3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Voodoo kněžka Julia White: Přinesla zkázu celé vesnici?
Voodoo kněžka Julia White: Přinesla zkázu celé vesnici?
od 23.11.2022
3.1tis
Močály Manchac obklopuje řada temných pověstí, foto Pixabay
325
SDÍLENÍ
3.1tis
ZOBRAZENÍ

V okolí města New Orleans oblasti se dříve dobře dařilo kněžkám voodoo, které jsou prý zodpovědné za paranormální jevy zaznamenávané ve zdejších močálech. Nejstrašnější událost má prý na svědomí Julia White. Ta po své smrti měla způsobit obří pohromu a zabít tak stovky nevinných.

Močály Manchac obklopuje řada temných pověstí, foto Pixabay Voodoo kněžky byly v New Orleans celkem oblíbené, foto Pixabay Okolí smetla náhlá povodeň, foto Pixabay V močálech se dodnes odehrávají strašidelné jevy, foto Pixabay

Močály Manchac se rozkládají na velké části amerického státu Louisiana u jezer Maurepas a Pontchartrain. Přes druhý z nich vede do města New Orleans nejdelší most na světě.

reklama

To je zřejmě jedna z prvních věcí, kterou se člověk dozví, když se začne o město založené francouzskými kolonisty zajímat. Až o něco později může narazit na temné legendy, které močály obklopují.

Často se týkají působení zdejších voodoo kněžek, mezi nimiž se objevuje také obávaná Julia White (†1915).

Voodoo v New Orleans

V New Orleans se brzy po jeho založení začnou usazovat dvě různé skupiny obyvatel ze dvou naprosto odlišných světů.

reklama

Ti první jsou bohabojní francouzští kolonisté, přesvědčení křesťané, kteří si velice zakládají na své víře a nehodlají v tom nijak polevovat ani na novém kontinentu. Druhou skupinou jsou pak jejich černošští otroci, které si dovezli.

Ani oni se svých kořenů a tradic nehodlají vzdát a své náboženství či rituály s ním spojené udržují stále naživu.

K nim se později přimíchají uprchlíci z Haiti, kteří v New Orleansu nacházejí nový domov poté, co je z vlasti vyžene revoluce probíhající v letech 1791–1804. Haitští do Ameriky přivážejí voodoo, a to si zde získává překvapivě silnou oblibu dokonce i mezi bílými obyvateli města.

Zejména v 19. století je voodoo skutečně prominentní záležitostí. Na vrcholných příčkách hierarchie stojí voodoo kněžky, které dohlížejí na pořádky uvnitř tamní černošské komunity.

Jak se k tomu krátce po skončení honů na čarodějnice postaví obyvatelé s evropskými kořeny?

Voodoo kněžky byly v New Orleans celkem oblíbené, foto Pixabay
Voodoo kněžky byly v New Orleans celkem oblíbené, foto Pixabay

Všichni zemřete!

Kněžky voodoo obvykle obývající osamocené chatrče za městem jsou překvapivě respektované i bílými měšťany a mají v New Orleansu obrovský vliv.

reklama

Jejich služby nezřídka vyhledávají politici, soudci, právníci, podnikatelé a bohatí vlastníci půdy a konzultují s nimi důležitá životní či obchodní rozhodnutí. Pak se ale v oblasti objeví jedna, která nevzbouzí nic jiného než strach a odpor.

Její jméno je Julia White. Říká se o ní, že je vynikající věštkyní. Její kouzla mají opravdu silnou moc, jenže lidé se jí raději vyhýbají. Většinu svého času totiž tráví tím, že vysedává na verandě svého domu v močálech Manchac, odkud děsí náhodné kolemjdoucí.

Dští nadávky, vrhá na ně zlé pohledy a dělá podivná gesta. Často také vykřikuje proroctví o blížící se zkáze okolních měst, která na oblast dolehne po její smrti. V nich se naprosto vyžívá.

„Jednoho dne zemřu a všechny vás vezmu s sebou!“ hrozí těm, co se přiblíží voodoo kněžce na doslech. Jde o věštbu, nebo snad kletbu, kterou na místo žena uvrhla?

Okolí smetla náhlá povodeň, foto Pixabay
Okolí smetla náhlá povodeň, foto Pixabay

Proroctví se naplňuje

Julia White ke zděšení obyvatel manchackých močálů a okolních osad umírá v roce 1915. Tou dobou už zřejmě neexistuje nikdo, kdo by o zlověstných proroctvích o její smrti neslyšel.

Ona sama si slova, že s ní zemřou i všichni ostatní, v posledních dnech před smrtí prý prozpěvuje pořád dokola. Není se tak čemu divit, že jak se zpráva o skonu místní voodoo kněžky šíří, přibývají obavy z blížící se tragédie.

Julii White je vypraven velký pohřeb. Na poslední rozloučení s obávanou čarodějnici proudí davy z širokého okolí, hnány jsou strachem a nadějí, že když se ukážou na pohřbu, budou jejich životy ušetřeny.

