23. února 2012: Kalifornské San Diego žije nálezem zvláštního tvora vyplaveného na pobřeží Tichého oceánu. Jde o čupakabru?
Domů     Tajemství Winstona Churchilla. Proč tajil setkání britského bombardéru s UFO?
Tajemství Winstona Churchilla. Proč tajil setkání britského bombardéru s UFO?
od 31.1.2024
3.3tis
327
SDÍLENÍ
3.3tis
ZOBRAZENÍ

Muž za rozměrným stolem v potemnělé pracovně usilovně přemýšlí. Usrkne doušek whisky a sleduje dým z doutníku, který právě jako takřka dokonalý „kroužek“ stoupá ke stropu… „Podivné znamení,“ pomyslí si.

Ten hlas ve sluchátku přece říkal cosi o tom, že to neznámé letadlo mělo kruhový tvar. Ne, to nesmí nikdo vědět!

Německý experimentální letoun s kruhovým křídlem Sack A-6. Posádka bombardéru údajně spatřila a popsala stroj, který se vymykal všemu, co v té době létalo po obloze. WInston Churchill Válka světů - motivem byla mimozemská invaze na území USA.

V průběhu druhé světové války měl britský ministerský předseda Winston Churchill (1874–1965) obdržet mysteriozní hlášení o setkání bombardéru britského královského letectva s neznámým letounem.

Právě na Churchillův příkaz prý bylo toto setkání s UFO na desítky let pohřbeno do tajných archivů.„Vnuk bývalého člena posádky RAF tvrdil, že Churchill po schůzce s americkým generálem Dwightem D. Eisenhowerem učinil prohlášení, že událost bude přísně utajena…,“ píše v roce 2010 na portálu cbsnews.com novinářka Ann Binlot. Skutečně slavný politik střežil tak zásadní tajemství?

Německý experimentální letoun s kruhovým křídlem Sack A-6.
Německý experimentální letoun s kruhovým křídlem Sack A-6.

Čeho se Churchill obával?

Vysvětlit Churchillovo počínání lze zejména dvěma základními důvody. Tím prvním je dozajista snaha zamezit případné mediální a společenské hysterii.

Ta by byla nebezpečná i v mírových časech, nota bene v období, kdy nejprve Velká Británie zápasila o svoji holou existenci, aby následně usilovala o úplnou vojensku porážku nacistického Německa.

WInston Churchill
WInston Churchill

Druhý důvod, proč chtěl Churchill zprávy o UFO před veřejností utajit, mohl souviset s německým programem takzvaných zázračných zbraní.

Pokud existovala byť jen sebemenší možnost, že by nacisté disponovali technikou, která se vymykala technologickým možnostem Spojenců, mohlo by to opět vyvolat paniku.

Posádka bombardéru údajně spatřila a popsala stroj, který se vymykal všemu, co v té době létalo po obloze.
Posádka bombardéru údajně spatřila a popsala stroj, který se vymykal všemu, co v té době létalo po obloze.

V časech všudypřítomné válečné paranoie by se snadno mohlo stát, že i jen pouhé zveřejnění informace o setkání se záhadným a neidentifikovatelným létajícím objektem by bylo přiznáním existence německé tajné zbraně.

Letouny s kruhovým křídlem

Měla myšlenka, že by nacistické letectvo mohlo disponovat letouny s kruhovým křídlem, oporu v realitě? Snaha o konstrukci takového stroje se objevila již na samém počátku historie letectví.

Ačkoli se vývoj letadel ubíral jiným směrem, nelze vyloučit, že na konstrukci kruhového křídla v době druhé světové války nějaký tým v utajení pracoval.

Mohl tak navázat na práce technika Arthura Sacka (1900–1964) z Lipska, jejímž výsledkem byl experimentální letoun Sack A-6. To, že se nacisté ve vývoji letadel s kruhovým křídlem dostali mnohem dále, než bylo oficálně známo, naznačoval i článek, který vyšel v německém časopisu Der Spiegel na počátku padesátých let minulého století.

Přinesl senzační zprávu, že hitlerovské Německo testovalo „létající talíř“, a to konkrétně v Praze. V dalších letech se začaly objevovat i podrobnější informace o těchto tajemných strojích.

Luftwaffe i UFO

Zdroji, které se zmiňovaly o pokročilých leteckých technologiích hitlerovského Německa, byly zejména knihy bývalého majora německého letectva Rudolfa Lusara (1896–1971). Mezi těmito informacemi byly i maximální výkony nacistických „létajících talířů“:

vystoupání do výšky téměř třináct kilometrů za tři minuty, horizontální rychlost čtyři tisíce kilometrů za hodinu.

