Skip to content

Testy DNA naznačují, že bigfoot existuje

Výzkumníci z amerického Colorada jsou přesvědčeni, že takzvaný bigfoot, západní příbuzný proslulého yettiho, je skutečný. Neúnavně pátrající kryptozoologové navíc tvrdí, že mají nezvratné důkazy jeho existence.

Bývalý policejní detektiv a nynější odborník na bigfoota David Paulides a jeho tým shromažďuje několik stovek vzorků DNA z oblasti severní Kalifornie, kde se má tvor vyskytovat. Mezi vzorky přitom uvízne pramen jeho srsti.

„Tato DNA se nepodobá ničemu na světě,“ prohlašuje v roce 2013 Paulides „Není to zvíře, jedná se o poddruh člověka. Věříme, že se pohyboval ve skupinách.“

Domnělý bigfoot na slavné nahrávce z roku 1967, foto www.thedailyworld.com

Podle výzkumného týmu má být stvoření asi 2,5 metru vysoké a vážit až 450 kg a je zřejmě známo i americké vládě. „Myslím, že vláda si pravděpodobně je vědoma existence tohoto tvora, ale je těžké potvrdit něco, co zjevně nedokáží kontrolovat,“ uvažuje Paulides. Bude bigfoot nakonec zanesen do učebnic biologie? Je na místě zdůraznit, že navzdory prohlášení Davida Paulidese věda zatím žádný z domnělých důkazů existence bigfoota nepřijala jako průkazný.

David Paulides, foto krqe.com
Foto: www.thedailyworld.com, www.newscientist.com, krqe.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články