23. února 2012: Kalifornské San Diego žije nálezem zvláštního tvora vyplaveného na pobřeží Tichého oceánu. Jde o čupakabru?
Domů     Složka Gemstone: Odhaluje tajný spis, kdo skutečně stál na pozadí dění v USA ve 20. století?
Složka Gemstone: Odhaluje tajný spis, kdo skutečně stál na pozadí dění v USA ve 20. století?
od 13.1.2024
3.4tis
Hýbal figurkami americké politiky v 80. letech právě Řek Onassis? Foto: Pixabay
337
SDÍLENÍ
3.4tis
ZOBRAZENÍ

Říká se o ní, že je jakousi pramatkou všech velkých konspiračních teorií. Záhadná složka nazvaná Gemstone se objevuje v USA v 70. letech a pořádně rozvíří společenské dění.

Naznačuje, že za oponou, kam už veřejnost nedohlédne, řídí Ameriku multimiliardář řeckého původu Aristoteles Onassis (1906–1975). Snaží se tehdy známému boháčovi jen někdo mstít a pošpinit jeho pověst? Nebo všechny konspirace o něm dávají až příliš velký smysl?

Hýbal figurkami americké politiky v 80. letech právě Řek Onassis? Foto: Pixabay Onassis údajně unášel bohaté a významné lidi, aby je donutil ke spolupráci. Jde jen o šílenou konspirační teorii? Foto: Pieter Jongerhuis - File:Aristotle Onassis Patriarch Athenagoras.JPG Nationaal Archief 920-8103, CC BY-SA 3.0 nl, Wikimedia commons Stál Onassis za zvolením i smrtí Johna F. Kennedyho? Foto: Volné dílo, Wikimedia commons Jak do celé konspirační teorie zapadá Jacqueline Kennedy? Věděla, co má být Onassis zač? Foto: Volné dílo, Wikimedia commons

Prohibice je pojem používaný pro úplný zákaz alkoholu, z důvodů, že „je to droga ničící rodinný život a vedoucí k zločinnosti.“ Snad nikde nebyla realizována s takovou důsledností, jako v USA ve 20. a 30. letech.

Jenže místo idylického života v naprosté střízlivosti naopak kriminalita narůstá a městům vládnou mafie pašující alkoholické nápoje do svých tajných barů. Pije se ještě víc než kdykoliv předtím.

A právě zde má výrazně zbohatnout i Onassis, který se na obcházení zákona rovněž podílí, mimo jiné za výrazné pomoci Josepha Kennedyho (1888–1969), otce budoucího amerického prezidenta… Po skončení prohibice napojení na mafii zůstává, jen místo alkoholu se kšeftuje s kokainem a heroinem.

Právě Onassis má stát v čele skupiny mužů, která ze situace nejvíce těží, a po utichnutí bojů 2. světové války se zapojit i do dalších výnosných aktivit zvyšujících jeho moc.

Onassis údajně unášel bohaté a významné lidi, aby je donutil ke spolupráci. Jde jen o šílenou konspirační teorii? Foto: Pieter Jongerhuis - File:Aristotle Onassis Patriarch Athenagoras.JPG Nationaal Archief 920-8103, CC BY-SA 3.0 nl, Wikimedia commons
Onassis údajně unášel bohaté a významné lidi, aby je donutil ke spolupráci. Jde jen o šílenou konspirační teorii? Foto: Pieter Jongerhuis – File:Aristotle Onassis Patriarch Athenagoras.JPG Nationaal Archief 920-8103, CC BY-SA 3.0 nl, Wikimedia commons

Ovládnutí ropy i médií

Další krok k neoficiálnímu převzetí vlády nad děním v USA má Onassis podle složky Gemstone udělat v roce 1934. Tehdy přebírá kontrolu nad výraznou částí amerického ropného průmyslu a uzavírá dohodu s miliardářskou rodinou Rockefellerových a tzv.

