5. prosince 1945: V oblasti bermudského trojúhelníku mizí pětičlenná letka amerických torpédových bombardérů Avenger.
Domů     Tajemná hospoda Banshee Labyrinth: Zjevil se tu přízrak oznamující smrt?
Tajemná hospoda Banshee Labyrinth: Zjevil se tu přízrak oznamující smrt?
od 4.8.2022
2.4tis
Banshee svým kvílením oznamuje smrt, foto W.H. Brooke / Creative Commons / Volné dílo
244
SDÍLENÍ
2.4tis
ZOBRAZENÍ

Hostinec ve skotském Edinburghu je domovem hned několika různých přízraků. Údajně tu straší duchové čarodějnic, které byly mučeny ve sklepení pod budovou, a zjevil se tu také kvílivý přízrak smrti z irského folkloru.

Banshee svým kvílením oznamuje smrt, foto W.H. Brooke / Creative Commons / Volné dílo Banshee svým kvílením oznamuje smrt, foto W.H. Brooke / Creative Commons / Volné dílo Bar stojí nad proslulým edinburským sklepením, foto Kjetil Bjørnsrud / Creative Commons / CC BY 2.5

Lidé, kteří v tomto navenek malebném podniku pracují a navštěvují ho, hlásí nejrůznější nadpřirozené jevy, od sklenic létající po místnosti až po strašidelné zvuky, které lze uprostřed noci slyšet na chodbách.

reklama

Jeden z nejděsivějších zážitků popsal majiteli hospody dělník, který tu před lety pracoval na rekonstrukci. Muž v zavřené hospodě spatřil plačící ženu se skloněnou hlavou.

Když se k ní přiblíží, zjevení zvedne hlavu a odhalí tak bledou tvář s prázdnými očními důlky. Její výkřik, při kterém tuhne krev v žilách, dělníka přiměje ke zběsilému útěku.

O pár minut později muži zazvoní telefon a hlas na druhém konci mu oznámí úmrtí člena rodiny. Mohou spolu obě události souviset?

Majitel hospody věří, že se dělník setkal s banshee, což je v irské mytologii přízrak smrti zjevující v ženské podobě, který svým kvílením ohlašuje úmrtí někoho blízkého. Po tomto incidentu se také rozhodne přejmenovat hospodu na Banshee Labyrinth.

Banshee svým kvílením oznamuje smrt, foto W.H. Brooke / Creative Commons / Volné dílo
Banshee svým kvílením oznamuje smrt, foto W.H. Brooke / Creative Commons / Volné dílo

STRAŠIDELNÉ PODZEMÍ

Příčina zdejších strašidelných jevů zřejmě tkví v dávné historii místa, na němž byla hospoda postavena.

Banshee Labyrinth totiž stojí přímo v části nechvalně proslulých edinburských sklepení, která kdysi sloužila jako úkryt pro nejrůznější násilníky a zločince včetně zlodějů, vrahů a dokonce i lovců čarodějnic.

reklama

Nedaleko se nachází také bývalé sídlo místního tyrana lorda Edwardse ze 16. století, což je podle mnohých dalším vysvětlením přízraků. Lord Edwards si do svého domu vodil ženy, které podezříval z čarodějnictví, a mučil je, aby se přiznaly.

Předpokládá se, že některá zjevení, která návštěvníci hospody vídají, jsou právě tyto ukřivděné ženy, které byly neprávem obviněny z čarodějnictví a poté odsouzeny k smrti bez možnosti odvolání nebo útěku. Zanechala tu minulost místa nesmazatelnou stopu?

Bar stojí nad proslulým edinburským sklepením, foto Kjetil Bjørnsrud / Creative Commons / CC BY 2.5
Bar stojí nad proslulým edinburským sklepením, foto Kjetil Bjørnsrud / Creative Commons / CC BY 2.5
Foto: Creative commons
Lokalita:
reklama
Související články
od 5.12.2022 290
Když byl Josh ještě na střední škole, často si s přáteli hráli nejrůznější hry. Jednou v noci však jejich pozornost upoutala deska Ouija.  „Zkoušeli jsme to už dříve a nikdy se nic pozoruhodného nestalo,“ popsal mladík. Obvykle měla hra pouze postrašit kamarády. Onehdy v noci ale nebyl nikdo krom sedmi přátel doma. A tehdy deska „promluvila“… M
od 3.12.2022 2.2tis
Černá Volha, tak se říká městské legendě rozšířené v Polsku, Rumunsku, Maďarsku, Rusku, Bělorusku, na Ukrajině, v Řecku a Mongolsku především v 60. a 70. letech 20. století. Vypráví o vozu GAZ-21 nebo GAZ-24, který byl údajně používán k únosům a vraždám lidí. Podle různých verzí jím jezdila komunistická tajná policie, ruská mafie, satanisté nebo sám Satan. Legenda nejspíš souvisí s faktem, že t
od 2.12.2022 2.6tis
Může člověk při transplantaci srdce přijmout i chuť vraždit? Ve Španělsku to raději nehodlají riskovat. Za všechny mluví případ vraha Juana Carlose Alfara. Ten se zastřelí zabarikádovaný ve svém domě v roce 2012 poté, co spáchá dvojnásobnou vraždu ve vesnici Salobral. Americký sériový zabijá
od 2.12.2022 3.1tis
Popularita proutkaření neustále stoupá, nyní se s virgulí hledají například nemoci v lidském těle. Údajně se může proutkařem stát každý z nás. Otestujte se, zda máte talent! Na začátek budete potřebovat svou vlastní virguli. Důležité je, že se vůbec nemusí jednat o dřevěnou vidlici, každému proutkaři vyhovuje jiný nástroj, materiál i tvar, někteří
od 30.11.2022 2.8tis
Je noc. Dům je tichý, všichni už spí. V tom se pomalu otevřou dveře pokoje, ozve se slabé zavrzání. Opatrné kroky. Mladá žena, která tu leží na posteli, se posadí na posteli. To, co se stane vzápětí, si bude pamatovat celý život. Žena v pokoji je 24letá Eva Kočová. Zamžourá do tmy ke knihovně, kde kdosi postává: „Tati, ty si jdeš pro knížku? Tak já ti rozsvítím.“ Podobná příhoda by nebyla ničím