27. července 2014: Záběry kamery z anglického divadla Brookside v Essexu ukážou, jak se v prázdném sále sama od sebe hýbe židle.
Domů     Složka Gemstone: Odhaluje tajný spis, kdo skutečně stál na pozadí dění v USA ve 20. století?
Složka Gemstone: Odhaluje tajný spis, kdo skutečně stál na pozadí dění v USA ve 20. století?
od 13.1.2024
3.4tis
Hýbal figurkami americké politiky v 80. letech právě Řek Onassis? Foto: Pixabay
337
SDÍLENÍ
3.4tis
ZOBRAZENÍ

Říká se o ní, že je jakousi pramatkou všech velkých konspiračních teorií. Záhadná složka nazvaná Gemstone se objevuje v USA v 70. letech a pořádně rozvíří společenské dění.

Naznačuje, že za oponou, kam už veřejnost nedohlédne, řídí Ameriku multimiliardář řeckého původu Aristoteles Onassis (1906–1975). Snaží se tehdy známému boháčovi jen někdo mstít a pošpinit jeho pověst? Nebo všechny konspirace o něm dávají až příliš velký smysl?

Hýbal figurkami americké politiky v 80. letech právě Řek Onassis? Foto: Pixabay Onassis údajně unášel bohaté a významné lidi, aby je donutil ke spolupráci. Jde jen o šílenou konspirační teorii? Foto: Pieter Jongerhuis - File:Aristotle Onassis Patriarch Athenagoras.JPG Nationaal Archief 920-8103, CC BY-SA 3.0 nl, Wikimedia commons Stál Onassis za zvolením i smrtí Johna F. Kennedyho? Foto: Volné dílo, Wikimedia commons Jak do celé konspirační teorie zapadá Jacqueline Kennedy? Věděla, co má být Onassis zač? Foto: Volné dílo, Wikimedia commons

Prohibice je pojem používaný pro úplný zákaz alkoholu, z důvodů, že „je to droga ničící rodinný život a vedoucí k zločinnosti.“ Snad nikde nebyla realizována s takovou důsledností, jako v USA ve 20. a 30. letech.

Jenže místo idylického života v naprosté střízlivosti naopak kriminalita narůstá a městům vládnou mafie pašující alkoholické nápoje do svých tajných barů. Pije se ještě víc než kdykoliv předtím.

A právě zde má výrazně zbohatnout i Onassis, který se na obcházení zákona rovněž podílí, mimo jiné za výrazné pomoci Josepha Kennedyho (1888–1969), otce budoucího amerického prezidenta… Po skončení prohibice napojení na mafii zůstává, jen místo alkoholu se kšeftuje s kokainem a heroinem.

Právě Onassis má stát v čele skupiny mužů, která ze situace nejvíce těží, a po utichnutí bojů 2. světové války se zapojit i do dalších výnosných aktivit zvyšujících jeho moc.

Onassis údajně unášel bohaté a významné lidi, aby je donutil ke spolupráci. Jde jen o šílenou konspirační teorii? Foto: Pieter Jongerhuis - File:Aristotle Onassis Patriarch Athenagoras.JPG Nationaal Archief 920-8103, CC BY-SA 3.0 nl, Wikimedia commons
Onassis údajně unášel bohaté a významné lidi, aby je donutil ke spolupráci. Jde jen o šílenou konspirační teorii? Foto: Pieter Jongerhuis – File:Aristotle Onassis Patriarch Athenagoras.JPG Nationaal Archief 920-8103, CC BY-SA 3.0 nl, Wikimedia commons

Ovládnutí ropy i médií

Další krok k neoficiálnímu převzetí vlády nad děním v USA má Onassis podle složky Gemstone udělat v roce 1934. Tehdy přebírá kontrolu nad výraznou částí amerického ropného průmyslu a uzavírá dohodu s miliardářskou rodinou Rockefellerových a tzv.

Sedmi sestrami, tedy sedmi největšími ropnými společnostmi Spojených států. Jejich cílem je, aby od „černého zlata“ zcela odřízli Araby, své bohaté konkurenty v obchodování.