Jenže se stane pravý opak a proroctví se do puntíku naplní. V den pohřbu se totiž přes Louisianu přežene silný hurikán a na jezeře se vzedme obrovská přívalová vlna, která zaplaví přeplněnou obřadní síň a do posledního stavení smete tři přilehlé obce!

Pohřeb Julie White prý nikdo nepřežil, o život přijde několik stovek lidí. Věděla stará čarodějnice, co se po její smrti odehraje? Pokud ano, rozhodně neměla v úmyslu být ve svých hrozbách konkrétní a varovat tak místní, aby si zachránili život.

Děsivé močály

Po katastrofě končí těla obětí i tělo voodoo kněžky neobřadně pohřbena v masovém hrobě v močálech. Manchac dodnes děsí nejen svou pochmurnou atmosférou, ale i širokou škálou paranormálních jevů, které se tu odehrávají.

Málokoho nejspíš překvapí, že nejsilnější projevy tajemných sil jsou zaznamenány právě u chatrče Julie White. Ozývají se tu podivné zvuky, zjevují se tajemná světla. Narazit prý lze i na zjevení samotné Julie White.

Často je také její kletbě kladen za vinu kolaps mostu přes Manchac v roce 1976, při němž několik vozů zmizí pod hladinou jezera. Mohla za to skutečně dávno mrtvá čarodějnice, nebo byla tentokrát viněna neprávem?

V močálech se dodnes odehrávají strašidelné jevy, foto Pixabay
V močálech se dodnes odehrávají strašidelné jevy, foto Pixabay

Přichází jako rougarou?

Vůbec nejděsivější je tvrzení, že se kněžka v blízkosti své chatrče zjevuje v podobě vlkodlaka. „Do dnešního dne bylo zaznamenáno mnoho zpráv od lidí, kteří v noci v místech slyšeli děsivé pronikavé vytí.

Některé dramatické zprávy dokonce vyprávějí o monstru, které honí auta po silnici nebo zabíjí dobytek,“ potvrzuje americký publicista Brent Swancer. Močál Manchac má přitom být domovem hrůzného tvora, kterému místní říkají rougarou.

Tvor s lidským tělem porostlým tmavou srstí je údajně zodpovědný za několik nezvěstných občanů a potrhaný dobytek místních farmářů. Je to snad vražedný přízrak Julie White?

Podle jiné verze příběhu zdejšího vlkodlaka při svém rituálu nešťastnou náhodou stvoří jiná voodoo kněžka Marie Laveau. Ať už je za chlupaté monstrum zodpovědný kdokoliv, bývá v močálech spatřeno dodnes.

Foto: Pixabay
Štítky:
Lokalita:
reklama
Související články
od 1.12.2022 856
Pentagram je notoricky známý symbol, v minulosti měl ale několik jiných významů než s jakými si ho spojujeme dnes. Máme si na něj dávat pozor nebo nás může chránit?   Pravěký člověk kreslí na stěnu jeskyně mamuta. Na té představě není nic zvláštního. Někoho by ale mohlo překvapit, kdyby stejný zarostlý předchůdce dnešních lidí ohořelým klackem nam
od 1.12.2022 2.2tis
I antické Řecko má své tajné společnosti, zasvěcení a kulty. Nejznámější z nich jsou eleusinská mystéria, která zahrnovala vyčerpávající celonoční rituály spojené s pitím omamných nápojů. Najdeme ale i kulty mnohem temnější, které vyžadovaly od účastníků o poznání větší oběti – například vlastnoruční kastraci! Když se řekne náboženství starého Řeck
od 29.11.2022 2.8tis
Stále další archeologické nálezy na našem území dosvědčují plány starověkého Říma vytvořit severně od Dunaje novou římskou provincii. Pronikání římských legií do oblasti Moravy začalo již za vlády císaře Tiberia a vrcholilo v časech panování císaře Marca Aurelia. Záhadou zůstává, zda se na naše území tehdy dostaly i tajné rituály související s uctíváním exotického boha Mithry? [gallery ids="112
od 29.11.2022 3.0tis
 Ačkoliv by ji na vlastní oči měl spatřit každý věřící, za dveře svatyně se téměř nikdo nedostane. Posvátnou stavbu s nejistou minulostí obklopuje řada tajemství. Není známo, kdo ji vybudoval či k jakému účelu a mnoho otázek obestírá také záhadný černý kámen zasazený ve zdi svatyně. Když se muslim modlí, otáčí se vždy čelem k Mekce, posvátnému městu islá
od 25.11.2022 3.1tis
O tom, že sexuální energie a libido má nad lidmi velkou moc, není třeba pochybovat. Bylo by proto podivné, kdyby se toho temné bytosti nepokusily využít. Zejména proto, že náboženské předsudky podporované řadou církví v lidech dlouhodobě vyvolávaly strach ze sexuality. Vštěpování negativních pocitů ze sexu a potěšení je spolehlivou cestou, jak otevřít dveře bytostem, které nás pohltí. Počáteční