Co by se stalo, pokud by takovou zprávu v době druhé světové války otiskly londýnské noviny?! Viděno touto optikou, zatajení setkání bombardéru RAF s neznámým letounem diskovitého tvaru by bylo omluvitelnou cenzurou v zájmu udržení klidu a bojové morálky.

Nebo měl snad Churchill ještě jiné důvody? Mohl snad uvěřit, že se britský bombardér setkal s návštěvníky z dalekého vesmíru?

Válka světů - motivem byla mimozemská invaze na území USA.
Válka světů – motivem byla mimozemská invaze na území USA.

Co způsobila Válka světů?

I Winston Churchill byl jistě obeznámen s panikou, která propukla v roce 1938 ve Spojených státech amerických. Jejím důvodem bylo uvedení rozhlasové adaptace románu H. G. Wellse (1866–1946) Válka světů.

Motivem rozhlasové adaptace byla mimozemská invaze na území USA. Vše bylo navíc podané velmi sugestivním a uvěřitelným způsobem.

Autorem rozhlasové úpravy byl scenárista a režisér Orson Welles (1915–1985). Posluchači se domnívali, že poslouchají zprávy o reálném útoku mimozemšťanů, a nikoli pouhou uměleckou fikci. Mnozí tak volali úřadům nebo začali balit nouzová zavazadla.