Onassis později uzavírá pochybné kontrakty s armádou USA, díky kterým získává lacino válečné lodě, nevyužívané po 2. světové válce. Těmi pak z Blízkého východu převáží přes oceán mnohem větší množství ropy než kdykoliv předtím.

V roce 1936 navíc Onassis ponouká movitého obchodníka Eugenea Meyera (1875–1959), dalšího společníka z dob prohibice, aby koupil prestižní noviny The Washington Post. Ve stejném období skupuje menší tiskoviny i několik mafiánských rodin.

Tahal Onassis v zákulisí za nitky, tak aby získal kontrolu nad tím, co se v tisku píše?

Stál Onassis za zvolením i smrtí Johna F. Kennedyho? Foto: Volné dílo, Wikimedia commons
Stál Onassis za zvolením i smrtí Johna F. Kennedyho? Foto: Volné dílo, Wikimedia commons

Atentát na JFK

O podivných okolnostech smrti zavraždění prezidenta Kennedyho se bez přehánění napsaly tisíce stran. Podle složky Gemstone za celým atentátem nestojí nikdo jiný, než Aristoteles Onassis.

Ten je prý nemile překvapen tím, že mu syn jeho bývalého společníka po zvolení nejde na ruku tak, jak doufal.

Vadí mu, že Kennedy brzdí plány atentátu na kubánského vůdce Fidela Castra (1926–2016), který v zemi po převzetí moci rozmetal Onassisovu síť kasín. A také ho štve, že mladý prezident odmítá podpořit vstup vojsk USA do války ve Vietnamu.

Prvnímu pokusu o atentát údajně Kennedy uniká 1. listopadu 1963, kdy se na poslední chvíli neobjeví na fotbalovém zápasu v Chicagu, jelikož se dozví, že je v nebezpečí.

O tři týdny později už takové štěstí nemá a umírá v Dallasu, zhroucený po zásazích ostřelovačů v náručí manželky Jackie (1929–1994).

Ve světle složky Gemstone působí neuvěřitelně, že právě Onassisovi řekne vdova Jackie roku 1968 „ano“ a stane se paní Onassisovou. Miliardář tak prý dodržel tradici řecké kultury – když zabiješ muže, musíš se pak postarat o jeho děti a vzít si jeho manželku.

Jak do celé konspirační teorie zapadá Jacqueline Kennedy? Věděla, co má být Onassis zač? Foto: Volné dílo, Wikimedia commons
Jak do celé konspirační teorie zapadá Jacqueline Kennedy? Věděla, co má být Onassis zač? Foto: Volné dílo, Wikimedia commons

Smrt číhá všude

Podle složky Gemstone předchází atentátu na Kennedyho ještě dvě důležité vraždy spojené s Onassisem.

První obětí je senátor Estes Kefauver (1903–1963), který má být otráven jablečným koláčem v době, kdy se chystá veřejně promluvit o pochybném charakteru Onassisových podnikatelských aktivit a jeho vlivu na politiku USA. Druhým mrtvým je Phil Graham (1915–1963), zeť Eugenea Meyera a zároveň spoluvlastník novin The Washington Post.

Velký fanoušek Kennedyho se prý dostal k informacím o plánovaném atentátu, jenže nedlouho na to je nalezen doma mrtvý, s prostřelenou hlavou. Nepřekvapivě je to označeno za sebevraždu, i vzhledem ke Grahamovým údajným psychickým problémům.

Stalo se oběma mužům osudným, že chtěli zkřížit Onassisovi plány? Nebo nám Gemstone říká zcela smyšlené, byť do sebe zapadající, konspirační teorie?

