V roce 1927 se uskutečnil první transatlantický nonstop let mezi americkým a evropským kontinentem. Pilot Charles Lindbergh (1902-1974) startoval ze Spojených států amerických, aby po téměř třiceti čtyřech hodinách letu přistál ve francouzské metropoli Paříži. Jaké nástrahy na pilota ve vzduchu čekaly?
Lindbergh se stal celosvětově známou celebritou. Kromě popularity získal i Orteigovu cenu, kterou v roce 1919 vypsal hoteliér Raymond Orteig (1870-1939). Jednalo se o 25 000 dolarů pro toho, kdo první Atlantský oceán překoná nonstop letem.
Svědectví memoárů
V roce 1953 vydal Lindbergh autobiografickou knihu, která popisovala jeho legendární transatlantickou misi. Právě v této publikaci byl poprvé popsán paranormální pilotův zážitek. O co se jednalo?
Po přibližně dvaceti dvou hodinách letu Lindbergh pocítil, že není v kokpitu letadla sám. V pilotní kabině měl být i neznámý duch. Lindbergh zároveň slyšel i podivné hlasy.
Co mu však sdělovaly, to si později nedokázal vybavit. Asi za hodinu tyto paranormální prožitky odezněly. Byly to zrakové a sluchové halucinace, nebo nějaký vyšší duchovní prožitek?
Jisté je pouze to, že podmínky tohoto dálkového letu byly extrémní a psychická zátěž enormní.
Duch, nebo únava?
Letoun Spirit of St. Louis byl atypické konstrukce, kde neměl pilot volný výhled dopředu. Musel používat periskop! K tomu si přidejme pořádnou dávku spánkové deprivace a málo jídla. Potkal se Charles Lindbergh nad Atlantikem s duchem či jiným přízrakem?
Pokud ano, přivolal takové setkání patrně již samotným názvem letounu – Spirit of St. Louis. Pak by to byl duch sv. Ludvíka. Nebo to byl svatý Kryštof, patron letců?
V každém případě někdo i „tam nahoře“ možná držel nad odvážným pilotem ochrannou ruku, co říkáte?!