26. září 2020: Trevor Ross z města Inverness prý spatří lochnesskou příšeru poblíž části jezera, kde byla pozorována i dříve.
Domů     Náboženství a okultismus
Smaragd: Zelený skvost hlídající věrnost ve vztazích
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 3.2.2021
5.9tis
Smaragd je s láskou úzce spojován. Foto: emeraldheartlight.com
447
SDÍLENÍ
5.9tis
ZOBRAZENÍ

Smaragd je skutečně o významný kámen. Vždyť podle některých příběhů byl dokonce samotný svatý grál miskou vytvořenou z jednoho kusu smaragdu. Tento zelený drahokam se používá například k navození rovnováhy mysli, ale údajně dokáže i prozradit nevěru! 

Smaragd je s láskou úzce spojován. Foto: emeraldheartlight.com Smaragd může mít mnoho využití. Foto: porthole.com Smaragd je s láskou úzce spojován. Foto: stock.adobe.com Pro některá znamení horoskopu se smaragd hodí více. Foto: newsweek.com
Smaragd může mít mnoho využití. Foto: porthole.com

Vzácný zelený drahokam smaragd je ve šperkařství odedávna ceněn pro svou výjimečnou krásu. Údajně v sobě ale ukrývá i jinou moc než tu, která okouzluje náš zrak. Smaragd má člověku přinášet vnitřní rovnováhu a posouvat jeho vědomí na vyšší duchovní úroveň.

Jeho síla prý umocňuje umění naslouchání a porozumění druhým. Hodí se tak při nedostatku empatie a neshodách ve vztazích s blízkými lidmi. Tento kámen prý také potlačuje aroganci, tlumí vztek a tiší deprese a podobné chmurné stavy mysli.

Lze jej využít také při nedostatku tvůrčí inspirace a chuti do práce. Pomáhá i v případě problémů s pamětí. Mimo to se ale smaragd využívá i pro své účinky na tělesné zdraví člověka. V minulosti byl proslulý třeba při léčbě zraku.

Klenotníci sami přiznávali, že smaragdy brousí obzvláště dlouho, aby jejich zelený jas ulevil neustále tolik namáhaným očím šperkaře. Údajně má však pozitivní vliv i na žaludek a trávicí soustavu, epilepsii, virová onemocnění, revma a nespavost.

Dobrým alternativním pomocníkem může být také v boji s dlouhodobě obtěžujícími výkyvy krevního tlaku a problémy s nervy.

Smaragd je s láskou úzce spojován. Foto: stock.adobe.com

PŘÍTEL VĚRNÉ LÁSKY

Pyšní se některý z vašich šperků zasazeným smaragdem? Pak by se vám mohlo vyplatit pečlivě jej sledovat. Smaragdu je totiž přisuzována pozoruhodná a jinde nevídaná schopnost prozrazování nevěry. Říká se, že pokud vám je člověk, od kterého jste jej dostali, nevěrný, kámen se údajně zakalí, nebo i praskne.

Říká se, že smaragd s láskou úzce souvisí. Jeho působení má do mezilidských vztahů přinášet tolik žádoucí a přitom chybějící harmonii a poznání skutečného smyslu pevného partnerského soužití a nezištné lásky.

Smaragd však není jen kamenem lásky a porozumění. Ocení jej údajně i podnikatelé, kterým usnadňuje navazování prospěšných obchodních vztahů a přináší jim chladný úsudek. Ve středověké Evropě byl smaragd považován za talisman zajišťující vlivnost, bohatství a úspěch.

Pro perské učence zase symbolizoval věčný život v zaslíbeném ráji. Staří Egypťané byli přesvědčeni o tom, že pokud se útočící had podívá na smaragd, okamžitě oslepne!

Pro některá znamení horoskopu se smaragd hodí více. Foto: newsweek.com

POZOR NA ÚDRŽBU

Pokud se budeme zabývat spojením zvěrokruhu a drahých kamenů, smaragd je nejvhodnější pro jedince narozené ve znamení Raka a Býka. Na údržbu je pak smaragd poměrně náročný. Nejzávažnějším problémem těchto drahokamů je jejich citlivost na přímé světlo a náchylnost k praskání.

V péči o smaragd si tedy vystačíme jen s omýváním pod tekoucí vodou a krátkým nabíjením na nepřímém slunečním světle. Zcela nevhodné je ošetřování kamene ultrazvukem či párou.

Jitka Krulcová

Foto: emeraldheartlight.com, porthole.com, stock.adobe.com, newsweek.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 24.9.2022 384
Debata o proutkaření by jistě byla v mnohém barvitější, než politická show v předvečer významných voleb. Naším cílem však není hodnotit tuto metodu, ale podívat se, jak na takové proutkaření pohlížela katolická či protestanská církev. Není to pěkný pohled, navíc to v něm docela i páchne sírou! Proutkaření vzniklo již v dávné historii, kdy se s ním zacházelo […]
od Adriana Vojtíšková 22.9.2022 3.1tis
Pověstí o legendárních ptácích existuje celá řada. Některé jsou si podobné, přičemž nejčastěji připomínají pověst o Fénixovi. Jací mýtičtí opeřenci jsou známí v jiných kulturách?   BAR JUCHNE: Tvor, který zastíní sluneční zář První zmínku o tomto ptákovi nalezneme v židovském Talmudu. Jeho vejce mělo vypadnout z hnízda, zbořit na 300 cedrů a zaplavit 60 […]
od Mirek Brát 20.9.2022 2.8tis
Zánik templářského řádu je detailně popsán včetně procesu, při kterém byl zabaven řádový majetek. Říká se však, že velmistr Jacques de Molay ještě před svou tragickou smrtí určil čtyři vyvolené, kteří měli zajistit kontinuitu fungování řádu v jiných zemích. Obzvláště silně rezonuje legenda o útěku tisíců řádových rytířů do Skotska. Pro útěk templářů do Skotska existovaly […]
od Luděk Příhoda 18.9.2022 2.5tis
Píše se 24. červen 1981 a v tehdejším jugoslávském městečku Medžugorje dochází k projevům tajemných sil. Centrem dění se stává vrcholek Podbrdo, kde se zjeví nadpozemská bytost, jež se představuje jako Panna Maria.   Kostelní hodiny právě odbíjejí čtvrtou hodinu odpolední a čtrnáctiletý sirotek, mladinká Ivanka Ivankovićová, jíž před měsícem zemřela maminka, se vrací z procházky. Společnost jí […]
od Mirek Brát 17.9.2022 3.5tis
Když byla ve struktuře zdi starobylého normanského kostela v britské vesnici Tockenham objevena zazděná tajemná socha, nejprve se uvažovalo o tom, že jde o skulpturu svatého Kryštofa. Nakonec se však odborníci přiklonili k názoru, že jde o vypodobnění římského ochranného ducha známého pod označením genius loci. Ochranný duch genius loci byl ve starověkém Římě velmi […]