26. ledna 1966: Během dopoledne opouští dům v australském Adelaide Jane, Arnna a Grant Beaumontovi. Je jim mezi pěti až devíti lety. Nikdy se nenajdou.
Domů     Náboženství a okultismus
Smaragd: Zelený skvost hlídající věrnost ve vztazích
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 3.2.2021
5.9tis
Smaragd je s láskou úzce spojován. Foto: emeraldheartlight.com
447
SDÍLENÍ
5.9tis
ZOBRAZENÍ

Smaragd je skutečně o významný kámen. Vždyť podle některých příběhů byl dokonce samotný svatý grál miskou vytvořenou z jednoho kusu smaragdu. Tento zelený drahokam se používá například k navození rovnováhy mysli, ale údajně dokáže i prozradit nevěru! 

Smaragd je s láskou úzce spojován. Foto: emeraldheartlight.com Smaragd může mít mnoho využití. Foto: porthole.com Smaragd je s láskou úzce spojován. Foto: stock.adobe.com Pro některá znamení horoskopu se smaragd hodí více. Foto: newsweek.com
Smaragd může mít mnoho využití. Foto: porthole.com

Vzácný zelený drahokam smaragd je ve šperkařství odedávna ceněn pro svou výjimečnou krásu. Údajně v sobě ale ukrývá i jinou moc než tu, která okouzluje náš zrak. Smaragd má člověku přinášet vnitřní rovnováhu a posouvat jeho vědomí na vyšší duchovní úroveň.

Jeho síla prý umocňuje umění naslouchání a porozumění druhým. Hodí se tak při nedostatku empatie a neshodách ve vztazích s blízkými lidmi. Tento kámen prý také potlačuje aroganci, tlumí vztek a tiší deprese a podobné chmurné stavy mysli.

Lze jej využít také při nedostatku tvůrčí inspirace a chuti do práce. Pomáhá i v případě problémů s pamětí. Mimo to se ale smaragd využívá i pro své účinky na tělesné zdraví člověka. V minulosti byl proslulý třeba při léčbě zraku.

Klenotníci sami přiznávali, že smaragdy brousí obzvláště dlouho, aby jejich zelený jas ulevil neustále tolik namáhaným očím šperkaře. Údajně má však pozitivní vliv i na žaludek a trávicí soustavu, epilepsii, virová onemocnění, revma a nespavost.

Dobrým alternativním pomocníkem může být také v boji s dlouhodobě obtěžujícími výkyvy krevního tlaku a problémy s nervy.

Smaragd je s láskou úzce spojován. Foto: stock.adobe.com

PŘÍTEL VĚRNÉ LÁSKY

Pyšní se některý z vašich šperků zasazeným smaragdem? Pak by se vám mohlo vyplatit pečlivě jej sledovat. Smaragdu je totiž přisuzována pozoruhodná a jinde nevídaná schopnost prozrazování nevěry. Říká se, že pokud vám je člověk, od kterého jste jej dostali, nevěrný, kámen se údajně zakalí, nebo i praskne.

Říká se, že smaragd s láskou úzce souvisí. Jeho působení má do mezilidských vztahů přinášet tolik žádoucí a přitom chybějící harmonii a poznání skutečného smyslu pevného partnerského soužití a nezištné lásky.

Smaragd však není jen kamenem lásky a porozumění. Ocení jej údajně i podnikatelé, kterým usnadňuje navazování prospěšných obchodních vztahů a přináší jim chladný úsudek. Ve středověké Evropě byl smaragd považován za talisman zajišťující vlivnost, bohatství a úspěch.

Pro perské učence zase symbolizoval věčný život v zaslíbeném ráji. Staří Egypťané byli přesvědčeni o tom, že pokud se útočící had podívá na smaragd, okamžitě oslepne!

Pro některá znamení horoskopu se smaragd hodí více. Foto: newsweek.com

POZOR NA ÚDRŽBU

Pokud se budeme zabývat spojením zvěrokruhu a drahých kamenů, smaragd je nejvhodnější pro jedince narozené ve znamení Raka a Býka. Na údržbu je pak smaragd poměrně náročný. Nejzávažnějším problémem těchto drahokamů je jejich citlivost na přímé světlo a náchylnost k praskání.

V péči o smaragd si tedy vystačíme jen s omýváním pod tekoucí vodou a krátkým nabíjením na nepřímém slunečním světle. Zcela nevhodné je ošetřování kamene ultrazvukem či párou.

Jitka Krulcová

Foto: emeraldheartlight.com, porthole.com, stock.adobe.com, newsweek.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 26.1.2022 1
Některá místa již po staletí vzdorují snahám badatelů a odmítají vydat svá tajemství. Dávní i novodobější mistři se v nich skrze náboženskou, numerologickou či jinou symboliku snažili nahlédnout do mystických rovin lidské existence. Patří mezi ně i slavný francouzský Notre-Dame. Jedna z nejúchvatnějších gotických staveb světa, katedrála Notre-Dame v Paříži, vznikala v letech 1163–1345. Okolo […]
od Mirek Brát 22.1.2022 2.5tis
Deštné v Orlických horách je v zimních měsících vyhledávané lyžařské středisko. Příznivci sjezdové lyžování tu mohou nejen spoléhat na správně seřízená bezpečnostní vázání, ale mohou rovněž požádat o přímluvu za šťastný návrat z lyžovačky i „místní“ Pannu Marii Královnu (tzv. Deštenskou). Za historií Panny Marie-Deštenské musíme putovat až do přelomu osmnáctého a devatenáctého století. Tehdy […]
od Eva Soukupová 21.1.2022 2.6tis
Dlouho byla zatvrzelou skeptičkou se silným odporem k jakýmkoliv nadpřirozeným jevům. Po setkání s jistým médiem se ale její život obrátí naruby. Začne se plně věnovat magii, věštění a parapsychologii. Nejdříve jako kartářka a pak jako médium, které řeší zločiny.     V minulosti by byla americká parapsycholožka Noreen Renier (*1937) jistojistě považována za čarodějnici […]
od Pavel Polcar 21.1.2022 3.2tis
Lidé jsou toho přesvědčení, že když evoluce nabízí odpovědi na změny života, měla by také vysvětlovat i jeho vznik. I přes všemožná zjištění, jakými jsou nejrůznější adaptace v průběhu času, však evoluce dosud není schopna objasnit skutečný původ života. S evoluční teorií je možné nahlédnout o mnoho let zpět až k tzv. LUCA (Last Universal Common […]
od Adriana Vojtíšková 20.1.2022 2.8tis
Zajímá vás, kým byl mytický vlk Fenrir, jak se dělí padlí andělé, nebo zda měla Amerika skutečného superhrdinu? Čtěte dál…     OTÁZKA 1.: JAK SE ROZDĚLUJÍ PADLÍ ANDĚLÉ A DÉMONI? Toto členění démonů pochází od anglického okultisty Francise Barretta z přelomu 18./19. století. Právě on stanovil počet pekelných sborů na číslovku 9. Inspiroval se […]