26. května 1936: Při tragédii řece Dyji v Rakvicích utonulo 31 školáků, jejichž duchové tu prý dodnes straší.
Domů     Paranormální jevy
Temné tajemství sídla Burton Agnes Hall: Je v něm zazděná lidská lebka?
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 7.3.2022
2.6tis
Sídlo Burton Agnes Hall, foto I, RobertG / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
273
SDÍLENÍ
2.6tis
ZOBRAZENÍ

Honosné sídlo Burton Agnes Hall bylo vybudováno na začátku 17. století a dnes se k němu váže temná pověst o lebce, která je zazděna ve stěně některé z místností a časem zapomenuta. Její přesné umístění již není známo.

Sídlo Burton Agnes Hall, foto I, RobertG / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 Kdesi uvnitř je prý zazděná lebka, foto jo-h from Tipton, UK / Creative Commons / CC BY 2.0 Všechny pokusy lebku odstranit skončily jejím brzkým návratem do sídla, foto Pixabay

Sídlo poblíž Driffieldu v hrabství Yorkshire v Anglii nechává v letech 1601 až 1610 postavit vlivný radní sir Henry Griffith pro své tři dcery. Jenže ještě než je stavba dokončena, je nejmladší dcera Ann napadena poblíž svého domu.

Útočníci po nebohé dívce požadují všechny cennosti. Ann jim ale odmítne vydat prsten své matky a lupiči ji ve vzteku pobodají.

Měšťané zraněnou ženu rychle přepraví domů, tam ale svým zraněním o pět dnů později podlehne. Na smrtelné posteli svou rodinu žádá, aby po pohřbu sťali její hlavu a vystavili ji v novém sídle. V jiné verzi pověsti si Ann Griffith přeje, aby její hlavu v sídle zazdili.

Něco tak ohavného ale rodina odmítne splnit. Nakonec jsou však donuceni své rozhodnutí přehodnotit poté, co se v Burton Agnes Hallzačne odehrávat množství strašidelných jevů.

Kdesi uvnitř je prý zazděná lebka, foto jo-h from Tipton, UK / Creative Commons / CC BY 2.0

ANN SE VRACÍ

Když je sídlo Burton Agnes Hall hotové, zbylé dvě sestry se do něj nastěhují. Jenže jejich novým domovem se neustále ozývají podivné zvuky, křik a hlasité steny, které se nedají vydržet. A nejsou to prý jen přirozené zvuky nové budovy, kterou se pouze prohání průvan.

Netrvá dlouho a ženy začnou tušit, že jevy mají co do činění s jejich zemřelou sestrou.  Vydají se tedy do rodinné hrobky odčinit svou chybu.

K jejich překvapení je prý už hlava jejich sestry oddělena od těla a zatímco zbytek těla stále tleje, z hlavy zůstává už jen lebka, jako by se mrtvá Ann připravovala na vlastní exhumaci a snažila se sestrám usnadnit práci.

Nebo je to snad práce přirozeného rozkladu? Faktem zůstává, že poté, co je lebka přenesena do sídla, nepříjemné zvuky se už neozývají. V minulosti se prý odehraje několik pokusů lebku z domu odstranit, ale nakonec je pokaždé navrácena.

Tím se prý potvrzuje nadpřirozený původ strašidelných zvuků, křik se totiž začne budovou rozléhat pokaždé, co lebka zavražděné Ann sídlo opustí.

Všechny pokusy lebku odstranit skončily jejím brzkým návratem do sídla, foto Pixabay
Foto: Creative Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 25.5.2022 1.1tis
Vědci se již desetiletí pokoušejí najít způsob, jak ve zlomku vteřiny přenést objekt z jednoho místa na jiné. Zatímco věda tápe, některým lidem se teleportace přihodí zcela samovolně, aniž by o takový zážitek stáli. Britskému spiritistovi však spontánní teleportace velice pomohla.     Major Wellesley Tudor Pole (1884–1968) byl nejen ctihodným členem armády, který za […]
od Dalibor Vrána 25.5.2022 1.9tis
Mount Everest je se svými 8848 metry monstrem mezi všemi vrcholy, které v koutku duše touží setnout každý horolezec. Těla těch, kteří svůj boj prohráli, leží na svazích Everestu zmrzlá dodnes. Zůstávají k nim připoutány i jejich duše? V září 1975 si britští horolezci Dougal Haston (1940–1977) a Doug Scott (*1941) myslí, že nadešla jejich […]
od Dalibor Vrána 24.5.2022 2.2tis
Řada kultur v našich dějinách věřila a věří, že jsou zrcadla branou do říše duchů. Že jejich lesklá plocha představuje poslední hranici mezi světem živých a mrtvých. Můžeme v nich prý najít pravdu, ale i ztratit vlastní duši. Jen pověry? Nebo byste doma měli ta svá raději zakrýt, nestojíte-li o nezvanou, přízračnou návštěvu? Američanka Destiny […]
od Adriana Vojtíšková 23.5.2022 2.8tis
Další případ, který vypadá jako útok poltergeista, je zasazen do britského městečka South Shields. V roce 2006 zde neznámá síla začne terorizovat rodinu, jejíž příjmení nebylo z etických důvodů v médiích uveřejněno.     Manželský pár Marc a Marianne (jména byla změněna) se bojí o sebe i svého tříletého syna. Vypadá to totiž, že bytost, […]
od Filip Appl 19.5.2022 1.7tis
I když by se mohlo zdát, že je tajemství jménem poltergeist, kdy dochází k podivnému poletování předmětů či praskání žárovek, je něco vzdáleného, co se nás rozhodně nemůže týkat, minulost ukazuje, že je opak pravdou. Novodobá česká historie nabízí hned několik příkladů. I v případě, že budeme protentokrát ignorovat nedostatečně zdokumentované případy údajných nadpřirozených sil, které měly […]