Voda je součástí každé naší buňky a nedokážeme bez ní přežít. Co je ale pravdy na tom, že molekuly vody jsou schopné reagovat na vnější vlivy, jakými může být hudba, slovo, zpěv či vyslaná emoce?
Vodní krystaly prý dokážou svoji strukturu měnit podle toho, jak se s vodou zachází. Dokáže voda rozeznat dobrý a špatný lidský záměr? A pokud ano, je možné tuto vlastnost využít k vlastnímu prospěchu?
Japonský autor a badatel Masaru Emoto (1943–2014) se nedá považovat za typického vědce či lékaře. Emoto má doktorát z alternativní medicíny a jako takového ho více zajímají schopnosti přírody než prášky a vitaminy.
Voda je pro něj zcela oprávněně tekutinou života a právě voda se pro něj stává jeho celoživotní vášní. Jeho výzkum vodních molekul má svůj počátek v 90. letech, kdy vydává knihu, v níž popisuje přeměnu struktury vodních molekul podle toho, co na ně působí.
A vliv na ně překvapivě mají například laskavá slova, optimistický zpěv, harmonická a uklidňující hudba či nadávky a ponižování. Emoto a jeho pomocníci pracují s nádobkami obsahujícími vodní vzorky, k nimž rozmlouvají a píšou na ně zamilovaná či hanlivá slova.
Staňte se naším Premium čtenářem a odemkněte si tento i tisíce dalších skvělých článků.
Navíc od nás obdržíte i celou řadu hodnotných bonusů!
Zprávu ve tvaru "CTU CLANEK" odešlete na číslo 903 33 20.