29. listopadu 1981: Za podivných okolností umírá americká herečka Natalie Wood. Shodil ji z jachty její manžel?
Domů     Náboženství a okultismus
Tisíc talismanů, tisíc významů. Aktivujte ten svůj
Adriana Vojtíšková
od Adriana Vojtíšková 20.3.2022
1.4tis
Významy jednotlivých čarovných předmětů nebo jejich symbolů mohou být napříč kontinenty výrazně odlišné. Foto: Pixabay
124
SDÍLENÍ
1.4tis
ZOBRAZENÍ

Amuletů a talismanů je možné nalézt obrovské množství. Nejčastěji se rozlišují podle místa svého původu. Existují tak například amulety keltské, indiánské nebo egyptské.

Významy jednotlivých čarovných předmětů nebo jejich symbolů mohou být napříč kontinenty výrazně odlišné. Foto: Pixabay Kameny je dobré zbavit případné negativní energie... Foto: Pixabay K této praxi patří i meditace. Foto: Pixabay Talisman se dá použít v podstatě jako energetická baterie... Foto: Pixabay

První skupina je zastoupena především runami, druhou zase reprezentují výrobky z korálků a pírek. Poslední uvedený oddíl je spojen například s nilským křížem. Nilský kříž, zvaný také anch, je původním hieroglyfem pro život.

Značí znovuzrození, oživení či nesmrtelnost. Ve spiritismu je používán k léčení nemocí. Při výběru podoby amuletu nebo talismanu můžete čerpat ze zdrojů pocházejících z celého světa. Dejte si ale pozor! Významy jednotlivých čarovných předmětů nebo jejich symbolů mohou být napříč kontinenty výrazně odlišné.

Užíváním nevhodného tvaru nebo vzoru přitom můžete způsobit i řadu nedorozumění a nepříjemností. Typickým příkladem je svastika. Kultury dálného východu v ní sice vidí symbol štěstí, s ohledem na události 20.

století a její roli v 2. světové válce má ale v Evropě velmi negativní význam a její používání je v mnoha zemích trestné! Rozhodování o účelu i podobě magické pomůcky může být zdlouhavé a náročné. Ve chvíli, kdy vše pečlivě připravíte, můžete přejít k hlavní fázi. Není jí nic jiného než výroba vlastního amuletu nebo talismanu!

Kameny je dobré zbavit případné negativní energie… Foto: Pixabay

MEDITACE A ČAROVÁNÍ

Připravte si vše potřebné a své materiály nezapomeňte očistit. Tím není myšleno cídění nebo umývání, ale zbavení nevhodné negativní energie. Jak píše český mág užívající jméno Tao Rex: „Je několik způsobů, jak jej můžete zbavit nežádoucích cizích vlivů.

Ten nejjednodušší je, že si do sklenice dáte čajovou lžíci soli, kterou rozpustíte v teplé vodě. Jakmile bude sůl ve vodě rozpuštěna, vložíte do ní svůj amulet a talisman. Obvykle se doporučuje nechat ho tam celých čtyřiadvacet hodin, ale není to nutné.

Někdy stačí na očištění jen pár hodin nebo jedna noc.“ Před samotnou výrobou magického předmětu je vhodné i meditovat. Pusťte si relaxační hudbu, nebo alespoň chvíli odpočívejte. Soustřeďte se jen na svůj dech.

Rozhodně nikam nepospíchejte. Pokud se cítíte nepřipraveni nebo oslabeni, odložte raději výrobu na jiný den. Pamatujte, že ve chvíli, kdy nějaký krok zanedbáte, amulet nebude mít dostatečnou sílu. To pochopitelně platí i v případě talismanu.

K této praxi patří i meditace. Foto: Pixabay

LEHCE NABÍT…

Jste-li připraveni, začněte nyní tvořit. Po celou dobu zpracování materiálu se soustřeďte na to, co od čarovného předmětu očekáváte. Je jedno, jestli budete svůj amulet šít, nebo si talisman nakreslíte. Neustále si připomínejte vaše obavy nebo tužby.

Můžete je napsat i na papír. Máte už svůj předmět hotový? Skvěle! Zbývá ještě jeden krok. Musíte svůj amulet nebo talisman probudit k životu. Poslední fáze je nejdůležitější. Magická pomůcka musí být aktivována.