Foto: Pixabay, Wikimedia commons
Lokalita:
Související články
od 26.7.2024 1.1tis
U města Autun ve střední Francii se dochovala tajemná starověká stavba. Vznikla pravděpodobně v prvním století našeho letopočtu. Smysl tohoto jehlanovitého objektu je však do dnešních dnů záhadou. Jak prokázala archeologie, stavba se nachází v blízkosti nekropole-hřbitova římského sídla  Augustodunum, na jehož základech stojí současné město Autun.
od 26.7.2024 1.5tis
Podle historiků člověka od pravěkých ještěrů dělila miliony let dlouhá propast. Jenže kosterní nálezy, otisky stop i prastará umělecká díla vypovídají o možné realitě, která se zcela vymyká tomu, jak se na dějiny dívá současná věda. Žili dinosauři déle, než se předpokládalo, nebo snad společně s nimi koexistovala lidská rasa, o níž dosud nemáme ani tušení?
od 25.7.2024 1.8tis
V indiánských příbězích se to jen hemží zkazkami o existenci bájného El Dorada, města plného zlata, šperků a drahého kamení. Prý se nachází někde v Jižní Americe. Problémem ale je, že nikdo neví, kde přesně. Podařilo se to před několika měsíci zjistit univerzitnímu profesorovi Christopherovi Minsterovi z Ekvádoru? Proč stále nikdo nenašel El Dorado? To je
od 24.7.2024 2.4tis
Mělo to být obří impérium, které zabíralo velkou plochou dnešní Asie. Připisují se mu zásadní okamžiky v dějinách, a to včetně výstavby nejznámějších monumentů minulosti. „Made in Tartaria“ tak má být například i Velká čínská zeď. Existovala Tartárie? V případě stavby Velké čínské zdi dochází v kontextu bájné Tartárie i k velmi originálním výkladům
od 24.7.2024 2.9tis
Spojovat záhady s něčím tak obyčejným a notoricky fádním, jako je rohlík či houska, svědčí buď o nedostatku důvtipu, nebo naopak přemíry přebujelého vtipu... Napadlo vás však někdy, proč se tyto druhy-tvary pšeničného pečiva nazývají právě takto? Záhada pojmenování „rohlík, houska“ nás zavede nejen do historie Evropy, jazykovědných kabinetů, ale i
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Na Měsíci bude kroužit vodíkový Lunar Cruiser
21stoleti.cz
Na Měsíci bude kroužit vodíkový Lunar Cruiser
Americká kosmická agentura NASA využije vodíkové vozidlo Toyota Lunar Cruiser pro svou nadcházejí pilotovanou misi na Měsíc. Šestikolové vozítko pro jízdu po povrchu umožní vědcům ještě detailnější pr
Darovaná skleněná kulička mi přinesla veliké štěstí
skutecnepribehy.cz
Darovaná skleněná kulička mi přinesla veliké štěstí
Jednou jsem zasáhla do pranice malých kluků, kteří hráli kuličky. Jeden z nich mi dal svou skleněnku na památku. A štěstí si mě opravdu našlo! Když jsem zůstala sama s dětmi, nebyla to lehká doba. Měla jsem se co ohánět, ale brala jsem si ke své práci různé brigády, aby děti nepocítily chudobu, co se nám přilepila na
Tábor: Hravé město s hrdou tváří
epochanacestach.cz
Tábor: Hravé město s hrdou tváří
Jan Žižka střeží kamenným pohledem gotickou radnici i kostičky lega a čokolády. Pod pláštěm s kalichem za zvuků hudby a pouličního divadla ožívá genius loci města. Město Tábor, tak úzce spojené s husitským revolučním hnutím, vypíná svou hrdou tvář na jihu Čech. Tam, kde dříve řinčely zbraně, dnes cinkají sklenky místních vináren a kavárniček. Chcete-li také pocítit
Sušená rajčata v oleji
nejsemsama.cz
Sušená rajčata v oleji