Sedmi sestrami, tedy sedmi největšími ropnými společnostmi Spojených států. Jejich cílem je, aby od „černého zlata“ zcela odřízli Araby, své bohaté konkurenty v obchodování.

Onassis později uzavírá pochybné kontrakty s armádou USA, díky kterým získává lacino válečné lodě, nevyužívané po 2. světové válce. Těmi pak z Blízkého východu převáží přes oceán mnohem větší množství ropy než kdykoliv předtím.

V roce 1936 navíc Onassis ponouká movitého obchodníka Eugenea Meyera (1875–1959), dalšího společníka z dob prohibice, aby koupil prestižní noviny The Washington Post. Ve stejném období skupuje menší tiskoviny i několik mafiánských rodin.

Tahal Onassis v zákulisí za nitky, tak aby získal kontrolu nad tím, co se v tisku píše?

Stál Onassis za zvolením i smrtí Johna F. Kennedyho? Foto: Volné dílo, Wikimedia commons
Stál Onassis za zvolením i smrtí Johna F. Kennedyho? Foto: Volné dílo, Wikimedia commons

Atentát na JFK

O podivných okolnostech smrti zavraždění prezidenta Kennedyho se bez přehánění napsaly tisíce stran. Podle složky Gemstone za celým atentátem nestojí nikdo jiný, než Aristoteles Onassis.

Ten je prý nemile překvapen tím, že mu syn jeho bývalého společníka po zvolení nejde na ruku tak, jak doufal.

Vadí mu, že Kennedy brzdí plány atentátu na kubánského vůdce Fidela Castra (1926–2016), který v zemi po převzetí moci rozmetal Onassisovu síť kasín. A také ho štve, že mladý prezident odmítá podpořit vstup vojsk USA do války ve Vietnamu.

Prvnímu pokusu o atentát údajně Kennedy uniká 1. listopadu 1963, kdy se na poslední chvíli neobjeví na fotbalovém zápasu v Chicagu, jelikož se dozví, že je v nebezpečí.

O tři týdny později už takové štěstí nemá a umírá v Dallasu, zhroucený po zásazích ostřelovačů v náručí manželky Jackie (1929–1994).

Ve světle složky Gemstone působí neuvěřitelně, že právě Onassisovi řekne vdova Jackie roku 1968 „ano“ a stane se paní Onassisovou. Miliardář tak prý dodržel tradici řecké kultury – když zabiješ muže, musíš se pak postarat o jeho děti a vzít si jeho manželku.

Jak do celé konspirační teorie zapadá Jacqueline Kennedy? Věděla, co má být Onassis zač? Foto: Volné dílo, Wikimedia commons
Jak do celé konspirační teorie zapadá Jacqueline Kennedy? Věděla, co má být Onassis zač? Foto: Volné dílo, Wikimedia commons

Smrt číhá všude

Podle složky Gemstone předchází atentátu na Kennedyho ještě dvě důležité vraždy spojené s Onassisem.

První obětí je senátor Estes Kefauver (1903–1963), který má být otráven jablečným koláčem v době, kdy se chystá veřejně promluvit o pochybném charakteru Onassisových podnikatelských aktivit a jeho vlivu na politiku USA. Druhým mrtvým je Phil Graham (1915–1963), zeť Eugenea Meyera a zároveň spoluvlastník novin The Washington Post.

Velký fanoušek Kennedyho se prý dostal k informacím o plánovaném atentátu, jenže nedlouho na to je nalezen doma mrtvý, s prostřelenou hlavou. Nepřekvapivě je to označeno za sebevraždu, i vzhledem ke Grahamovým údajným psychickým problémům.

Stalo se oběma mužům osudným, že chtěli zkřížit Onassisovi plány? Nebo nám Gemstone říká zcela smyšlené, byť do sebe zapadající, konspirační teorie?