Musíte ji zprovoznit, nabít! Je naprosto jedno, jak budete tento krok nazývat. Podstatné je, abyste do svého amuletu nebo talismanu vložili nějakou energii či sílu. Znamená to, že musíte svůj výrobek spojit s nějakým božstvem nebo přírodním živlem.

Postup je poměrně jednoduchý. Na několik hodin nebo dní jej nechte v přítomnosti sošek nadpřirozených bytostí či přírodní moci. Pokud chcete čerpat energii z divočiny, vystavte amulet nebo talisman slunečnímu svitu, nebo jej vložte do země či do vody.

Talisman se dá použít v podstatě jako energetická baterie… Foto: Pixabay

ŠŤASTNÉ KONCE

A je hotovo! V rukou nyní držíte svůj vlastní amulet nebo talisman. Nezbývá vám už nic jiného, než čekat na odvrácení hrozeb či vyplnění přání. S jejich uskutečněním ale vaše spojení s magickou pomůckou končí.

Ve chvíli, kdy vykoná svou službu, měli byste se jí zbavit. Je potřeba, abyste jí poděkovali a vrátili ji zpět do cyklu přírody, života a nadpřirozena. Vhoďte ji proto do vody, nebo ji spalte. Jestliže máte nějaký nový cíl, pak si vyrobte novou čarovnou pomůcku.

A postupujte opět podle návodu. Držte se nejen uvedených kroků, ale zohledněte také specifické informace, které se váží k jednotlivým druhům amuletů a talismanů. A pokud si nevíte rady, dejte na svou intuici.

I když to možná bude nesmírně zdlouhavý proces, pro vlastní bezpečí, pohodu a klid ta námaha rozhodně stojí za to!

Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 29.11.2022 1
 Ačkoliv by ji na vlastní oči měl spatřit každý věřící, za dveře svatyně se téměř nikdo nedostane. Posvátnou stavbu s nejistou minulostí obklopuje řada tajemství. Není známo, kdo ji vybudoval či k jakému účelu a mnoho otázek obestírá také záhadný černý kámen zasazený ve zdi svatyně. Když se muslim modlí, otáčí se vždy čelem k […]
od Jiří Nechanický 25.11.2022 3.0tis
O tom, že sexuální energie a libido má nad lidmi velkou moc, není třeba pochybovat. Bylo by proto podivné, kdyby se toho temné bytosti nepokusily využít. Zejména proto, že náboženské předsudky podporované řadou církví v lidech dlouhodobě vyvolávaly strach ze sexuality. Vštěpování negativních pocitů ze sexu a potěšení je spolehlivou cestou, jak otevřít dveře bytostem, které nás pohltí. Počáteční […]
od Jiří Nechanický 25.11.2022 3.3tis
Základním a nejoblíbenějším pramenem pro předpovědi konce světa je Zjevení Janovo, součást biblického Nového zákona. Naleznete v něm popis Apokalypsy – tedy konce světa na zemi a návratu Ježíše Krista – se všemi podrobnostmi, jako jsou řeky krve, šelmy vládnoucí světu nebo draci sršící oheň. Protože v celém textu není jediné konkrétní datum a ani jej nenaznačuje, […]
od Jiří Nechanický 24.11.2022 3.0tis
Způsobů ke komunikaci se zemřelými je více. Nejprve se rozhodněte, zda po duchovi chcete přesné odpovědi, či jen odpovědi typu: ano, ne, nevím. Sežeňte si několik lidí, se kterými budete seanci provádět, doporučený počet účastníků je tři až pět. Nepodceňujte volbu prostředí. Mělo by jít o tichou zatemněnou místnost. Duch by totiž mohl okny odejít. Stejně […]
od Jiří Nechanický 24.11.2022 3.3tis
Exorcismus je vděčné téma pro filmové zpracování. Jenže realita má do filmů daleko. Již na začátku 20. století se nejprve na jevištích a posléze i na filmových plátnech objevuje hra Dybuk od S. Anského (1863–1920), které drsně líčí židovský exorcismus nad dívkou posednutou zlým duchem. Na filmovém plátně pak přichází v roce 1973 Vymítač ďábla natočený Williamem Friedkinem (*1935), který dostává […]