Skip to content

Skončí svět v roce 2040? Úpadek má podle počítačového modelu začít už za dva roky!

Počítačový model vyvinutý v roce 1973 týmem výzkumníků MIT předpověděl „konec civilizovaného života, jak ho známe“ do roku 2040. Zásadní změny ovšem mají nastat už příští rok, kdy se lidská populace začne dramaticky snižovat.

Naplní se predikce počítačového věštce?

Massachusettský technologický institut (MIT) je prestižní a vysoce uznávaná vědecká univerzita v americkém městě Cambridge. Římský klub je zase celosvětový think tank sdružující známé a respektované osobnosti z mnoha oborů, od vědy přes podnikání a politiku až po sociální rozvoj.

Tyto osobnosti pojí zájem o budoucnost lidstva a jeho prosperitu. Cesty obou těchto subjektů se spojí v roce 1973, když MIT na zakázku Římského klubu vytvoří World One (z angl. Svět jedna – pozn. red.), počítačový program, který běží na největším počítači Austrálii.

Jeho úkolem je sledovat a analyzovat různé trendy, jako je úroveň znečištění, růst populace a vyčerpávání přírodních zdrojů. Na základně těchto dat je pak program schopen nabídnout odhad budoucího vývoje dění na Zemi.

Zpráva zveřejněná v loňském roce ale obsahuje velice nepříjemné zprávy. Svět se prý začne nezvratně měnit už příští rok. A během následujících dvaceti let už svět, který známe dnes, nebude existovat.

Skutečně vstupujeme do nejtemnějších dnů lidstva?

Počítačový model v 70. letech nahlédl do budoucnosti.
KRITICKÝ BOD

Program World One za svou existenci vděčí zejména americkému průkopníkovi v oblasti kybernetiky a počítačů Jayi W. Forresterovi (1918–2016), který se během své kariéry stal držitelem několika významných ocenění.

Byl to on, na koho se Římský klub obrátil a kdo později vedl tým vývojářů. Zpráva, kterou už v 70. letech počítač vygeneroval, byla vloni znovu zveřejněna australskými státními médii jako poslední varování před nezadržitelným znečišťováním.

Dost možná ale přišlo příliš pozdě. Překročili jsme už bod, ze kterého není návratu? Zpráva ze 70. let vystihuje poměrně přesně stav, ve kterém se planeta v současnosti nachází. Program předpověděl, že pokud se populace bude nadále rozrůstat stejným tempem, bude logicky vzrůstat i míra znečištění životního prostředí a čerpání přírodních zdrojů.

Prognóza ukazuje, že kvalita života by měla po roce 2020 dramaticky poklesnout. „Kolem roku 2020 se stav planety stane velmi kritickým. Pokud s tím neuděláme nic, kvalita života klesne na nulu,“ stojí ve zprávě. Některé odhady tvrdí, že tohoto bodu dosáhneme koncem příštího roku. Naplní se předvídaný osud planety?

Massachusettský technologický institut, kde program na přání Římského klubu vznikl.
MRAZIVÁ PŘEDPOVĚĎ

Po roce 2020 se začne pozvolna vytrácet suverenita států a obyvatelstvo Země začne vymírat. „Znečištění bude tak vážně, že začne zabíjet, což povede k úbytku obyvatelstva: Populace na Zemi bude nižší než v roce 1900,“ tvrdí vědci. „V této fázi, kolem roku 2040 až 2050, přestane existovat civilizovaný život, jak ho na této planetě známe,“ dodávají zlověstně. Jde o přehnaně katastrofické představy, nebo se černý scénář může naplnit?

Světová zdravotnická organice už nyní varuje, že už nyní vinou znečištění prostředí zemře 7 milionů lidí ročně a 9 z 10 trpí zdravotními problémy způsobenými právě špatným ovzduším. V souvislosti s prognózou programu World one stojí za zmínku i jiné proroctví.

To vynáší francouzský okultista Antoine Court de Gébelin (1719–1784). Pomocí tarotu úspěšně předvídá mnoho budoucích událostí a zmiňuje také, že rok 2020 bude rokem, kdy započne světová zkáza. Naplní se tato proroctví, nebo jde jen o falešný poplach?

Foto: Wikipedia, express.co.uk
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky konspirace Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články