Dokonalá surovina, kterou v kuchyni potřebujete. Hodí se do těstovinových jídel, kuskusu, můžete je použít na obložené chleby, do rizota. Rozumí si s bylinkami, sýry i slaninou. Ingredience na 2 sklenice: ● 2 kg oválných zralých rajčat ● 15 stroužků česneku ● 4 lžíce sušené bazalky ● sůl ● olivový olej Postup: Rajčata překrojte a vyskládejte na plech vyložený pečicím papírem. Osolte je
První známá oběť atentátu? Faraon Teti!
epochalnisvet.cz
První známá oběť atentátu? Faraon Teti!
Titul první známé oběti atentátu v historii získává egyptský faraon Teti (někdy známý také jako Othoés), vládnoucí přibližně v letech 2291 až 2279 př. n. l.   Když faraon Venis zemře, aniž po sobě zanechá mužského potomka, pátá dynastie končí a nastává období nestability. Hledá se nový panovník, který „usmíří obě země“. Nakonec se jím
Jiří z Poděbrad vládl místo Pohrobka
historyplus.cz
Jiří z Poděbrad vládl místo Pohrobka
„Musíme ho tu zdržet,“ říká Jiří z Poděbrad v kruhu přátel. Ladislav Pohrobek, kterému zjara přísahal věrnost, teď na podzim přijel do Prahy. Plánuje se jeho korunovace, ale jde i o to dostat mladičkého krále pod svůj vliv. Jiří se už postará, aby zůstal déle než rok. Odjede až v listopadu 1454.   Na svět
Pro dobrou paměť trénujte mozek
panidomu.cz
Pro dobrou paměť trénujte mozek
Máte to na jazyku, a přitom si nemůžete vzpomenout. Čím to asi bude? Že by věkem? Možná jen svůj mozek málo trénujete. Každý z nás si dokáže zapamatovat mnohem víc, než si myslí. Nezáleží totiž ani tak na věku jako na trénovanosti mozku. Říkají to vědci, kteří mozek zkoumají již po desetiletí. Paměť se podle
Návrat Bernáškové k ex? Společná dovolená!
nasehvezdy.cz
Návrat Bernáškové k ex? Společná dovolená!
Herečka Jana Bernášková (43) ze seriálu ZOO, která si ještě před lety nemohla přijít s otcem své dcery Justýny (17) na jméno, s ním teď vyrazila na společnou dovolenou. S režisérem Davidem Drábkem (54
Šťavnatá barbeque žebírka
tisicereceptu.cz
Šťavnatá barbeque žebírka
Připravujete občerstvení na oslavu? Nezapomeňte připravit pikantní „barbekjů“ žebírka. Suroviny 2 kg hovězích žeber 1 lžíce uzené papriky 1 lžíce granulované cibule sůl, pepř Na omáčku
Česká republika zná nejlepší domácí vína roku 2024
iluxus.cz
Česká republika zná nejlepší domácí vína roku 2024
Branko Černý, ředitel největšího českého vinařského projektu Král vín, dnes slavnostně vyhlásil výsledky jeho soutěžní části. Do ní 165 českých a moravských vinařů přihlásilo celkem 1370 vín. • Abs
Interiérové stínění z textilních materiálů
rezidenceonline.cz
Interiérové stínění z textilních materiálů
Látky všech typů vnášejí do obytného prostoru příjemný pocit, současně nabízejí širokou škálu možností pro personalizaci a stylizaci interiéru. Ačkoli závěsy jsou často první volbou, existuje mnoho dalších možností, které stojí za zvážení. Jednou z hlavních výhod textilního stínění je jeho flexibilita s ohledem na aktuální zaměření konkrétního obytného prostoru. Materiály, jež jsou k dispozici
Armand Douglas Hammer: Temné fantazie krásného prince
epochaplus.cz
Armand Douglas Hammer: Temné fantazie krásného prince
Je hezký, urostlý, slavný a velmi bohatý. Dokonale splňuje všechny parametry moderního prince. Ale pozor! Je k mání jen pro opravdu otrlé princezny. Jeho představa kvalitního sexu zahrnuje svazování a kapku násilí. Navíc je možná kanibal. V případě amerického herce Armanda Douglase Hammera (*1986) byla Štěstěna značně rozdavačná. Armie se prostě uměl narodit. Jeho předkové nashromáždili obrovské