Skip to content

Tajemný příběh z Česka: Tušil muž, že ho brzy dostihne smrt?

Pan Karel žije na malé vesnici ve středních Čechách a léta se živí jako řidič autobusu. Léta se také kamarádí se svým sousedem Jirko. Pak se ho ale Jirka pokusí připravit o peníze a po přátelství je veta.

Souvisí s tímto příběhem i jedna záhadná událost?

Uplyne několik roků a Karel právě něco poklízí na zahrádce, když na něj z vedlejšího pozemku zavolá jeho soused. Chystá se na noční rybolov, ale ještě předtím si chce s Karlem promluvit. Chvíli rozpačitě koktá, ale pak z něj vyleze, že by se chtěl kamarádovi za své ostudné chování omluvit a poprosit jej o odpuštění.

„Ale to víš, že jo,“ zamumlá pan Karel. „Stejně se na tebe dávno nezlobím. Co jsme si, to jsem si.“ S tím si sousedé plácnou a rozejdou se každým po svém. Jirka jede na ryby, Karel má v plánu jít brzy spát, je unavený a ráno vstává ve 4 hodiny.

Co se vzápětí odehraje?

Měl se mužův osud naplnit během jeho cesty na ryby?

Druhý den jede svou první ranní jízdu, když si povšimne motorky ve škarpě. Kousek od motorky leží lidské tělo, mrtvé. Motorkář zjevně nezvládl řízení, vyletěl ze silnice a dopadl tak nešťastně, že si zlámal vaz.

Karla zamrazí u srdce, když si uvědomí, že mrtvý je Jirka. Tedy právě jeho soused a kamarád, s nímž si včera večer potřásal rukou! Tušil snad už v té době nešťastný rybář, že jsou jeho dny sečteny a chtěl se ještě omluvit kamarádovi?

Nebo ho vedlo „něco nad námi“?

Pan Karel není věřící, přesto, když na tuto událost vzpomíná, říká: „Jestli tam nahoře někdo je, tak jsem mu opravdu vděčnej, že jsem se mohl s Jirkou, než jsem ho našel mrtvého u silnice, smířit a odpustit mu.“

Šlo o náhodu, osud, nebo o záhadnou Karlovu předtuchu jeho vlastní smrti?

Příběh je založen na skutečných událostech, o kterých se autorka textu dozvěděla – pozn. red.

Foto: Radiovocesdeamoryvida, Free-Photos, www.pixabay.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články