Domů     Paranormální jevy
Tajuplné fotografie duchů
Lucie Kubešová
od Lucie Kubešová 22.12.2019
6.8tis
662
SDÍLENÍ
6.8tis
ZOBRAZENÍ

Již od samých počátků vzniku fotografie se objevují snímky, na kterých jsou patrné nevšední záběry jakýchsi mlžných a průhledných postav – zřejmě duchů. Často byly na snímcích objeveny zcela náhodou, neboť v reálu tam nebylo nic takového pozorováno.

Protože těchto fotografií různých úrovní a obsahu je značné množství, pro ilustraci postačí alespoň několik ukázek v širokém časovém rozpětí, až do současnosti.

Tak například v roce 1891 přijela fotografka Sybell Corbetová navštívit své známé do sídla Combermere v anglickém hrabství Cheshire. Ovšem v té době dojde k náhlé smrti majitele Stephena Cottona.

V době, kdy se koná pohřeb, využije Sybbell k tomu, aby si dlouhou expozicí vyfotografovala prázdnou majitelovu knihovnu. Po návratu z pohřbu a vyvolání filmu zjistí, že na snímku sedí zesnulý sir Cotton ve svém oblíbeném křesle.

Duch v knihovně

Nebo v roce 1936 ve Velké Británii měli fotografové Hubert C. Provand a Idre Shira za úkol vyfotografovat sídlo Raynham Hall, jako zakázku pro časopis Country life. Při focení si Shira všimne mlhavého oblaku na schodech a vyfotografuje jej.

Po vyvolání snímku zjistí, že vlastně zachytili zdejší slavný přízrak – lady Dorothy Walpole, údajně hledající v sídle své děti.

Přízrak na schodišti

Z roku 1959 pochází snímek pořízený rovněž ve Velké Británii. Vznikl v době, kdy fotografka Mabel Chinnery jela se svým mužem položit květy na hrob své matky. Přitom pořídila fotografii svého muže v autě.

Po vyvolání filmu je zaskočena, v prokazatelně prázdném autě na zadním sedadle sedí v tmavých brýlích nějaká žena. Mabel v ní poznává svoji matku. Snímek byl prozkoumán několika fotografy, kteří potvrdili, že nejde o odraz nebo dvojí expozici. Měl snad snímek nějakou souvislost s výročím smrti?

Výsledek obrázku pro Mabel Chinnery and ghost photo

V roce 2002 při průzkumu Stránské skály u Brna členy Agharty byly v podzemí objeveny dva trámy výdřevy, z nichž jeden byl nalomen. Na fotografiích byl následně spatřen bílý oblak, který připomínal ženskou postavu.

Později bylo zjištěno, že se zde měla oběsit žena, jejíž dítě, Vlasta Dostálková spadla nešťastnou náhodou ze skály a zabila se.

ZÁBĚRY BEZPEČNOSTNÍCH KAMER

V současné době bezpečnostních kamer byla zaznamenána celá řada záhadných jevů, především v souvislosti s řáděním zlobivých duchů, tzv. poltergeistů. Na záběrech prázdných obchodů či skladišť padají z regálů předměty, samy se šoupou židle či stoly apod. Ale přímé záběry samotných duchů již nejsou tak časté.

Paní Jennifer Hodge z Georgie jednou večer sledovala, spolu se svoji dospělou dcerou Lauren televizi. Náhle se na jejich bezpečnostním systému ozvalo, že v objektivu kamery se objevila osoba. Po aktivaci se na obrazovce zařízení objevilo něco šokujícího.

Byla tam průhledná mlžná mužská postava v kuchyni, která připomínala jejího už mrtvého syna Robbiho. Ten se ve 23 letech nešťastnou náhodou předávkoval imitací omamné látky. Rozeznala i vousy, které nosil. Jennifer je přesvědčena, že ji navštívil, aby ji dal znamení, že je už v nebi.

Výsledek obrázku pro Jennifer Hodge and ghost photo
Duch zachycený v kuchyni

Zřejmě jsou ještě věci mezi nebem a zemí, o kterých nemáme ani tušení.

Foto: bbc, wikipedia, anomalyinfo, pinterest
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 1.12.2021 3.0tis
Arabská vesnice duchů je prý od doby, co ji opustili lidé, obývána zlomyslnými džiny. Ti, kteří překonají strach a přiblíží se, slýchají celou škálu děsivých zvuků a pozorují různá zjevení míhající se mezi rozpadlými budovami. Pověsti hovoří také o nešťastnících, kteří po setkání s místními džiny nadobro zešíleli. Kdysi prosperující vesnice lovců perel Al Jazirat […]
od Adriana Vojtíšková 30.11.2021 2.8tis
V září roku 2011 se na internetu objeví video, které způsobí velký poprask. Vypadá to totiž, jako by na něm byl k vidění duch dívenky procházející obchodem. Je na snímku skutečně zachyceno něco neobvyklého? Nebo se spíš jedná o podvod?     Záběry mají pocházet z Leedsu (Velká Británie) z jednoho obchodu s mobilními telefony. […]
od Adriana Vojtíšková 30.11.2021 3.1tis
Ve městě Sherman v Texasu stojí obchod. Na první pohled jde o prodejnu, jakých je možné nalézt po celém světě stovky. Tahle se ale zdá být naprosto jiná!     Události, které nahraje bezpečnostní kamera 23. června 2012, totiž dovedou některé zaměstnance k domněnce, že v obchodě straší. Co je vidět na filmovém materiálu? Skutečně […]
od Lucie Kubešová 29.11.2021 3.0tis
Vznik zámku Červená Řečice měl podobnou historii, jako celá řada jiných. Nejprve na tomto místě vznikla asi ve druhé polovině 13. století tvrz. Ta byla následně ve 14. století rozšířena a opevněna na hrad. A ten byl zase někdy v polovině 16. století přestavěn na renesanční zámek, který od roku 1620 mělo v majetku pražské […]
od Nelly Černohorská 28.11.2021 2.4tis
Tajemné hračky, o nichž se tvrdí, že je posedli duchové a démoni, děsí lidi od nepaměti, zvlášť jedná-li se o panenky. Ať už jde o hadrové loutky, nebo starožitné kousky s porcelánovou hlavou, historky s nimi spojené jsou opředeny tajemstvími a pošimraly představivost nejednoho tvůrce. Robert námořník V roce 1906 žil v Key West na Floridě chlapec […]