3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Tajemná halloweenská úmrtí slavných osobností
Tajemná halloweenská úmrtí slavných osobností
od 23.11.2022
3.0tis
Hrob Harryho Houdiniho. FOTO: Anthony22 / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
307
SDÍLENÍ
3.0tis
ZOBRAZENÍ

31. říjen, Halloween, je dnem, kdy za neobvyklých okolností umírá několik slavných osobností. Patří mezi ně legendární mistr úniků Harry Houdini (1874–1926), ale není zdaleka jediný…

Hrob Harryho Houdiniho. FOTO: Anthony22 / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 Patří Houdini k obětem temné aury Halloweenu? FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Tento původem maďarský iluzionista a eskamotér je ve své době obdivovanou celebritou. Ve 20. letech mu umírá matka a to v něm probouzí zájem o nadpřirozeno.

reklama

Se svou manželkou Bess (1876–1943) si i domluví tajný signál, kterým si, pokud jeden z nich zemře, mají dát vědět, že existuje i život po životě.

Tuto příležitost dostává Houdini dřív, než by sám čekal, v pouhých 52 letech umírá dne 31. října 1926. Stává se tak zřejmě na následky několika ran pěstí do břicha, které si nechal dát při jednom ze svých vystoupení.

Bess pojilo s manželem veliké pouto, od té doby se ho snaží kontaktovat do záhrobí celé roky. Marně. A tak se skokem ocitáme v dalším halloweenském dni. Je 31. říjen 1936, přesně deset let od Houdiniho smrti.

Po nesčetných marných pokusech Bess oficiálně oznamuje, že končí se snahou o spojení se svým milovaným zesnulým Harrym. Při jejím odchodu se ale přímo u domu, kde seance probíhala, rozpoutává obrovská zuřivá bouře!

reklama

Duní hromy, létají blesky a všichni jsou totálně zmáčení. Jak náhle bouře začala, tak zase i skončí. Zajímavé je, že se neobjevila nikde jinde. Bylo to znamení, na které Bess tak toužebně čekala?

Patří Houdini k obětem temné aury Halloweenu? FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo
Patří Houdini k obětem temné aury Halloweenu? FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Další slavní umírají

31. října 1993 končí život jednoho z nejnadějnějších herců své generace, Američana Rivera Phoenixe (1970–1993). Osudného večera přijíždí do losangeleského klubu Viper Room, patřícího v té době Phoenixovu kamarádovi a kolegovi z branže Johnny Deppovi (*1963).

reklama

Společně zde odehrají koncert, ale Phoenix se necítí dobře. Ví se o něm, že má velké problémy s drogami, ale situace nevypadá tak zle, Phoenix se jde vydýchat ven, na vzduch. Tam ale náhle kolabuje a o něco později v nemocnici umírá.

Phoenix byl mimo jiné nazývaný novým Jamesem Deanem (1931–1955) a jak víme, i Dean zemřel zbytečně a předčasně. Můžeme jen doufat, že další „nový James Dean“ bude mít větší štěstí.

31. října 1984 je svojí vlastní ochrankou zavražděna indická politička Indira Gándhí (1917–1984), v roce 1999 zvolená v hlasování BBC Ženou tisíciletí. Dodnes jediná žena, která kdy stála v čele Indie, pronese den před svým zavražděním tato znepokojivá slova:

„Dnes jsem naživu, ale zítra už tu být nemusím. Budu sloužit své zemi do posledního dechu, a když zemřu, každá kapka mé krve Indii učiní silnější…“ Jako kdyby předpověděla vlastní smrt.

Po třech výstřelech klesá k zemi v zahradách své rezidence a krve je kolem opravdu hodně. I ona vydechuje naposledy 31. října, na Halloween. Proč právě tento den přitahuje tolik děsivých událostí, které navíc mají tajemné okolnosti?

Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2022 1.1tis
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola
od 1.12.2022 1.4tis
V závěru devatenáctého století začaly oblast západní Afriky děsit záhadné útoky. Těla obětí byla navíc zbavena části vnitřní orgánů. Letmé ohledání těl naznačovalo, že se tito nešťastníci stali cílem brutálního útoku velké kočkovité šelmy – leoparda. Pravda však byla mnohem temnější!   Koloniální úřady se snažily poskytnout nějaké logické v
od 30.11.2022 2.5tis
Moře čas od času vyplaví opravdové podivnosti, které se nedaří úplně jednoduše identifikovat. Tentokrát bylo na jedné brazilské pláži nalezeno cosi připomínající velkou kostlivou ruku. "Myslíme si, že to není člověk kvůli velikosti a množství kostí," říká Leticia Gomes Santiago, která strašidelnou část kostry objevila při procházce společně s přítelem. Ač by mohl někdo tipovat, že jde jen o něj
od 29.11.2022 2.6tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.
od 28.11.2022 2.9tis
Bizarní příběh zaznamenaný v Anglii roku 1912 popisuje neobyčejný případ spontánního a zcela jistě nechtěného přesunu v čase. Ve vlaku do Londýna se náhle objevil a poté zase zmizel záhadný cestující – muž z minulosti.     K velkému štěstí hlavního aktéra trvá jeho nedobrovolné cestování v čase jen krátce, přesto je svým zážitkem těžce poz