Skip to content

Tajemný pes z vězení Newgate

Přízrační černí psi prý stojí po boků mužů v černém a dalších podivných bytostí, které se podle určitých svědectví objevují po celém světě. Umí být hmotní jako jakýkoliv jiný pes, ale také na sebe vzít podobu průhledného ducha.

Údajně se v ně dokonce může proměnit člověk.

Přízrační psi se prý objevují a mizí ve zlomcích sekund. Zmiňují se o nich staré legendy a příběhy, ale také současná svědectví. Vůbec nejznámější jsou přízrační psi ve Velké Británii, ale příběhy o nich existují v celé Evropě i za oceánem.

Jejich zjevení je nejčastěji spojováno s opuštěnými cestami, osamělými budovami a místy, kde umírali lidé. Dříve je lidé často považovali za převtělení démonů či samotného ďábla. O něco později se začalo tradovat, že se v přízračného psa může proměnit i člověk.

Odkud přicházejí a o co usilují přízrační psi? ZDROJ: mysteriousuniverse.com
Pes z vězení Newgate

Jeden takový přízračný pes měl v šestnáctém století existovat také v nechvalně proslulém londýnském vězení Newgate. V té době trpěl Londýn hladomorem a situace ve vězení byla ještě horší než kdekoliv jinde.

Kanibalismus byl mezi vězni na denním pořádku. V celách se o kousky syrového lidského masa údajně bojovalo na život a na smrt a ostraha věznice jen málokdy sebrala odvahu na to, aby takovému řádění učinila přítrž.

Právě v té době se měl v jedné z cel náhle zhmotnit velký černý pes. Objevil se jakoby odnikud. Pes začal útočit na vězně, trhal jejich těla na kusy a proměnil celu v hotová jatka. Když pes zmizel, zůstal uprostřed cely stát jediný vězeň.

Strážní, kteří se domnívali, že právě on se v psa proměnil, ho raději ihned zabili.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články