3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Zabitá Elisa Lam: Stále mnoho nezodpovězených otázek
Zabitá Elisa Lam: Stále mnoho nezodpovězených otázek
od 19.5.2022
1.7tis
Proč dívka odešla z domova? Foto: השואה / Creative Commons / CC-BY-2.0
194
SDÍLENÍ
1.7tis
ZOBRAZENÍ

Psal se rok 2013 a tehdy jedenadvacetiletá studentka Elisa Lam byla prohlášená za nezvěstnou. Brzy po nahlášení se její tělo objevilo ve střešní nádrži na vodu v Los Angeles. Jak se tam dostalo?

Proč dívka odešla z domova? Foto: השואה / Creative Commons / CC-BY-2.0 Je možné že ji někdo vydíral? Foto: Shyamal / Creative Commons / CC-BY-SA-3.0 Co by donutilo mladou a zdravou dívku ukončit život takovým způsobem? Foto: Wilrooij / Creative Commons / CC-BY-SA-4.0 Hotel Cecil má další neobjasněný „zářez“. Foto: HalloweenNight / Creative Commons / CC-BY-SA-3.0

Tělo objevil pracovník údržby v hotelu Cecil poté, co se vypravil nádrž zkontrolovat pro časté stížnosti na divnou chuť vody a její nesnesitelný zápach.

Je možné že ji někdo vydíral? Foto: Shyamal / Creative Commons / CC-BY-SA-3.0
Je možné že ji někdo vydíral? Foto: Shyamal / Creative Commons / CC-BY-SA-3.0

Jen tak si tam plavalo tělo

Nakonec se ukázalo, že za zkaženou vodou stojí právě rozkládající se tělo Lam. Policie důkladně zkontrolovala kamerové záznamy a vyslechla všechny hosty v hotelu ubytované, ale nic zvláštního neobjevili.

reklama

Lam dříve neměla žádné potíže, ve škole se jí dařilo, drogy nebrala, ani rozbor vody neukázal žádné podivnosti. Na kamerách byla zachycena pouze studentka, nikdo ji nenutil k nádrži jít… Nebo ano?

Co by donutilo mladou a zdravou dívku ukončit život takovým způsobem? Foto: Wilrooij / Creative Commons / CC-BY-SA-4.0
Co by donutilo mladou a zdravou dívku ukončit život takovým způsobem? Foto: Wilrooij / Creative Commons / CC-BY-SA-4.0

Temná minulost hotelu

Cecil Hotel má celkem temnou historii. Během jeho existence v něm působili dva sérioví vrazi – Richard Ramirez a Jack Unterwefer. Došlo zde k mnoha vraždám i sebevraždám, a to i takovým, které nebyly nikdy objasněny.

reklama

V 50. a 60. letech z hotelových oken vyskočilo mnoho sebevrahů. Elisa Lam je tak dalším temným přírůstkem v hotelové historii. Její smrt nebyla nikdy objasněna a zřejmě už nikdy nebude.

Hotel Cecil má další neobjasněný „zářez“. Foto: HalloweenNight / Creative Commons / CC-BY-SA-3.0
Hotel Cecil má další neobjasněný „zářez“. Foto: HalloweenNight / Creative Commons / CC-BY-SA-3.0
Foto: Úvodní foto: השואה / Creative Commons / CC-BY-2.0
Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 383
24. února 2022 zahájilo Rusko rozsáhlou invazi na Ukrajinu. Během kyjevské ofenzivy, která začala první den bojů, se na sociálních sítích začala šířit videa stíhaček a  tvrzení o pilotovi, který sestřelil několik ruských letadel. Pak se objevilo tvrzení, že to byl pilot MiGu-29 přezdívaný "Kyjevský duch". Ukrajinské ministerstvo obrany nejprve tvrdilo, že Duch z Kyjeva by mohl být jedním z desí
od 2.12.2022 1.5tis
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola
od 1.12.2022 1.7tis
V závěru devatenáctého století začaly oblast západní Afriky děsit záhadné útoky. Těla obětí byla navíc zbavena části vnitřní orgánů. Letmé ohledání těl naznačovalo, že se tito nešťastníci stali cílem brutálního útoku velké kočkovité šelmy – leoparda. Pravda však byla mnohem temnější!   Koloniální úřady se snažily poskytnout nějaké logické v
od 30.11.2022 2.7tis
Moře čas od času vyplaví opravdové podivnosti, které se nedaří úplně jednoduše identifikovat. Tentokrát bylo na jedné brazilské pláži nalezeno cosi připomínající velkou kostlivou ruku. "Myslíme si, že to není člověk kvůli velikosti a množství kostí," říká Leticia Gomes Santiago, která strašidelnou část kostry objevila při procházce společně s přítelem. Ač by mohl někdo tipovat, že jde jen o něj
od 29.11.2022 2.7tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.