3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Temné tajemství sídla Burton Agnes Hall: Je v něm zazděná lidská lebka?
Temné tajemství sídla Burton Agnes Hall: Je v něm zazděná lidská lebka?
od 7.3.2022
2.6tis
Sídlo Burton Agnes Hall, foto I, RobertG / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
273
SDÍLENÍ
2.6tis
ZOBRAZENÍ

Honosné sídlo Burton Agnes Hall bylo vybudováno na začátku 17. století a dnes se k němu váže temná pověst o lebce, která je zazděna ve stěně některé z místností a časem zapomenuta. Její přesné umístění již není známo.

Sídlo Burton Agnes Hall, foto I, RobertG / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 Kdesi uvnitř je prý zazděná lebka, foto jo-h from Tipton, UK / Creative Commons / CC BY 2.0 Všechny pokusy lebku odstranit skončily jejím brzkým návratem do sídla, foto Pixabay

Sídlo poblíž Driffieldu v hrabství Yorkshire v Anglii nechává v letech 1601 až 1610 postavit vlivný radní sir Henry Griffith pro své tři dcery. Jenže ještě než je stavba dokončena, je nejmladší dcera Ann napadena poblíž svého domu.

reklama

Útočníci po nebohé dívce požadují všechny cennosti. Ann jim ale odmítne vydat prsten své matky a lupiči ji ve vzteku pobodají.

Měšťané zraněnou ženu rychle přepraví domů, tam ale svým zraněním o pět dnů později podlehne. Na smrtelné posteli svou rodinu žádá, aby po pohřbu sťali její hlavu a vystavili ji v novém sídle.

V jiné verzi pověsti si Ann Griffith přeje, aby její hlavu v sídle zazdili. Něco tak ohavného ale rodina odmítne splnit. Nakonec jsou však donuceni své rozhodnutí přehodnotit poté, co se v Burton Agnes Hallzačne odehrávat množství strašidelných jevů.

Kdesi uvnitř je prý zazděná lebka, foto jo-h from Tipton, UK / Creative Commons / CC BY 2.0
Kdesi uvnitř je prý zazděná lebka, foto jo-h from Tipton, UK / Creative Commons / CC BY 2.0

ANN SE VRACÍ

Když je sídlo Burton Agnes Hall hotové, zbylé dvě sestry se do něj nastěhují. Jenže jejich novým domovem se neustále ozývají podivné zvuky, křik a hlasité steny, které se nedají vydržet.

reklama

A nejsou to prý jen přirozené zvuky nové budovy, kterou se pouze prohání průvan. Netrvá dlouho a ženy začnou tušit, že jevy mají co do činění s jejich zemřelou sestrou.  Vydají se tedy do rodinné hrobky odčinit svou chybu.

K jejich překvapení je prý už hlava jejich sestry oddělena od těla a zatímco zbytek těla stále tleje, z hlavy zůstává už jen lebka, jako by se mrtvá Ann připravovala na vlastní exhumaci a snažila se sestrám usnadnit práci.

Nebo je to snad práce přirozeného rozkladu? Faktem zůstává, že poté, co je lebka přenesena do sídla, nepříjemné zvuky se už neozývají. V minulosti se prý odehraje několik pokusů lebku z domu odstranit, ale nakonec je pokaždé navrácena.

Tím se prý potvrzuje nadpřirozený původ strašidelných zvuků, křik se totiž začne budovou rozléhat pokaždé, co lebka zavražděné Ann sídlo opustí.

Všechny pokusy lebku odstranit skončily jejím brzkým návratem do sídla, foto Pixabay
Všechny pokusy lebku odstranit skončily jejím brzkým návratem do sídla, foto Pixabay
Foto: Creative Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2022 1.2tis
Může člověk při transplantaci srdce přijmout i chuť vraždit? Ve Španělsku to raději nehodlají riskovat. Za všechny mluví případ vraha Juana Carlose Alfara. Ten se zastřelí zabarikádovaný ve svém domě v roce 2012 poté, co spáchá dvojnásobnou vraždu ve vesnici Salobral. Americký sériový zabijá
od 2.12.2022 1.7tis
Popularita proutkaření neustále stoupá, nyní se s virgulí hledají například nemoci v lidském těle. Údajně se může proutkařem stát každý z nás. Otestujte se, zda máte talent! Na začátek budete potřebovat svou vlastní virguli. Důležité je, že se vůbec nemusí jednat o dřevěnou vidlici, každému proutkaři vyhovuje jiný nástroj, materiál i tvar, někteří
od 30.11.2022 2.5tis
Je noc. Dům je tichý, všichni už spí. V tom se pomalu otevřou dveře pokoje, ozve se slabé zavrzání. Opatrné kroky. Mladá žena, která tu leží na posteli, se posadí na posteli. To, co se stane vzápětí, si bude pamatovat celý život. Žena v pokoji je 24letá Eva Kočová. Zamžourá do tmy ke knihovně, kde kdosi postává: „Tati, ty si jdeš pro knížku? Tak já ti rozsvítím.“ Podobná příhoda by nebyla ničím
od 30.11.2022 3.0tis
Město Malbork se stejnojmenným hradem najdeme nyní v severním Polsku. Kdysi se jednalo o lokalitu s „pruským“-německým osídlením. Nepřekvapí tak, že město i hrad založili ve třináctém století rytíři Řádu německých rytířů. Podle všeho se duchům těchto bojovníků nechce Malbork opustit ani v moderní současnosti… Hrad Malbork je nejrozsáhlejší o
od 29.11.2022 2.5tis
Říká se, že stavby, rekonstrukce či podobné zásahy do domů a krajiny mohou být spouštěčem, který odstartuje výskyt paranormálních jevů. Možná to je také případ obchvatu u britského města Stocksbridge v Jižním Yorkshiru. Ten si získal pověst silnice duchů ještě dříve, než po něm projela první vozidla!     Už když se se stavbou začalo, byly