Foto: Pixabay, Wikimedia commons
Lokalita:
reklama
Související články
od 22.2.2024 677
Starověkou Frygii najdeme na historických mapách na území Malé Asie. V současnosti jde o území Turecké republiky. Původní domovinou Frygů však byla Evropa, zejména oblasti jižního Balkánu, odkud se přibližně ve dvanáctém století před naším letopočtem začínají přesouvat do Malé Asie. Existují však teorie, že Frygové byly takříkajíc za našimi humny. Kde? [gallery ids="137949,137950,137951,137952"
od 21.2.2024 1.6tis
Neskutečné ornamenty obřích velikostí dodnes budí obdiv. Jedno má většina geoglyfů společné. Rozeznatelné jsou pouze z velké výšky a u převážné většiny se přesně neví, za jakým účelem vlastně vznikly. Nejinak je tomu i se Stepními geoglyfy z Kazachstánu! Kdo je vytvořil a proč?   K objevení Stepních geoglyfů v oblasti Turgaj v severním Kazachstánu dochází pomocí aplikace Google Eart
od 21.2.2024 2.1tis
Před začátkem druhé světové války se v oblasti Himálaje pohybovala německá vědecká výprava, kterou ovšem financovali nacisté. Její hlavní cíle byly dva. Těžko rozhodnout, který z nich byl bizarnější. Pátrání se soustředilo nejen na hledání kořenů árijské rasy, ale i na sněžného muže-yettiho. Sponzorství výpravy se ujal především Heinrich Himmler, H
od 19.2.2024 2.4tis
Umístění hrobky legendárního makedonského vládce Alexandra Velikého je jedním z největších starověkých tajemství. Nikdo totiž pořádně neví, kde se nachází. V listopadu roku 2014 obletí světová média ohromující zpráva. Místo posledního odpočinku jednoho z největších vojevůdců historie je prý konečně odhaleno! Pro všechny je to šok. Makedonský král A
od 19.2.2024 3.1tis
„Město se bude jmenovat Heliopolis, sídlo slunce,“ prohlásí Římané, kteří se roku 15 usazují v oblasti dnešního libanonského Baalbeku. Fascinovaně přitom zírají na obrovské kamenné kvádry, které zde vystavěli jejich předchůdci. „Jak to dokázali?“ honí se jim hlavou. Odpověď ale neznají. Přesně jako trpaslíci při pohledu na obra, tak si připadají Římané, když se pár let po začátku letopočtu pom
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Minulost ukrytá ve zřícenině
skutecnepribehy.cz
Minulost ukrytá ve zřícenině
Během zahraniční dovolené se mi stala neuvěřitelná věc. V chátrajícím kostele jsem nahlédla do minulosti! Když jsem se před deseti lety rozvedla, začala jsem se hodně věnovat turistice. Nevadilo mi podnikat výlety sama, ale nejraději a nejčastěji jsem jezdila s kamarádkou Magdou, která byla rovněž rozvedená. Před časem jsme se vydaly do rumunského vnitrozemí. V den, kdy se mi
Příčinou neplodnosti může být i netradiční tvar dělohy  Komplikuje početí i těhotenství
21stoleti.cz
Příčinou neplodnosti může být i netradiční tvar dělohy Komplikuje početí i těhotenství
Netradiční tvar dělohy může být příčinou neplodnosti, samovolných potratů nebo komplikovaného početí. Lékaři upozorňují, že na tento důvod neplodnosti se často nemyslí a vyšetření, která umí vady dělo
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Frederique Constant & seconde/seconde/ demonstrují, jak skloubit humor s precizní ruční prací
iluxus.cz
Frederique Constant & seconde/seconde/ demonstrují, jak skloubit humor s precizní ruční prací
