Skip to content

Smrt Christophera Case: Zabila ho hrůza, nebo děsivá kletba?

Když se 18. dubna 1991 pětatřicetiletý Američan Christopher Case neukáže v práci, jeho přátelé vědí, že se něco strašného stalo. Christopher se totiž poslední dny něčeho nebo někoho strašně bál. Zapletl se mladík s temnými silami?

V americkém městě Seattle se na začátku devadesátých let odehrál případ, který dodnes vzbuzuje zájem záhadologů. Foto: wikimedia commons

Policie stojí před zamčenými dveřmi od apartmá Christophera Case (1956–1991) v americkém Seattlu. Volání na něj zůstává bez odezvy. Policisté odchází a vracejí se následujícího rána, protože se Case stále nikomu neozval.

Tentokrát jsou dveře k jejich překvapení pootevřené. Vstupují dovnitř a už tuší, že tíživé ticho nevěstí nic dobrého. Caseovo tělo najdou v koupelně. V prázdné vaně tam klečí, jako kdyby se modlil. Oči má vytřeštěné, je mrtvý.

Nemá na sobě jakékoliv známky poranění, uvnitř bytu je vše nedotčené a nejsou tam žádné stopy zápasu. Za to tu evidentně musel probíhat nějaký okultní rituál. Snažil se Case chránit sám sebe prostřednictvím černé magie?

Nebo se mu hrátky s ní staly osudnými?

KLETBA ZA ZRANĚNÉ CITY

Na místě činu je kolem Case srovnáno deset vyhořelých svící, podlaha je plná krucifixů. Těmi je posetý celý byt, stejně tak různými záhadnými amulety a talismany. Podél zdí a dveří se táhne nasypaná sůl tak, aby lemovala vnitřní prostor, před vchodovými dveřmi navíc tvoří jakýsi zvláštní geometrický obrazec.

Najdou se i knihy o čarodějnictví, černé magii a okultismu. Kde se v hudebním producentovi, který podle přátel nikdy nejevil zájem o cokoliv nadpřirozeného, tohle všechno vzalo? Odpověď je možná v dopisech, kde Case vypráví, co se mu přihodilo.

V San Franciscu měl schůzku s ženou, která o sobě říká, že je expertkou na starověkou egyptskou hudbu. Christopherovi se na ní ale něco nezdá a když mu pak dotyčná začne dělat milostné návrhy, odmítne.

Tím ji ale příšerně rozzuří. Řekne mu, že je čarodějnice a že na něj uvrhne kletbu!

Case se zřejmě snažil najít ochranu před kletbou v okultních knihách a rituálech. V jeho bytě byly nalezeny svíčky a obrazce na podlaze. Foto: shutterstock.com
ŽIVOT VE STRACHU

Caseův život se rychle změní v horor. Začíná prý u sebe doma vídat stínové bytosti, probouzí se s modřinami a nevysvětlitelnými drobnými řeznými ranami po těle. O náhlé proměně hovoří i jeho kamarádka Sammye Souder: „Říkal mi: ‚Jde po mně. Mám hrozný strach, tohle by mohla být moje smrt.‘ Vyprávěl, že na něj něco útočí celou noc, že se probouzí s malými řezanci na špičkách prstů.“ Case se doma přestává cítit bezpečně, přespává raději po hotelích.

V mezičase se snaží najít řešení v knihách o okultismu. Osloví i experty na paranormální jevy. Nikdo ho ale nebere příliš vážně. Case často volá svým přátelům, celý vyděšený tvrdí, že mu zbývá týden života.

Ti jsou jeho náhlým chováním znepokojeni, ale ne natolik, aby se mu pokusili nějak pomoci. Mohl ho vůbec někdo zachránit?

Policie našla tělo mrtvého Case ve vaně a pitva pak ukázala, že zemřel na infarkt. Mohlo jej něco vyděsit k smrti? Foto: kiro7.com
MOHL ZEMŘÍT HRŮZOU?

Pitva Christophera Case ukáže, že zemřel na infarkt. To je podivné z více důvodů. Předně šlo o mladého, zdravého muže, který byl ve skvělé kondici. Žil zdravě, nekouřil, nepil alkohol, v rodině neexistovaly žádné srdeční problémy.

Podle roztavených svíček to spíš vypadá, jako kdyby před jeho smrtí proběhl nějaký okultní rituál a on zemřel hned po jeho dokončení. Dostala ho tedy temná kletba neznámé ženy? Či se mu nepovedlo vyvolat ochranné kouzlo a místo toho k sobě pustil jakési démonické zlo?

Nebo natolik podlehl strachu a ženině přesvědčivé hrozbě, že z toho nakonec skutečně zemřel přirozenou cestou?

Autor článku: Jan Kukrál

Foto: slappedham.com, theartmad.com, collective-evolution.com, shutterstock.com, books google, wikimedia commons
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky magie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Utajený rozchod s vodákem?
nasehvezdy.cz

Utajený rozchod s vodákem?

Hvězda Sestřiček Kristýna...
Originální zázrak moderní architektury
rezidenceonline.cz

Originální zázrak moderní...

Uměleckým dílem v každém smyslu lze nazvat rezidenci,...
Rozhledna Krásenský vrch: Kamennou věž společnými silami vybudovala celá obec
epochanacestach.cz

Rozhledna Krásenský vrch:...

Cesta vzhůru po...
Už nejen hrubá a hladká…
epochalnisvet.cz

Už nejen hrubá a hladká…

Vyznáte se v moukách?  Na pultech se objevují...
Vnučka získala v tomto životě jen samé bonusy
skutecnepribehy.cz

Vnučka získala v tomto...

Petruška je talentovaná, krásná a...
Došlo na dobře utajený rozchod?
nasehvezdy.cz

Došlo na dobře utajený...

S MATĚJEM MATUŠKOU (41)...
Likvidace polské elity: Soutěž SS se sovětskou NKVD
epochaplus.cz

Likvidace polské elity:...

Zatímco se zbytky polské armády snaží utéct a...
Nová indukční varná deska s integrovaným odsavačem par od Miele
iluxus.cz

Nová indukční varná deska s...

Kombinace indukční varné desky a efektivního odsavače par...
Zakázané epizody dětských pořadů, které neměl nikdo vidět
epochaplus.cz

Zakázané epizody dětských...

Každý z vás má nejspíše svůj...
Nejlepší řízek na světě
panidomu.cz

Nejlepší řízek na světě

Samozřejmě řeknete, že ho uměla vaše maminka nebo...
Moderní technologie chrání kulturní památky
21stoleti.cz

Moderní technologie chrání...

Národní muzeum v Praze, hrad a zámek v Českém...
Čatní z paprik
tisicereceptu.cz

Čatní z paprik

V této skvělé omáčce se potkává sladkost...