Foto: shutterstock.com, wikimedia.org, youtube.com, facebook.com
Lokalita:
reklama
Související články
od 22.2.2024 1.2tis
50 diváků v publiku zalapá po dechu. Právě jsou svědky toho, jak se z podlahy do vzduchu sám od sebe vznáší stůl! Jezdí ze strany na stranu, cosi neviditelného do něj klepe a celé to zachycují televizní kamery! Jde jen o povedený kouzelnický trik, nebo kanadští badatelé v 70. letech prolomili hranici nemožného?     Kanadský doktor psyc
od 21.2.2024 2.0tis
Je láska silnější než smrt? Všichni doufáme, že odpověď na tuto otázku zní ano. A najdou se i lidé, kteří tvrdí, že je to jisté. Zažili totiž na vlastní kůži situace, kdy jim jejich mrtví milovaní dali znamení ze záhrobí. Podlehli jen vlastní touze po tom, aby úmrtím člověka nic nekončilo? Nebo se takové tajemné romantické příběhy někdy doopravdy dějí?   Bill a Judy Guggenheimovi jsou au
od 19.2.2024 2.6tis
Při návštěvě obce Koněprusy ve Středočeském kraji bývá cílem většiny turistů prohlídka známých krápníkových jeskyní. Ty však zdaleka nejsou jedinou zdejší zajímavostí. Zaujmout by mohl například i neobvyklý název vrchu Kotýz v blízkosti obce, který je opředen nejednou legendou, a to často již z dob keltského osídlení... Starobylý kult koně Pohybujeme se přib
od 19.2.2024 3.3tis
Slečna J. M. Biggs se roku 1908 prochází u řeky Stour v anglickém Hampshiru, když si všímá postavy muže naklánějícího se nad vodu. Asi vyhlíží loď, myslí si, ale jakmile se k němu přiblíží, málem omdlí. Ten člověk nemá hlavu! Přízrak zmizí, a slečna Biggs se třese ještě v roce 1939, kdy o něm vypráví do novin...     Může to znít zvláštně, ale jako kdyby byla Anglie pro bezhlavé duchy tou
od 17.2.2024 3.0tis
V souvislosti s fenoménem UFO se nejčastěji hovoří o případech v USA, Kanadě, Rusku či Velké Británii. Ale jak jsme na tom my? Bývají i nad naší republikou pozorována záhadná světla a podivné vyspělé stroje? Odpověď zní „ano“! Přinášíme 5 nejslavnějších a dosud neobjasněných pozorování z našich krajin.   Neidentifikovatelné létající objekty jsou častým jevem i v České republice. Ačkoli
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Minulost ukrytá ve zřícenině
skutecnepribehy.cz
Minulost ukrytá ve zřícenině
Během zahraniční dovolené se mi stala neuvěřitelná věc. V chátrajícím kostele jsem nahlédla do minulosti! Když jsem se před deseti lety rozvedla, začala jsem se hodně věnovat turistice. Nevadilo mi podnikat výlety sama, ale nejraději a nejčastěji jsem jezdila s kamarádkou Magdou, která byla rovněž rozvedená. Před časem jsme se vydaly do rumunského vnitrozemí. V den, kdy se mi
Příčinou neplodnosti může být i netradiční tvar dělohy  Komplikuje početí i těhotenství
21stoleti.cz
Příčinou neplodnosti může být i netradiční tvar dělohy Komplikuje početí i těhotenství
Netradiční tvar dělohy může být příčinou neplodnosti, samovolných potratů nebo komplikovaného početí. Lékaři upozorňují, že na tento důvod neplodnosti se často nemyslí a vyšetření, která umí vady dělo
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Frederique Constant & seconde/seconde/ demonstrují, jak skloubit humor s precizní ruční prací
iluxus.cz
Frederique Constant & seconde/seconde/ demonstrují, jak skloubit humor s precizní ruční prací
Frederique Constant se pyšní tím, že je pravou švýcarskou hodinářskou manufakturou, která si vyrábí vlastní strojky a hodinky sestavuje ručně. Přesto není tato skutečnost vždy výrazně zdůrazňována.
Konec žhavého románku
nasehvezdy.cz
Konec žhavého románku
V oblíbeném seriálu ZOO hraje nejenom zpěvák Tomáš Klus (37), ale nově i jeho dcera Josefína (10). Ta má doma přezdívku „Keliška“ podle postavy drbny z filmů Slunce, seno… a to zcela po právu. Klus
Bylinky pro zdraví: Hřejivá a léčivá síla pro zimní dny
epochaplus.cz
Bylinky pro zdraví: Hřejivá a léčivá síla pro zimní dny
Káva, nebo čaj? Věčné dilema. Jsou tací, kteří si bez tmavého voňavého moku nedokážou představit ráno, jiní dávají naopak přednost bylinkám. A dělají dobře. Ze zdravotního hlediska může totiž čajům konkurovat jen málokterý nápoj. Ne nadarmo se veškeré neduhy už odedávna léčily pomocí bylinek… Historie čaje je skutečně dlouhá a poutavá. Věrohodné prameny a dokumenty,
Osvěžující zeleninový salát
tisicereceptu.cz
Osvěžující zeleninový salát
Lehký zeleninový salát vám jistě přijde vhod, navíc jej vykouzlíte pouze během necelé půlhodinky. Ingredience 1 květák 2 rajčata 1 červená cibule salátová okurka malé mozarellky 150 ml bílé
Přepadení v Paříži: Dámy si jdou pro šperky
epochaplus.cz
Přepadení v Paříži: Dámy si jdou pro šperky
Jeden zůstává stát u výlohy, vytáhne zbraň a neklidně se rozhlíží kolem. Dva lupiči si natahují dámské paruky a s vytaženými zbraněmi vtrhnou do luxusního klenotnictví. Všechny přítomné natlačí ke zdi a zdá se, že zaměstnance znají jménem, aby je jeden hlídal a druhý do připravených tašek naházel šperky a hodinky. Po jejich útěku na
Bratislava: Město, kde se tradice a současnost potkávají na každém kroku
epochanacestach.cz
Bratislava: Město, kde se tradice a současnost potkávají na každém kroku
Od českých hranic je to jen co by kamenem dohodil a ostatně většina lidí na obou stranách hraniční čáry tu hranici nikdy tak úplně nepřijala za svou. Bratislava k nám prostě nikdy nepřestala patřit stejně jako my k ní. Návštěvníci, kteří do Bratislavy zavítají poprvé, možná budou trochu bezradní. Jak se v té široké nabídce památek, atrakcí a
Nové „dělo“ pro Karolinu: Kvantový počítač konsorcia LUMI-Q
21stoleti.cz
Nové „dělo“ pro Karolinu: Kvantový počítač konsorcia LUMI-Q
Celoevropský společný podnik EuroHPC (EuroHPC JU) vyhlásil výběrové řízení na dodavatele nového kvantového počítače konsorcia LUMI-Q, který bude umístěn v České republice a propojen se superpočítačem
Zelenina za syrova? Tyhle druhy rozhodně ne!
panidomu.cz
Zelenina za syrova? Tyhle druhy rozhodně ne!
V módě jsou zeleninové saláty a rozmixované nápoje smoothies. Mají prospívat zdraví, to ale platí jen v případě, že nesáhnete vedle. Mýtus je představa, že se můžeme s chutí a bez kuchyňské úpravy pustit do všeho, co na zeleninovém záhonu vyroste. U některých druhů totiž za syrova hrozí zažívací potíže, někdy i mírná otrava, u
Nelítostná smrt Gianniho Versace: Proč musel zemřít slavný návrhář?
epochalnisvet.cz
Nelítostná smrt Gianniho Versace: Proč musel zemřít slavný návrhář?
Jindy posílá pro noviny a kávu asistenta, tentokrát má chuť na ranní procházku, a tak na sebe rychle hodí oblečení a vyrazí. Krátce před devátou se vrací, od domovních dveří ho dělí jen pár schodů, kd