3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Tajemný dům v Opavě: Kdo se zabydlel na půdě?
Tajemný dům v Opavě: Kdo se zabydlel na půdě?
od 12.1.2022
2.9tis
Podle expertů se skutečně ve starém domě mohl vyskytovat duch. Foto: Pixabay
317
SDÍLENÍ
2.9tis
ZOBRAZENÍ

Jaroslav Štencl bydlel v přízemí dnes už zbouraného domu v Rolnické ulici v Opavě, kde žil spolu s rodiči, o patro výš bydlela jeho sestra s rodinou.

Podle expertů se skutečně ve starém domě mohl vyskytovat duch. Foto: Pixabay Duchové se často drží míst, kde naposledy vydechli. Foto: Pixabay Takovýchto záznamů je v historii celá spousta. Foto: Pixabay Bohužel neexistují žádné hmatatelné důkazy. Foto: Pixabay

Štencl ji často navštěvoval, když potřebovala pohlídat děti. „Téměř vždy nás ale vzbudil hluk, který přicházel stropem z půdního prostoru. Znělo to, jako když se po podlaze válí koule nebo těžké kovové sudy,“ vzpomíná Štencl.

Duchové se často drží míst, kde naposledy vydechli. Foto: Pixabay
Duchové se často drží míst, kde naposledy vydechli. Foto: Pixabay

Nevysvětlitelné kroky

Zvuky si nikdo neuměl vysvětlit, vždyť přes půdu vedly dřevěné trámy, a tak bylo nemožné, aby se tam mohlo cokoliv kutálet. „Byl to neuvěřitelný rachot naprosto nejasného původu,“ popsal Štencl.

reklama

Zvuky mnohdy zřetelně připomínaly kroky, jež sestupovaly po schodech a přes předsíň zvuk pokračoval na verandu. „Nemohla to být halucinace nebo sen. Slýchávali jsme to všichni, kteří jsme tam přespávali,“ sdělil bývalý nájemník.

Takovýchto záznamů je v historii celá spousta. Foto: Pixabay
Takovýchto záznamů je v historii celá spousta. Foto: Pixabay

Dosud neobjasněno

Rodina se později odstěhovala na opačný konec města. Jednoho dne je ale přišla navštívit nová majitelka domu s dotazem, co to je za zvuky. „Maminka ji uklidňovala, že to nic není. Jen kravál, který ale lidem neublíží,“ uzavřel Štencl.

reklama

Nakonec se noví majitelé rozhodli dům zbourat a na jeho místě postavit nový, zda se tím jejich problém vyřešil není známo.

Bohužel neexistují žádné hmatatelné důkazy. Foto: Pixabay
Bohužel neexistují žádné hmatatelné důkazy. Foto: Pixabay
Foto: Úvodní fotka: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 489
24. února 2022 zahájilo Rusko rozsáhlou invazi na Ukrajinu. Během kyjevské ofenzivy, která začala první den bojů, se na sociálních sítích začala šířit videa stíhaček a  tvrzení o pilotovi, který sestřelil několik ruských letadel. Pak se objevilo tvrzení, že to byl pilot MiGu-29 přezdívaný "Kyjevský duch". Ukrajinské ministerstvo obrany nejprve tvrdilo, že Duch z Kyjeva by mohl být jedním z desí
od 2.12.2022 1.6tis
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola
od 1.12.2022 1.7tis
V závěru devatenáctého století začaly oblast západní Afriky děsit záhadné útoky. Těla obětí byla navíc zbavena části vnitřní orgánů. Letmé ohledání těl naznačovalo, že se tito nešťastníci stali cílem brutálního útoku velké kočkovité šelmy – leoparda. Pravda však byla mnohem temnější!   Koloniální úřady se snažily poskytnout nějaké logické v
od 30.11.2022 2.7tis
Moře čas od času vyplaví opravdové podivnosti, které se nedaří úplně jednoduše identifikovat. Tentokrát bylo na jedné brazilské pláži nalezeno cosi připomínající velkou kostlivou ruku. "Myslíme si, že to není člověk kvůli velikosti a množství kostí," říká Leticia Gomes Santiago, která strašidelnou část kostry objevila při procházce společně s přítelem. Ač by mohl někdo tipovat, že jde jen o něj
od 29.11.2022 2.7tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.