Cestování v čase láká lidstvo již odnepaměti. Přestože oficiálně to možné není, tu a tam se objeví zvláštní svědectví lidí, kteří tvrdí, že se do minulosti či budoucnosti podívali. Někteří se tam prý ocitli spontánně, jiní měli k dispozici stroj času.
Může to být pravda? Podívejte se s námi na jeden zvláštní případ!
Podivný případ údajného cestování v čase je zaznamenán v roce 1950 v New Yorku. Dne 16. června se na slavném náměstí Times Square odehrává neobvyklá dopravní nehoda s tragickým koncem. Auto zde porazí zmateného chodce, který znenadání vběhl do silnice.
Náraz je tak silný, že muže na místě usmrtí. Už na první pohled je však dotyčný něčím zvláštní a záhada jeho původu tím ani zdaleka nekončí!
Co je zač?
Mužovo oblečení vypadá jako ze starého filmu a naprosto neodpovídá roční době. V teplých červnových dnech je poněkud neobvyklé, že muž má na sobě dlouhý černý kabát, hrubou vestu, košili s dlouhým rukávem a na nohou zvláštní boty, které se již dávno nenosí.
Nechybí ani klobouk na hlavě. Celé oblečení vypadá spíše jako z 19. století než z poloviny 20. století.
Policista, který ohledává tělo, vytahuje oběti dopravní nehody z kapsy u kalhot dávno neplatné peníze a několik starých vizitek s uvedeným jménem Rudolf Fentz. Nejzáhadnější je však dopis, který má muž u sebe.
Uvedená adresa se shoduje s adresou na vizitkách, na poštovním razítku je ale uveden rok 1876!
Marné hledání příbuzných
Policie se marně pokouší vyhledat příbuzné oběti kvůli identifikaci těla. Na adrese z vizitky žádného Rudolfa Fentze neznají. Zasáhne však náhoda. Vyšetřující detektiv se rozhodne kromě policejních archivů prohledat i telefonní seznamy a má štěstí.
V seznamu z roku 1939 nachází jméno Rudolf Fentz junior. Vydává se proto na uvedenou adresu, avšak nachází zde již pouze Fentzovu vdovu.
Detektiv jí poví o celém případu, načež mu vdova odpoví, že Rudolf Fentz byl otec jejího zemřelého manžela, který se za záhadných okolností ztratil jednoho zimního dne roku 1876. Fentz šel prý onoho večera na procházku, ze které se však již nevrátil.
Jeho tělo prý nebylo nikdy nalezeno. Jako důkaz ukazuje detektivovi Fentzovu fotku, na níž je ten samý muž, který roku 1950 zemřel pod koly auta na Times Square… Je to důkaz cestování v čase nebo jen dobře vymyšlený příběh?