži.

Za mřížemi je gangster nevídaně skleslý, jeho duševní stav se rychle zhoršuje. V noci se prý z jeho cely ozývají výkřiky. Ostatní vězni nezřídka slýchají, jak si Al Capone v noci s kýmsi povídá a hlasitě se s ním hádá.

Často křičí na jakéhosi Jimmyho, aby ho nechal na pokoji. Začíná vězeň na samotce bláznit, nebo ho skutečně v cele navštěvuje nějaký přízrak?

KDO JE JIMMY?

Po propuštění Capone doufá, že Jimmy zůstane ve věznici. Jenže k jeho zklamání se přízrak přestěhoval i s ním. Zřejmě tedy nešlo o ducha, který by obýval výhradně filadelfskou věznici. Gangster si dokonce najme odborníka, který ho má Jimmyho zbavit, ovšem marně.

Kdo vlastně onen přízračný muž je, není zcela jasné. Mnozí se ovšem domnívají, že jde ve skutečnosti o ducha Jamese Clarka, jednoho z gangsterů popravených během masakru na Den svatého Valentýna. Po nějakém čase Al Capone putuje do neblaze proslulé věznice Alcatraz, kterou prý ještě obývá mnoho přízraků.

V minulosti se tu vězni údajně stávali svědky řady podivných jevů a nezřídka přicházeli rozum. To ve spojení s izolací na samotce gangsterovi, jehož duševní zdraví je již značně nalomené, vůbec nepomůže.

Naopak noční útoky Jimmyho nabírají na intenzitě a jeho stav ser nadále zhoršuje, což pak poslouží jako jeden z důvodů pro předčasné propuštění. V prosinci roku 1939, po pěti letech za mřížemi, Al Capone opouští Alcatraz a Jimmy mu věrně stojí po boku dál.

Co s ním jeho přízračný pronásledovatel zamýšlí?

Pronásledoval mafián duch jednoho z mužů, které zabil na den sv. Valentýna?
CAPONE ZTRÁCÍ ROZUM

Není pochyb o tom, že Jimmy Caponeho děsí. Jeho strach naroste do takových rozměrů, že nezřídka zaměstná i jeho bodyguardy, kteří v noci často spěchají do gangsterovy ložnice, neboť dle křiku, který se z pokoje ozývá, usoudí, že došlo k útoku.

Nakonec ale vždy najdou v pokoji jen Ala, jak sám a vyděšený sedí na pokoji. Zbývající roky svého života Al Capone prožije spíše jen jako prázdná schránka toho, co kdy býval. Jimmy s ním prý zůstal až do jeho posledních okamžiků.

Jak moc se podepsal tento přízrak na pádu jednoho z nejmajetnějších gangsterů, kteří kdy existovali?

SVĚDOMÍ? JEN TĚŽKO

Je to zrovna případ Al Caponeho, co poněkud vyvrací zmiňovanou teorii, že přízraky obětí zjevující se svým vrahům jsou projevem potlačovaných pocitů viny. Pokud totiž dojde řeč na tohoto muže, je zřejmé, že svědomím se nikdy příliš netrápil.

Na svědomí měl mít mnoho lidských životů. Proč by ho tedy pronásledovala jen jediná z jeho obětí, a navíc člen konkurenčního gangu? Zde je třeba hledat možné vysvětlení jinde. Jeho vize mohou skutečně mít přirozenou příčinu.

Neustálé pronásledování neviditelným přízrakem by mohlo být znakem duševní poruchy. Slavného gangstera ovšem dostala do potíží pravděpodobně jiná nemoc. Dlouhá léta totiž trpí syfilidou, za kterou se stydí, a proto ji tají a neléčí.

Syfilis je pohlavně přenosná nemoc, která bez léčby začne po genitáliích později napadat i další tělesné orgány včetně mozku. Poškození mozku pak může způsobovat různé potíže včetně halucinací. Byl tedy Jimmy, pravděpodobně jediná bytost, která Al Caponemu dokázala nahnat strach, jen vyplodem neurosyfilisu?

Nebo šlo skutečně o ducha Jamese Clarka, který se mstil za svou předčasnou smrt?

Kdysi mocný mafián se prý i kvůli přízraku Jimmyho změnil časem v trosku.

Foto: www.wbur.org, topsimages.com, nytimes.com, realparanormalexperiences.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Čokoládové cupcakes s mascarpone krémem
panidomu.cz

Čokoládové cupcakes s...

Malé dortíky zdobené smetanovým...
Život mě nešetřil!
skutecnepribehy.cz

Život mě nešetřil!

Prožila jsem si roky, kdy...
Špatný pitný režim může za únavu i zápach z úst
epochaplus.cz

Špatný pitný režim může za...

Pocit únavy, výkyvy nálad, suchá pokožka, hlubší vrásky...
Křídlová dveřní klasika
rezidenceonline.cz

Křídlová dveřní klasika

Hodí se všude, kde máme na otevírání tohoto typu dveří...
V pravěku to bez „ostrých loktů“ nešlo
21stoleti.cz

V pravěku to bez „ostrých...

Nejnovější archeologický průzkum dokazuje, že v...
Již 8. rok v řadě se Hublot stal oficiální časomírou Bol d’Or Mirabaud
iluxus.cz

Již 8. rok v řadě se Hublot stal...

Léto je ideálním obdobím k obnově a...
Jaká je pravda? Vážně manželku podvádí?
nasehvezdy.cz

Jaká je pravda? Vážně...

Mnoho prožitých...
Šílený císař Nero:  Pronásledoval ho duch jeho matky?
epochalnisvet.cz

Šílený císař Nero: ...

Z císařských komnat se ozývá přerývané oddechování. Patří...
Jejich manželství prochází krizí
nasehvezdy.cz

Jejich manželství prochází...

Na mateřské dovolené je sotva...
Na cestě po Rakousku: Když milujete kolo, historii a přírodu…
epochanacestach.cz

Na cestě po Rakousku: Když...

Desítky jezer, stovky...
Staročeská kuchařka: Ničily luštěniny rozum?
epochaplus.cz

Staročeská kuchařka: Ničily...

„Kterak to, že po všech porážkách se Francie vždy zase...
Ředkvičkový salát jako příloha k masu
tisicereceptu.cz

Ředkvičkový salát jako...

Nepropásněte sezonu ředkviček, jsou nabité vitaminy...