27. května 1963: Britský letec a novinář sir Peter Masefield se setkává se slavným duchem letiště Montrose.
Domů     Náboženství a okultismus
Tisíc talismanů, tisíc významů. Aktivujte ten svůj
Adriana Vojtíšková
od Adriana Vojtíšková 20.3.2022
1.4tis
Významy jednotlivých čarovných předmětů nebo jejich symbolů mohou být napříč kontinenty výrazně odlišné. Foto: Pixabay
124
SDÍLENÍ
1.4tis
ZOBRAZENÍ

Amuletů a talismanů je možné nalézt obrovské množství. Nejčastěji se rozlišují podle místa svého původu. Existují tak například amulety keltské, indiánské nebo egyptské.

Významy jednotlivých čarovných předmětů nebo jejich symbolů mohou být napříč kontinenty výrazně odlišné. Foto: Pixabay Kameny je dobré zbavit případné negativní energie... Foto: Pixabay K této praxi patří i meditace. Foto: Pixabay Talisman se dá použít v podstatě jako energetická baterie... Foto: Pixabay

První skupina je zastoupena především runami, druhou zase reprezentují výrobky z korálků a pírek. Poslední uvedený oddíl je spojen například s nilským křížem. Nilský kříž, zvaný také anch, je původním hieroglyfem pro život.

Značí znovuzrození, oživení či nesmrtelnost. Ve spiritismu je používán k léčení nemocí. Při výběru podoby amuletu nebo talismanu můžete čerpat ze zdrojů pocházejících z celého světa. Dejte si ale pozor! Významy jednotlivých čarovných předmětů nebo jejich symbolů mohou být napříč kontinenty výrazně odlišné.

Užíváním nevhodného tvaru nebo vzoru přitom můžete způsobit i řadu nedorozumění a nepříjemností. Typickým příkladem je svastika. Kultury dálného východu v ní sice vidí symbol štěstí, s ohledem na události 20.

století a její roli v 2. světové válce má ale v Evropě velmi negativní význam a její používání je v mnoha zemích trestné! Rozhodování o účelu i podobě magické pomůcky může být zdlouhavé a náročné. Ve chvíli, kdy vše pečlivě připravíte, můžete přejít k hlavní fázi. Není jí nic jiného než výroba vlastního amuletu nebo talismanu!

Kameny je dobré zbavit případné negativní energie… Foto: Pixabay

MEDITACE A ČAROVÁNÍ

Připravte si vše potřebné a své materiály nezapomeňte očistit. Tím není myšleno cídění nebo umývání, ale zbavení nevhodné negativní energie. Jak píše český mág užívající jméno Tao Rex: „Je několik způsobů, jak jej můžete zbavit nežádoucích cizích vlivů.

Ten nejjednodušší je, že si do sklenice dáte čajovou lžíci soli, kterou rozpustíte v teplé vodě. Jakmile bude sůl ve vodě rozpuštěna, vložíte do ní svůj amulet a talisman. Obvykle se doporučuje nechat ho tam celých čtyřiadvacet hodin, ale není to nutné.

Někdy stačí na očištění jen pár hodin nebo jedna noc.“ Před samotnou výrobou magického předmětu je vhodné i meditovat. Pusťte si relaxační hudbu, nebo alespoň chvíli odpočívejte. Soustřeďte se jen na svůj dech.

Rozhodně nikam nepospíchejte. Pokud se cítíte nepřipraveni nebo oslabeni, odložte raději výrobu na jiný den. Pamatujte, že ve chvíli, kdy nějaký krok zanedbáte, amulet nebude mít dostatečnou sílu. To pochopitelně platí i v případě talismanu.

K této praxi patří i meditace. Foto: Pixabay

LEHCE NABÍT…

Jste-li připraveni, začněte nyní tvořit. Po celou dobu zpracování materiálu se soustřeďte na to, co od čarovného předmětu očekáváte. Je jedno, jestli budete svůj amulet šít, nebo si talisman nakreslíte. Neustále si připomínejte vaše obavy nebo tužby.

Můžete je napsat i na papír. Máte už svůj předmět hotový? Skvěle! Zbývá ještě jeden krok. Musíte svůj amulet nebo talisman probudit k životu. Poslední fáze je nejdůležitější. Magická pomůcka musí být aktivována.

