3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Slavní lidé, kteří zemřeli předčasně o Halloweenu!
Slavní lidé, kteří zemřeli předčasně o Halloweenu!
od 16.2.2022
3.2tis
Harry Houdini umírá náhle a za podivných okolností přímo o Halloweenu. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo
325
SDÍLENÍ
3.2tis
ZOBRAZENÍ

31. říjen, tedy Halloween, je dnem, kdy za neobvyklých okolností umírá několik slavných osobností. Patří mezi ně legendární mistr úniků, nejnadějnější herec své generace i politička zvolená ženou tisíciletí. Hrály v jejich smrti roli temné síly?

Harry Houdini umírá náhle a za podivných okolností přímo o Halloweenu. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo Indira Gándhí byla jednou z nejobdivovanějších žen světa. Také ona zemřela o Halloweenu. FOTO: Ritva Bäckman / Creative Commons / CC BY-SA 4.0

Harry Houdini (1874–1926), původem maďarský iluzionista a eskamotér, je ve své době obdivovanou celebritou. Ve 20. letech mu umírá matka a to v něm probouzí zájem o nadpřirozeno.

reklama

Se svou manželkou Bess (1876–1943) si i domluví tajný signál, kterým si, pokud jeden z nich zemře, mají dát vědět, že existuje i život po životě.

Tuto příležitost dostává Houdini dřív, než by sám čekal, v pouhých 52 letech umírá dne 31. října 1926. Stává se tak zřejmě na následky několika ran pěstí do břicha, které si nechal dát při jednom ze svých vystoupení.

Bess pojilo s manželem veliké pouto, od té doby se ho snaží kontaktovat do záhrobí celé roky. Marně. A tak se skokem ocitáme v dalším halloweenském dni. Je 31. říjen 1936, přesně deset let od Houdiniho smrti.

Po nesčetných marných pokusech Bess oficiálně oznamuje, že končí se snahou o spojení se svým milovaným zesnulým Harrym. Při jejím odchodu se ale přímo u domu, kde seance probíhala, rozpoutává obrovská zuřivá bouře!

reklama

Duní hromy, létají blesky a všichni jsou totálně zmáčení. Jak náhle bouře začala, tak zase i skončí. Zajímavé je, že se neobjevila nikde jinde. Bylo to znamení, na které Bess tak toužebně čekala?

Indira Gándhí byla jednou z nejobdivovanějších žen světa. Také ona zemřela o Halloweenu. FOTO: Ritva Bäckman / Creative Commons / CC BY-SA 4.0
Indira Gándhí byla jednou z nejobdivovanějších žen světa. Také ona zemřela o Halloweenu. FOTO: Ritva Bäckman / Creative Commons / CC BY-SA 4.0

Další slavní umírají

31. října 1993 končí život jednoho z nejnadějnějších herců své generace, Američana Rivera Phoenixe (1970–1993). Osudného večera přijíždí do losangeleského klubu Viper Room, patřícího v té době Phoenixovu kamarádovi a kolegovi z branže Johnny Deppovi (*1963).

reklama

Společně zde odehrají koncert, ale Phoenix se necítí dobře. Ví se o něm, že má velké problémy s drogami, ale situace nevypadá tak zle, Phoenix se jde vydýchat ven, na vzduch. Tam ale náhle kolabuje a o něco později v nemocnici umírá.

Phoenix byl mimo jiné nazývaný novým Jamesem Deanem (1931–1955) a jak víme, i Dean zemřel zbytečně a předčasně. Můžeme jen doufat, že další „nový James Dean“ bude mít větší štěstí.

31. října 1984 je svojí vlastní ochrankou zavražděna indická politička Indira Gándhí (1917–1984), v roce 1999 zvolená v hlasování BBC Ženou tisíciletí. Dodnes jediná žena, která kdy stála v čele Indie, pronese den před svým zavražděním tato znepokojivá slova:

„Dnes jsem naživu, ale zítra už tu být nemusím. Budu sloužit své zemi do posledního dechu, a když zemřu, každá kapka mé krve Indii učiní silnější…“ Jako kdyby předpověděla vlastní smrt.

Po třech výstřelech klesá k zemi v zahradách své rezidence a krve je kolem opravdu hodně. I ona vydechuje naposledy 31. října, na Halloween. Proč právě tento den přitahuje tolik děsivých událostí, které navíc mají tajemné okolnosti?

Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 536
Historie pevnosti Akershus v norské metropoli Oslo je dlouhá již sedm století. V minulosti hrad býval i vězením, což vysvětluje i přítomnost mnoha paranormálních jevů v lokalitě. Kromě řinčení řetězů vás však může vyděsit i setkání se zlým psem a dámou bez tváře. Pozor, tito duchové zvaní Malcanisen (zlý pes) a Mantelgeisten (dáma bez tváře), mohou přivodit i smrt! [gallery ids="112787,112788,1
od 1.12.2022 2.1tis
Jen jediný Necronomicon dokázal zamotat hlavu i expertům. Říká se mu Simonův. Má být temným učením až ze starověké Mezopotámie. Knihu ukořistili mniši a poté dali na překlad okultnímu knihkupectví Magickal Child. Pravda je ale trochu jiná, kniha vznikla kolem roku 1976 v USA v kruhu špičkových mágů z Warlock Shop jako funkční grimoár, který otestuje ad
od 30.11.2022 1.6tis
Období antiky je spojeno i se zbraněmi, které patří do sféry záhad. Patří k nim údajné parní dělo, jehož konstruktérem měl být slavný Archimédés. Opravdu existovala starověká zbraň, která využívala sílu páry? Archimédés (287 př. n. l. – 212 př. n. l.) se proslavil výrokem: Udejte mi pevný bod a já pohnu celou Zemí. Jeho ctižádost se však neomezoval
od 30.11.2022 3.2tis
Jednoho večera v červnu 1950 uprostřed rušné křižovatky na Times Square umírá neznámý chodec. Při pátrání po jeho identitě policisté s překvapením zjišťují, že jde o muže, který beze stopy zmizel před 74 lety.     Asi třicetiletý muž má na sobě starodávné oblečení a boty s výraznými přezkami, jaké se nosily před sto lety, a působí nanejvýš
od 29.11.2022 2.9tis
Stále další archeologické nálezy na našem území dosvědčují plány starověkého Říma vytvořit severně od Dunaje novou římskou provincii. Pronikání římských legií do oblasti Moravy začalo již za vlády císaře Tiberia a vrcholilo v časech panování císaře Marca Aurelia. Záhadou zůstává, zda se na naše území tehdy dostaly i tajné rituály související s uctíváním exotického boha Mithry? [gallery ids="112