26. září 2020: Trevor Ross z města Inverness prý spatří lochnesskou příšeru poblíž části jezera, kde byla pozorována i dříve.
Domů     Paranormální jevy
Strašidelný bar The Gravediggers sousedí se hřbitovem!
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 14.9.2022
3.0tis
V baru se často zastavují smuteční hosté, foto Pixabay
341
SDÍLENÍ
3.0tis
ZOBRAZENÍ

Hřbitov Glasnevin v Dublinu je největším pohřebištěm v Irsku a podle odhadů tu odpočívá již více než milion nebožtíků. Není tedy divu, že se duchové některých z nich čas od času vydají do hospody, která se hřbitovem sdílí jeho zeď.

V baru se často zastavují smuteční hosté, foto Pixabay Glasnevin je největší hřbitov v Irsku, foto William Murphy / Creative Commons / CC BY-SA 2.0 Duchové prý způsobují poruchy platebního terminálu, foto Pixabay

Zprovozněn byl v roce 1832 a jen o rok později je do hřbitovní zdi vestavěna hospoda nesoucí jméno svého prvního majitele Johna Kavanagha. Místní ji ale znají spíše pod názvem The Gravediggers, tedy Hrobaři.

Díky svému poněkud morbidnímu umístění se zařízení oblíbenou zastávkou pro smuteční hosty na cestě na pohřeb nebo z pohřbu. A je to také nejspíš příčina občasných setkání s duchy.

Mnoho jich zaznamenává Kavanaghova rodina, která bydlí v horním patře budovy a podnik si předává z pokolení na pokolení.

V době, kdy podnik vede Eugene Kavanagh, jeho sedmnáctiletá dcera Anna Kavanagh ve svém pokoji jedné noci spatřuje přízrak mladé dívky ve staromódním oblečení z počátku 20. století.

„Pořád jsem mrkala a mrkala a rychle si uvědomila, že jsem stále vzhůru,“ vzpomíná Anne. „Byla tam, v bílé noční košili s nařaseným límečkem, naducanými rameny a dlouhými rukávy. Jen se na mě usmála a byla hned pryč.“ Šlo o ducha někoho, kdo byl kdysi pochován na hřbitově Glasnevin?

Glasnevin je největší hřbitov v Irsku, foto William Murphy / Creative Commons / CC BY-SA 2.0

HOSTÉ ZE ZÁHROBÍ

Mrazivá svědectví podávají také zákazníci podniku. V 70. letech minulého století tu byl opakovaně spatřován duch staršího pána v tvídovém oblečení, který seděl na konci baru, popíjel pivo a pak se na konci zavírací doby vytratil.

Občasná zjevení jsou zaznamenávána i nyní, někteří pozůstalí například spatřují své zesnulé blízké, které na hřbitově pochovali. Ve dne i v noci se tu také ozývají zvláštní zvuky a hostinský se musí potýkat s častými nevysvětlitelnými poruchami platebního terminálu, když hosté chtějí platit kartou.

Eugene Kavanagh dokonce nechává do hospody pozvat psychotroniky a vyšetřovatele záhadných jevů, kterým se údajně daří zdejší paranormální aktivity zaznamenat. Způsobují tyto jevy nebožtíci pohřbení těsně za domem?

Duchové prý způsobují poruchy platebního terminálu, foto Pixabay
Foto: Pixabay a CC
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 24.9.2022 2.2tis
Přízračná plavidla, takzvané lodě duchů, se zjevují ve všech světových oceánech. Patří k nim i plachetnice zmiňovaná v amerických folklorních legendách. Místo jejího jména se nám dochovala pouze identita kapitána. Byl to don Sandovate. Se svojí lodí je těsně spojený, a to doslova! Doba objevování, potažmo dobývání Nového světa, byla v Evropě příležitostí pro množství dobrodružných povah. Patřil […]
od Mirek Brát 23.9.2022 2.4tis
Rok 1948 byl nervózní dobou nejen v našich zeměpisných šířkách, ale i ve Spojených státech. Rozbíhala se epocha studené války, a tak klidu nepřidalo, když se u přísně střežených laboratoří v Los Alamos objevily záhadné světelné úkazy. Přiletěli jimi na exkurzi sovětští špióni, nebo se pod prsty tamních vědců chtěli podívat jejich mimozemští kolegové? Podivná létající zelená […]
od Eva Soukupová 23.9.2022 2.8tis
Hora, na které se údajně začaly psát dějiny českých zemí, je obklopena řadou pověstí a záhad. V okolí Řípu bývají často pozorovány podivné světelné jevy a piloti malých letadel při přeletu nad Řípem údajně zaznamenávají nevysvětlitelné poruchy přístrojů. Nad plochou krajinou Středočeské tabule vystupuje už z velké dálky viditelný 455 metrů vysoký kopec. Tím je […]
od Eva Soukupová 21.9.2022 3.0tis
Podle přesvědčení rozšířeného zejména mezi parapsychology jsou děti citlivější vůči všemožným paranormálním jevům. Dokáží například vidět duchy a jiné nehmotné entity, což často děsí nejen je, ale i jejich rodiče. Setkání, které v dětství prožila dnes již dospělá Diane Davis, je ale jiné než ta ostatní.     Setkání s nadpřirozenou entitou, které popsala dnes […]
od Dalibor Vrána 21.9.2022 3.2tis
Pokud chcete strávit noc jako v hororu, stačí se podle všeho ubytovat v hotelu Fort Garry, který najdete v kanadském městě Winnipeg. Konkrétně by měl být vaším cílem pokoj č. 202, protože zdejší nadpřirozené jevy jsou jako z fantazie spisovatele Stephena Kinga (*1947)! Okolo roku 1920 tu tráví svatební noc páreček novomanželů. Co čert nechtěl, […]