Musíte ji zprovoznit, nabít! Je naprosto jedno, jak budete tento krok nazývat. Podstatné je, abyste do svého amuletu nebo talismanu vložili nějakou energii či sílu. Znamená to, že musíte svůj výrobek spojit s nějakým božstvem nebo přírodním živlem.

Postup je poměrně jednoduchý. Na několik hodin nebo dní jej nechte v přítomnosti sošek nadpřirozených bytostí či přírodní moci. Pokud chcete čerpat energii z divočiny, vystavte amulet nebo talisman slunečnímu svitu, nebo jej vložte do země či do vody.

Talisman se dá použít v podstatě jako energetická baterie… Foto: Pixabay

ŠŤASTNÉ KONCE

A je hotovo! V rukou nyní držíte svůj vlastní amulet nebo talisman. Nezbývá vám už nic jiného, než čekat na odvrácení hrozeb či vyplnění přání. S jejich uskutečněním ale vaše spojení s magickou pomůckou končí.

Ve chvíli, kdy vykoná svou službu, měli byste se jí zbavit. Je potřeba, abyste jí poděkovali a vrátili ji zpět do cyklu přírody, života a nadpřirozena. Vhoďte ji proto do vody, nebo ji spalte. Jestliže máte nějaký nový cíl, pak si vyrobte novou čarovnou pomůcku.

A postupujte opět podle návodu. Držte se nejen uvedených kroků, ale zohledněte také specifické informace, které se váží k jednotlivým druhům amuletů a talismanů. A pokud si nevíte rady, dejte na svou intuici.

I když to možná bude nesmírně zdlouhavý proces, pro vlastní bezpečí, pohodu a klid ta námaha rozhodně stojí za to!

Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Filip Appl 26.5.2022 129
V samotném srdci Maďarska, pod hradem Buda v hlavním městě Budapešti, se nachází pozoruhodná historická památka:  jeskynní labyrint s historií, která sahá dál, než by patrně kdokoliv tipoval. První přírodní chodby v mohutné skále totiž vznikly díky působení termálních pramenů už v dalekém pravěku. Před 350 tisíci lety dokonce některé tamní prostory obývali předci dnešních lidí. Ve starověku si pak […]
od Mirek Brát 26.5.2022 1.8tis
U zrodu náboženského směru mormonismu stál nejen zakladatel Joseph Smith, ale i anděl Moroni. Kdo byla záhadná bytost, která se v roce 1823 zjevila Josephovi Smithovi? V současné době je významná trojice mormonských společenství. Jedná se o Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů, Kristovu komunitu a Fundamentalistickou Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů. Ačkoli je mormonismus historicky […]
od Mirek Brát 25.5.2022 2.0tis
Západní historikové mu přezdívali „Nero islámu“, čímž chtěli dát najevo jasné kontroverze v jeho povaze a charakteru vládnutí. Ti, kdo šli v negativním hodnocení ještě dále, o něm mluvili jako o šíleném kalifovi. Do dějin se však Al-Hakim bi-Amr Alláh vepsal i svým záhadným zmizením, které nebylo dosud vysvětleno. Do roku 1009 byly Jeruzalém a Svatá země […]
od Adriana Vojtíšková 25.5.2022 2.4tis
Na Jesenicku, jež tehdy spadá do Niského knížectví s hlavním městem Nisou (dnešní Polsko) dojde roku 1622 k prvnímu obvinění z čarodějnictví, které strhne lavinu dalších obvinění, mučení a poprav.     Jesenický pastýř Kryštof Schmied obviní svou manželku Barboru z toho, že očarovala jejich dobytek i jeho, způsobila jim nemoc a údajně měla mít […]
od Adriana Vojtíšková 24.5.2022 2.6tis
Šumperk, označovaný za „bránu Jeseníků“, má svou oběť honu na čarodějnice. Je jí Marina Schuchová (†1678), obviněná roku 1678 z čarodějnictví za to, že ukradla v kostele hostii.     Stará babská pověra totiž říká, že když přidáte krávě do krmení hostii, bude dojit víc mléka. Pověrčivá žebračka Schuchová z Vernířovic jde tedy na Květnou […]