27. května 1963: Britský letec a novinář sir Peter Masefield se setkává se slavným duchem letiště Montrose.
Domů     Náboženství a okultismus
Tajemný tvor v jezeře Siněvir
Mirek Brát
od Mirek Brát 4.5.2021
6.2tis
V jezeře Siněvir se nachází i malý ostrůvek.
93
SDÍLENÍ
6.2tis
ZOBRAZENÍ

Jezero Siněvir najdete v Zakarpatské Ukrajině. Jedná se o nejvýše položené jezero v této oblasti. Jeho hladina se rozkládá v nadmořské výšce 989 metrů. Přezdívá se mu také „Mořské oko“ pro jeho čistou vodu.

Právě v té zahlédli náhodní turisté tajemného živočicha, který stále nebyl identifikován.

V jezeře Siněvir se nachází i malý ostrůvek. Pod hladinou jezera Siněvir: příslušník početné račí kolonie. Pod hladino jezera Siněvir: hejno hrouzků, drobných odolných ryb.
Oblíbeným dopravním prostředkem v jezeře Siněvir  jsou vory.

Ačkoli je jezero Siněvir hojně navštěvováno, jeho vody nejsou stále dostatečně prozkoumány. Ostatně, v jezeře pro turisty platí zákaz koupání. Toto opatření je vysvětlováno tím, že je v jezeře na vodní radovánky příliš chladná voda i v letním období.

Ti, kdo jezero znají, se však zmiňují rovněž o tajemných a silných vírech, které by dokázaly vtáhnout plavce pod hladinu.

Pod hladinou jezera Siněvir: příslušník početné račí kolonie.

Nečetné potápěčské průzkumy lokality hlásí, že pod vodou se nacházejí ve svislé poloze stovky zkamenělých stromů tvořících autentický podvodní les.

Oblíbeným dopravním prostředkem v jezeře Siněvir jsou vory.

Dodejme, že jezero vzniklo sesuvem vyvolaným zemětřesením. Stáří lokality je odhadováno na 10 000 let. Vodu do jezera přivádí trojice horských potoků. V jezeře je malý ostrov, který je při zvýšení hladiny pravidelně zaplavován.

Ďáblovo oko

Za dávných časů se v okolí jezera Siněvir konaly pohanské rituály. Z této doby se také dochovalo i třetí, nejméně lichotivé pojmenování jezera: Ďáblovo oko. Někteří návštěvníci popisují změny nálady po přiblížení k vodní hladině, jiní přísahali, že slyší zvláštní pravidelné zvuky.

Pod hladino jezera Siněvir: hejno hrouzků, drobných odolných ryb.

Došlo i k pozorování tajemného tvora plavajícího těsně pod hladinou v nejhlubší části jezera. Vzhledem k počtu turistů domácích i zahraničních, kteří každoročně jezero Siněvir navštíví, nebude jistě dlouho trvat a dočkáme se i fotografie či podrobnějšího popisu tohoto jezerního přízraku.

Foto: autor
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 26.5.2022 1.5tis
U zrodu náboženského směru mormonismu stál nejen zakladatel Joseph Smith, ale i anděl Moroni. Kdo byla záhadná bytost, která se v roce 1823 zjevila Josephovi Smithovi? V současné době je významná trojice mormonských společenství. Jedná se o Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů, Kristovu komunitu a Fundamentalistickou Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů. Ačkoli je mormonismus historicky […]
od Mirek Brát 25.5.2022 1.8tis
Západní historikové mu přezdívali „Nero islámu“, čímž chtěli dát najevo jasné kontroverze v jeho povaze a charakteru vládnutí. Ti, kdo šli v negativním hodnocení ještě dále, o něm mluvili jako o šíleném kalifovi. Do dějin se však Al-Hakim bi-Amr Alláh vepsal i svým záhadným zmizením, které nebylo dosud vysvětleno. Do roku 1009 byly Jeruzalém a Svatá země […]
od Adriana Vojtíšková 25.5.2022 2.2tis
Na Jesenicku, jež tehdy spadá do Niského knížectví s hlavním městem Nisou (dnešní Polsko) dojde roku 1622 k prvnímu obvinění z čarodějnictví, které strhne lavinu dalších obvinění, mučení a poprav.     Jesenický pastýř Kryštof Schmied obviní svou manželku Barboru z toho, že očarovala jejich dobytek i jeho, způsobila jim nemoc a údajně měla mít […]
od Adriana Vojtíšková 24.5.2022 2.5tis
Šumperk, označovaný za „bránu Jeseníků“, má svou oběť honu na čarodějnice. Je jí Marina Schuchová (†1678), obviněná roku 1678 z čarodějnictví za to, že ukradla v kostele hostii.     Stará babská pověra totiž říká, že když přidáte krávě do krmení hostii, bude dojit víc mléka. Pověrčivá žebračka Schuchová z Vernířovic jde tedy na Květnou […]
od Eva Soukupová 23.5.2022 2.6tis
Podle některých svědectví italské světec Pio z Pietrelciny levitoval a měl také schopnosti jasnozřivosti a bilokace, která mu umožňovala být na dvou místech zároveň. Nejvíce kněze proslavila jeho stigmata. Krvácení z ran Kristových se u něj objevuje dlouhých 40 let a vysvětlit ho nedokáží ani zarytí skeptikové. Italský kněz svatý Pio z Pietrelciny (1887–1968), vlastním […]