3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Védská astrologie, minulé životy a další tajemství z knihoven palmových listů
Védská astrologie, minulé životy a další tajemství z knihoven palmových listů
od 16.2.2022
3.5tis
Zná védská astrologie odpovědi na tajemné otázky týkající se naší existence? FOTO: Pixabay
357
SDÍLENÍ
3.5tis
ZOBRAZENÍ

Védská astrologie patří k nejstarším hinduistickým textům. Podle ní nás rozestavení nebeských těles přímo neovlivňuje, jde spíš o jakési informační cedule, které nám ukazují, kudy se v životě vydat dál. I s ní přijdete do kontaktu ve slavných indických knihovnách palmových listů!

Zná védská astrologie odpovědi na tajemné otázky týkající se naší existence? FOTO: Pixabay Skrývají knihovny palmových listů důkazy o reinkarnaci? FOTO: Unsplash Ukázka zápisu na palmových listech. FOTO: Savithri / Creative Commons / CC BY-SA 4.0

Védská astrologie nás zároveň seznamuje s karmou, jež může být špatná vlivem našich minulých životů. Proto se z védského horoskopu dozvíme, jak ji očistit a zamezit tak přitahování negativních událostí do našich všedních dní.

Ostatně myšlenka reinkarnace, tedy převtělování po smrti, je jedním z pilířů indické kultury a náboženství.

Skrývají knihovny palmových listů důkazy o reinkarnaci? FOTO: Unsplash
Skrývají knihovny palmových listů důkazy o reinkarnaci? FOTO: Unsplash

Kým jsme a kým budeme

Pavel Krejčí a Marie Příhodová, čeští odborníci na ezoteriku, se společně se v roce 2010 vypravují přímo do Indie, aby fenomén knihovny palmových listů poznali na vlastní kůži. A zklamáni nejsou.

reklama

„Poměrně přesně určili, co dělali moji rodiče, jací byli, kolik mám dětí… Jen mě zaskočilo, když jedno z období mého života vykládali jako velmi těžké.

Až dodatečně mi došlo, že měli pravdu, v té době jsem měla velké problémy v zaměstnání,“ říká k výkladu Příhodová. Následuje výhled do budoucích dní, ale ten chtějí oba Češi znát jen do určitých mezí.

Odjíždět odtud s vědomím přesného data vlastní smrti netouží ani jeden z nich. Krejčího zkušenost natolik ohromí, že se rozhoduje opustit civilní zaměstnání a věnuje se knihovnám palmových listů naplno. Své poznatky a zkušenosti zaznamenává v knize Kým jsme byli, jsme a budeme.

Ukázka zápisu na palmových listech. FOTO: Savithri / Creative Commons / CC BY-SA 4.0
Ukázka zápisu na palmových listech. FOTO: Savithri / Creative Commons / CC BY-SA 4.0

Úchvatný zážitek

Svůj příběh sdílí také další Češka, Jindřiška Beranová. I ona se vypraví na rande s osudem přímo do Indie, do města Bengalúr.

reklama

Na první pohled jí to tam nepřijde nijak zajímavé, zdejší knihovna podle ní působí jako úplně obyčejný dům, kterého byste si skoro nevšimli. Se skupinkou dalších zájemců sedí v čekárně, když k nim přichází nadí a rovnou se ptá:

„Je tady ta, která učí?“ Podle všeho totiž přesně ví, že šokovaná paní Beranová ten den přijde! Okamžitě jí berou na řadu jako první a síla zážitku v ní zůstává dodnes.

„Dozvěděla jsem se toho hodně o svých minulých životech, o manželovi, naší společné práci, která nás ještě čeká. Dostala jsem odpovědi na otázky, které se týkaly mých dětí.

Byla jsem doslova omráčena přílivem informací, jichž se mi tu dostalo,“ říká paní Beranová, která od té doby cítí s Indií tak silné propojení, že se tam znovu vrací a knihovny dál zkoumá.

Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 87
Černá Volha, tak se říká městské legendě rozšířené v Polsku, Rumunsku, Maďarsku, Rusku, Bělorusku, na Ukrajině, v Řecku a Mongolsku především v 60. a 70. letech 20. století. Vypráví o vozu GAZ-21 nebo GAZ-24, který byl údajně používán k únosům a vraždám lidí. Podle různých verzí jím jezdila komunistická tajná policie, ruská mafie, satanisté nebo sám Satan. Legenda nejspíš souvisí s faktem, že t
od 2.12.2022 1.3tis
Může člověk při transplantaci srdce přijmout i chuť vraždit? Ve Španělsku to raději nehodlají riskovat. Za všechny mluví případ vraha Juana Carlose Alfara. Ten se zastřelí zabarikádovaný ve svém domě v roce 2012 poté, co spáchá dvojnásobnou vraždu ve vesnici Salobral. Americký sériový zabijá
od 2.12.2022 1.9tis
Popularita proutkaření neustále stoupá, nyní se s virgulí hledají například nemoci v lidském těle. Údajně se může proutkařem stát každý z nás. Otestujte se, zda máte talent! Na začátek budete potřebovat svou vlastní virguli. Důležité je, že se vůbec nemusí jednat o dřevěnou vidlici, každému proutkaři vyhovuje jiný nástroj, materiál i tvar, někteří
od 30.11.2022 2.6tis
Je noc. Dům je tichý, všichni už spí. V tom se pomalu otevřou dveře pokoje, ozve se slabé zavrzání. Opatrné kroky. Mladá žena, která tu leží na posteli, se posadí na posteli. To, co se stane vzápětí, si bude pamatovat celý život. Žena v pokoji je 24letá Eva Kočová. Zamžourá do tmy ke knihovně, kde kdosi postává: „Tati, ty si jdeš pro knížku? Tak já ti rozsvítím.“ Podobná příhoda by nebyla ničím
od 30.11.2022 3.1tis
Město Malbork se stejnojmenným hradem najdeme nyní v severním Polsku. Kdysi se jednalo o lokalitu s „pruským“-německým osídlením. Nepřekvapí tak, že město i hrad založili ve třináctém století rytíři Řádu německých rytířů. Podle všeho se duchům těchto bojovníků nechce Malbork opustit ani v moderní současnosti… Hrad Malbork je nejrozsáhlejší o