7. prosince 1941: Probíhá japonský útok na americkou základnu Pearl Harbor. Dodnes se spekuluje, že ho vyvolala sama americká vláda.
Domů     Strašidelné supermarkety: Zaplatíte hotově, kartou, nebo životem?
Strašidelné supermarkety: Zaplatíte hotově, kartou, nebo životem?
od 2.11.2022
2.8tis
I nákup v supermarketu se může proměnit v hororový zážitek. FOTO: Unsplash
313
SDÍLENÍ
2.8tis
ZOBRAZENÍ

Bezpečnostní kamery, výpovědi zaměstnanců i zákazníků, to vše přináší znepokojivá svědectví o tom, že mezi regály se možná občas nachází i něco, co v letácích se slevami nenajdeme… Něco děsivého!

I nákup v supermarketu se může proměnit v hororový zážitek. FOTO: Unsplash Řetězec potravin Market Basket. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

V roce 2019 městečko Wilmington v americkém Massachusetts žije svědectvím zaměstnankyně místních potravin Market Basket Christiany Bush (*1996). Studentka psychologie si tu přivydělává už od svých čtrnácti let, ale na směnu z 13. března jen tak nezapomene.

reklama

„Zrovna jsem v pekárenské části chystala dort, když jsem se otočila a spatřila tu ženu,“ otřásá se Bush při vyprávění. „Dívala se přímo na mě. Hodně stará paní, malá, s účesem jak ze začátku 20. století.

Přes sebe měla přehozený nějaký hábit, na hlavě čapku, byla bosá. Působila posmutněle a trochu naštvaně.“ Bush ji pozoruje asi dvě vteřiny, a když pohlédne stranou, žena je pryč.

Protože Christiana na duchy nevěří, ihned vyráží onu zvláštní paní hledat, jenže ta už nikde není.

Se svým zážitkem se Bush svěří na sociálních sítích a k jejímu překvapení se ozývá řada dalších lidí, přičemž všichni tvrdí, že záhadnou postavu už spatřili v obchodě také!

reklama

Od té doby mají zákazníci v Market Basket oči na stopkách a doufají, že se zařadí mezi šťastlivce, jež se setkají s nadpřirozenem. A co by sem ducha z tzv. viktoriánské éry mohlo lákat? Podle zástupkyně firmy Justine Griffin nejspíš nízké ceny!

Řetězec potravin Market Basket. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo
Řetězec potravin Market Basket. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Supermarket Safeway

Přímo uprostřed amerického San Francisca leží jedna z prodejen řetězce supermarketů Safeway.

Donedávna byla s čímkoliv děsivým spojována jen kvůli údajně příšerné kvalitě jejich značkové zmrzliny, ale v poslední době se začaly šířit zvěsti o něčem o dost strašidelnějším – o duchovi malého chlapce, kterého tu vídají zákazníci i zaměstnanci!

Má mu být asi 8 let, nejčastěji se ukazuje kolem půlnoci, tedy před zavírací dobou.

Zjevuje se na různých místech, někdy prý stojí v koutě a kouká do zdi, takže mu není vidět do tváře, jindy leží na zemi schoulený v poloze plodu, případně sedí s hlavou sklopenou a rukama si tiskne kolena. Co je zač tahle smutná drobná postavička?

reklama

Začátkem 20. století na ploše dnešního Safeway stával hotel, který vyhořel. Říká se, že ho majitel zapálil úmyslně, aby získal peníze z pojistky, podle jiné teorie měl mít problémy s místními gangstery.

Buď jak buď, nejčastěji se soudí, že právě v jeho plamenech mohl zemřít chlapeček, který od té doby zdejší prostory neopustil.

reklama
Související články
od 7.12.2022 1.4tis
Říká se, že děti jsou mnohem vnímavější vůči nehmatatelným a nezřídka nadpřirozeným fenoménům. To prý platí zejména v případě duchů či jiných neviditelných entit, na jejichž přítomnost ratolesti často zcela nevzrušeně upozorňují. Mají děti skutečně schopnost vidět věci, které očím dospělých unikají?   Ruby a imaginární kamarádka: Zobrazuje dětská kresba ducha těhotné dívky? Americká here
od 6.12.2022 2.1tis
Úsek dálnice D1 nazývaný u Devíti křížů u obce Domašov asi 20 kilometrů od Brna je podle mnohých motoristů i místních obyvatel doslova prokletý. Za časté nehody údajně může duch mrtvé nevěsty, který se zjevuje uprostřed vozovky. Je to přehledný úsek, vozovka je na rozdíl od mnoha jiných míst v Česku v dobrém stavu, a přesto jde o úsek častých nehod, z nic
od 6.12.2022 2.4tis
Při čtení a bádání o záhadách se setkáváme s celou řadou odborných termínů, které jsou dnes již pevně spjaty se světem nadpřirozena. Všichni je známe, víme, co znamenají. Víte ale, kdo s nimi přišel jako první? A že jde o lidi, jejichž příběhy jsou mnohdy stejně tajemné, jako paranormální jevy, kterými se zabývali? ENIGMA vám představí ty nezajímavější z nich!   Vincent Gaddis: BERMUDSKÝ
od 5.12.2022 2.6tis
Když byl Josh ještě na střední škole, často si s přáteli hráli nejrůznější hry. Jednou v noci však jejich pozornost upoutala deska Ouija.  „Zkoušeli jsme to už dříve a nikdy se nic pozoruhodného nestalo,“ popsal mladík. Obvykle měla hra pouze postrašit kamarády. Onehdy v noci ale nebyl nikdo krom sedmi přátel doma. A tehdy deska „promluvila“… M
od 3.12.2022 2.9tis
Černá Volha, tak se říká městské legendě rozšířené v Polsku, Rumunsku, Maďarsku, Rusku, Bělorusku, na Ukrajině, v Řecku a Mongolsku především v 60. a 70. letech 20. století. Vypráví o vozu GAZ-21 nebo GAZ-24, který byl údajně používán k únosům a vraždám lidí. Podle různých verzí jím jezdila komunistická tajná policie, ruská mafie, satanisté nebo sám Satan. Legenda nejspíš souvisí s faktem, že t