Frederique Constant se pyšní tím, že je pravou švýcarskou hodinářskou manufakturou, která si vyrábí vlastní strojky a hodinky sestavuje ručně. Přesto není tato skutečnost vždy výrazně zdůrazňována.
Konec žhavého románku
nasehvezdy.cz
Konec žhavého románku
V oblíbeném seriálu ZOO hraje nejenom zpěvák Tomáš Klus (37), ale nově i jeho dcera Josefína (10). Ta má doma přezdívku „Keliška“ podle postavy drbny z filmů Slunce, seno… a to zcela po právu. Klus
Bylinky pro zdraví: Hřejivá a léčivá síla pro zimní dny
epochaplus.cz
Bylinky pro zdraví: Hřejivá a léčivá síla pro zimní dny
Káva, nebo čaj? Věčné dilema. Jsou tací, kteří si bez tmavého voňavého moku nedokážou představit ráno, jiní dávají naopak přednost bylinkám. A dělají dobře. Ze zdravotního hlediska může totiž čajům konkurovat jen málokterý nápoj. Ne nadarmo se veškeré neduhy už odedávna léčily pomocí bylinek… Historie čaje je skutečně dlouhá a poutavá. Věrohodné prameny a dokumenty,
Osvěžující zeleninový salát
tisicereceptu.cz
Osvěžující zeleninový salát
Lehký zeleninový salát vám jistě přijde vhod, navíc jej vykouzlíte pouze během necelé půlhodinky. Ingredience 1 květák 2 rajčata 1 červená cibule salátová okurka malé mozarellky 150 ml bílé
Přepadení v Paříži: Dámy si jdou pro šperky
epochaplus.cz
Přepadení v Paříži: Dámy si jdou pro šperky
Jeden zůstává stát u výlohy, vytáhne zbraň a neklidně se rozhlíží kolem. Dva lupiči si natahují dámské paruky a s vytaženými zbraněmi vtrhnou do luxusního klenotnictví. Všechny přítomné natlačí ke zdi a zdá se, že zaměstnance znají jménem, aby je jeden hlídal a druhý do připravených tašek naházel šperky a hodinky. Po jejich útěku na
Bratislava: Město, kde se tradice a současnost potkávají na každém kroku
epochanacestach.cz
Bratislava: Město, kde se tradice a současnost potkávají na každém kroku
Od českých hranic je to jen co by kamenem dohodil a ostatně většina lidí na obou stranách hraniční čáry tu hranici nikdy tak úplně nepřijala za svou. Bratislava k nám prostě nikdy nepřestala patřit stejně jako my k ní. Návštěvníci, kteří do Bratislavy zavítají poprvé, možná budou trochu bezradní. Jak se v té široké nabídce památek, atrakcí a
Nové „dělo“ pro Karolinu: Kvantový počítač konsorcia LUMI-Q
21stoleti.cz
Nové „dělo“ pro Karolinu: Kvantový počítač konsorcia LUMI-Q
Celoevropský společný podnik EuroHPC (EuroHPC JU) vyhlásil výběrové řízení na dodavatele nového kvantového počítače konsorcia LUMI-Q, který bude umístěn v České republice a propojen se superpočítačem
Zelenina za syrova? Tyhle druhy rozhodně ne!
panidomu.cz
Zelenina za syrova? Tyhle druhy rozhodně ne!
V módě jsou zeleninové saláty a rozmixované nápoje smoothies. Mají prospívat zdraví, to ale platí jen v případě, že nesáhnete vedle. Mýtus je představa, že se můžeme s chutí a bez kuchyňské úpravy pustit do všeho, co na zeleninovém záhonu vyroste. U některých druhů totiž za syrova hrozí zažívací potíže, někdy i mírná otrava, u
Nelítostná smrt Gianniho Versace: Proč musel zemřít slavný návrhář?
epochalnisvet.cz
Nelítostná smrt Gianniho Versace: Proč musel zemřít slavný návrhář?
Jindy posílá pro noviny a kávu asistenta, tentokrát má chuť na ranní procházku, a tak na sebe rychle hodí oblečení a vyrazí. Krátce před devátou se vrací, od domovních dveří ho dělí jen pár schodů, kd